Жорстокість без меж

Із чого починається жорстокість? А найголовніше – коли? У сучасному світі доволі часто доводиться з нею зустрічатися. Та інколи вона взагалі не знає меж. Особливо, коли стосується братів наших менших. Що може керувати людиною, яка здатна їх скривдити? Як можна піднімати руку на того, хто навіть не в змозі себе захистити? На жаль, у Кременчуці стався випадок, який важко пояснити. Беззахисне лисеня було забите
до смерті… Про нього та про те, чому виникає жорстокість – цього тижня розповість «Вісник».

Яке може бути виправдання жорстокості? Особливо коли ця жорстокість стосується беззахисних тварин? Що може спровокувати людину на подібні учинки? Як можна піднімати свою руку на тих, хто просто не спроможний себе захистити? Напевно, жалюгідніший учинок важко й вигадати. Та з кожним днем, дізнаючись про подібне, доводиться все більше і більше хапатися за голову. Адже на що ж тоді здатна людина, яка може скривдити ні в чому не винну тварину? Якщо її взагалі можна назвати людиною! Важко навіть уявити, що відбувається у неї в голові. А найстрашніше – це те, що такі «люди» серед нас. Їздять в одному транспорті, ходять по крамницях, по вулицях…

Майже щодня доводиться дізнаватися про випадки знущання з тварин, від яких волосся стає дибом. І це не лише поодинокі випадки. Вони стаються все частіше і частіше, набираючи все більших обертів. При цьому повністю виходячи за межі дозволеного. А вбивства тварин стають усе страшнішими і страшнішими. Прояви такої жорстокості важко пояснити. Адже одна справа, коли людина вбиває, наприклад, одним пострілом, не змушуючи при цьому тварину мучитися (ідеться про санкціоноване, необхідне полювання). І зовсім інша, коли цілеспрямовано завдає їй нестерпного болю, від якого, напевно, отримує задоволення.

Наприклад, нещодавно в Харкові невідомі ввірвалися в міні-притулок «Теремок» і жорстоко вбили котів і кошенят. Уранці волонтерів чекала жахлива картина, адже трупи тварин були розкидані по всьому будинку. А у деяких навіть випущені нутрощі. Дати виправдання даному вчинку неможливо. Можна лише сказати, що у такому суспільстві страшно жити.
Також не менш жорстокий вчинок стався поблизу Кременчука. Було вбито самку лося. Та не просто вбито, а в неї вистрелили розривною кулею. Після цього за нею ганялися на позашляховику, поки, як зазначають експерти, вона не впала. І не померла.

Звичайно, подібні випадки ніколи не були винятком і траплялися завжди. Та зазвичай за межами Кременчука. Беззаперечно, не можна сказати, що в нашому місті їх не було. То кошенята, викинуті на смітник у зав’язаному пакеті, то прив’язаний до дерева або ж сильно побитий собака, мертві черепашки в Міському саду… Таких історій можна назвати безліч. Та чи можна порівняти їх з останньою?

Жорстоке вбивство

Нечувана жорстокість торкнулася і самого Кременчука. Минулого тижня стався випадок, який важко пояснити. Учинок, який поставив на вуха всіх кременчужан. У ніч із 28 на 29 серпня в Міському саду був невимовно жорстоко вбитий улюбленець містян, ні в чому не винне лисеня Лисман. Те саме лисеня, якому дивом вдалося вижити після пожежі. Його закривавлене тіло знайшли працівники вранці. За висновками лікаря, який провів експертизу, лис помер від насильницької смерті, внаслідок отримання травм і втрати крові. На його грудній клітці та в ділянці черевної порожнини виявлено безліч гематом, забитих місць та відкритий перелом задньої лапи. Це все свідчило про те, що він отримав ушкодження, які утворюються внаслідок дуже сильних ударів.

За словами директора комунального підприємства «Міський сад» Віталія Дедюріна, лікар, який проводив розтин, стверджував, що фізичний стан лисеняти та його розвиток були чудовими, а кістки міцними. За таких показників та з такою масою тіла він міг спокійно перенести падіння з другого поверху і не постраждати.

По відеоспостереженню лише відомо, що злочинець пробрався на територію вночі, дочекавшись, поки охорона піде на черговий обхід території. Пробувши на ній деякий час, він залишив її тим же шляхом.

Наразі за даним випадком відкрите кримінальне провадження…
На своїй сторінці у «Фейсбук» Віталій Дедюрін зазначає, що за короткий період до лисеняти всі звикли і встигли потоваришувати. Навідування лиса стало для багатьох невід’ємною частиною прогулянки по Міському саду. А у всіх відвідувачів він викликав море позитивних емоцій і незабутніх захоплень. До нього навіть спеціально приїздили люди з усіх районів міста зі своїми дітьми, аби його побачити та нагодувати. А він у відповідь радісно їх усіх зустрічав і дарував своє тепло душі.

Тож тепер, коли його не стало, директор КП «Міський сад» не знає, що говорити батькам із дітьми, які приходять. Як їм пояснити, що їхнього улюбленця немає, аби не травмувати дитячу психіку?

«Ось і доводиться вигадувати, що Лисмана відвезли до ветеринара. А діти все приходять, цікавляться, коли їхній улюбленець повернеться, приносять спеціально куплені для нього ласощі. Сердце стискається, розумію, що ніколи. Такий біль і порожнеча викликають у душі, хоч вовком вий, просто не передати», – йдеться в повідомленні.

 

Психологічні відхилення

Залишається лише одне запитання: що могло керувати вбивцею? Адже він цілеспрямовано йшов на вбивство. Чи це була помста Дедюріну або ще комусь? Найжахливіше, що лисеня помирало в жахливих муках, від численних побоїв