Про школи: гроші, батьки та групи

Питання коштів та ремонтів, роботи батьківського комітету та батьківських зборів, наявності груп подовженого дня хвилюють кременчуцьких батьків, чиї діти ходять до школи. Цього тижня «Вісник» шукав на них відповіді.

Нововведення цього навчального року стосуються не лише першачків. Наприклад, новий порядок створення груп подовженого дня (ГПД) для учнів 1-4 класів. Щодо цього питання вже виникають осередки паніки. Чи вистачить для всіх місць на ГПД, чи вони будуть наявні лише для пільговиків, а можливо, для 1-х класів таких узагалі не буде? Чутки ширяться найрізноманітніші.

Дещо схожа ситуація і з батьківськими зборами. А також діяльністю батьківських комітетів. Багато в чому це пов’язано з фейковими новинами про скасування батьківських комітетів Міністерством освіти і науки ще навесні цього року.
А питання збору коштів та ремонтів у школах – це щорічний «тренд».

Хто ж таки платить?

«Ми здали на миття вікон по 700 гривень. А батьки іншого класу – по 400. А ще сказали, що треба гроші на килими здати. У мене дружина більше цими питаннями займається. Батьківський комітет створив групу у «Вайбері» – там усе по грошах вирішують, – так обговорюють початок навчального року батьки двох першокласників однієї з престижних шкіл міста. – А взагалі, ми думали вступати до іншої школи. Але говорять, що там збори ще більші».

Ще у 2016 році у Кременчуці запропонували компенсувати суму батьківських благодійних внесків за рахунок міського бюджету. А з 1 січня 2017 року цю пропозицію реалізували. І, відповідно, заборонили збирати благодійні батьківські внески у кременчуцьких школах і дитсадках. І у 2017 році вже був випадок, коли з учителем розірвали трудові відносини за збір коштів на господарські потреби та плату за зошити.
Зараз на рівні держави міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважує, що батьки не мають купувати ні комп’ютери, ні підручники, не робити ремонти у школах за свої кошти. Бо середня освіта в Україні є безоплатною.

Проте при цьому батьківська допомога, за словами міністра, може бути. Але лише добровільною і за їхньої ініціативи. Якщо хтось тисне з приводу таких внесків на дитину або її батьків – варто звернутися в органи місцевого самоврядування, міський департамент освіти.

«Школа не збирає кошти з батьків. Учитель узагалі не має справи з батьківськими грошима. А те, що батьки створюють собі групи у «Вайбері» чи ще десь – це їхня особиста справа», – пояснила «Віснику» заступник із навчально-виховної роботи однієї зі шкіл міста.

Загалом же перерозподілом коштів по школах має займатися місцева влада. При цьому одній школі можуть виділити більше коштів, іншій – менше. Наприклад, якщо в одній школі минулого року поміняли парти, а в іншій їх не замінювали десять років, то більше коштів можуть виділити тій, де вони більше потрібні.

Мило і туалетний папір у школах – це також питання місцевої влади. І гроші з місцевого бюджету повинні передбачити на них обов’язково. Бо це дотримання санітарного режиму в школі.
Принтери, папір та чорнила для них також не мають купувати ні батьки, ні вчителі за власні кошти. Цього року в держсубвенції є 164 мільйони на станції друку для кожної школи. Але міністерство з держбюджету не може постійно підтримувати папір, чорнила і так далі, зауважує міністр. Це мають робити органи місцевого самоврядування.

Що ж стосується кабінетів природничих дисциплін, то тут, швидше за все, багатьом доведеться зачекати. І можливо, не один рік. Адже обладнання не оновлювали роками. І робитимуть це також поступово за гроші державного і місцевих бюджетів.

Батьки не зобов’язані плати за все вищеперелічене.

Ремонти у кременчуцьких школах-2018

Санвузли: №№1, 4, 8, 18, 19, 26

Відмостки цоколів будинку: №№4, 20, 23, 26, 28

Ґанок: №№17, 18, 19, 27, 28, 30

Стеля: №№1, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 15, 17, 20, 23, 26, 27, 28, вечірня школа

Каналізаційна система: №№1, 20, 26

Система водопостачання: №№4, 9, 20, 22, 26, 27, 28

Система теплопостачання: №№4, 22, 28

Система електропостачання: №№1, 3, 4, 15, 23, 26, 29

У спортивних залах: №№4, 6, 25, 26

Санітарно-технічних вузлів: №8

Вікна: №№22, 28, 30

Ґанок, облаштування пандуса: №19

* (ремонти завершені влітку або завершують зараз)

Батьківські збори: будуть чи ні?

Ще одна цікава новина з’явилася у просторах Інтернету. Нібито батьківських зборів більше не буде. Лише індивідуальне спілкування вчителя з батьками кожного окремого учня.
Це частково дійсно так. Як пояснили «Віснику» в кількох школах у центрі Кременчука, батьківські збори у них проводять у формі консультації. Наприклад, класний керівник призначає час – із 17-ї до 20-ї години певного дня. І в цей період батьки можуть прийти до нього і поспілкуватися про свою дитину. «Це нікому нецікаво – слухати про чужих дітей. Така радянська практика – уже давно у минулому», – пояснила завуч одного з кременчуцьких закладів освіти.

Проте іноді класні керівники таки організовують збори для всіх батьків класу. Щоб вирішити питання, актуальні для всіх. Наприклад, що стосуються медогляду або страхування.

Нововведення групи подовженого дня

Із цього року діятимуть інклюзивні групи подовженого дня. Тобто їх можуть відвідувати учні з особливими освітніми потребами (діти з порушенням опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, розладами спектра аутизму тощо). Із такими дітьми в інклюзивній групі має працювати асистент вихователя.
Ще одна важлива особливість – різниця у віці учнів не може перевищувати 2-х років. Тобто об’єднувати в одну групу дітей із 2-го і 4-го класу відтепер не можна.

30 дітей – максимальна кількість для однієї групи. Щоб потрапити у неї, необхідна відповідна заява від батьків.
Обмеження на кількість поданих заяв у класі немає!
Проблема з кількістю заяв на групу понад 30 дійсно виникає. Але зазвичай – лише на початку року. Це пояснила завуч початкових класів однієї зі шкіл міста. Причина – батьки часто перестраховуються і «бронюють місце про запас». Але такі діти на групу подовженого дня зазвичай не ходять. Тож питання вирішується само собою. А також батьки першачків досить часто беруть у вересні відпустку. Адже дитині 6 років буває досить складно одразу адаптуватися до школи на тривалість «уроки + ГПД».

Приймати заяви від батьків мають упродовж усього року.
Відпускати дитину можуть у зручний для батьків час на підставі їхньої заяви або інших законних представників.
Організація груп подовженого дня у кожній кременчуцькій школі може відрізнятися.

«Ми намагаємося охопити максимальну кількість учнів, – пояснює заступник директора з навчально-виховної роботи Кременчуцького НВК №4 Ірина Цвелих. – Наприклад, ставка групи у 4-х класах – 30 годин. Вона ділиться на 3 частини – розбивається на кількість годин роботи кожної групи. Кожна з цих груп працює приблизно до 16-ї години. Включає всі режимні моменти, але трохи стиснуто. Учитель сам викладає. І на групу до нього ходить практично весь клас». Учнів із різних паралелей тут не поєднують. Максимум – діти з 2-х класів однієї паралелі в одній групі. Одна група у паралелі працює трохи довше. Це розраховано на батьків, які працюють довше і не можуть забрати дитину раніше. Для чотирьох перших класів тут діятимуть дві групи подовженого дня. «Домашні завдання у 1-х класах не задають. Першачки у групі танцюють, грають, беруть участь у квестах. Вихователі у нас тут молоді, енергійні. Групи для 1-х класів працюють до 18-ї години», – розповіла Ірина Цвелих.

Режим групи подовженого дня:

прогулянки (на відкритому повітрі) – не менше 1,5 години;
харчування – не менше 30 хвилин;

виконання домашніх завдань – не більше 1 години (у 1-х класах його не задають);

кожні 15 хвилин – фізкультхвилинки, гімнастика для очей;
спортивно-оздоровчі заняття – не менше години;
загальна тривалість перебування у групі – не більше 6 годин на день.

Увага! Такий режим діє, якщо вихователь працює 6 годин. Якщо у нього ставка менша, то і часу, наприклад, на ігри чи прогулянки буде менше.

Все по темі: батьківські збори  освіта  школа 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Травня, 2019 Четвер
22 Травня, 2019 Середа
більше новин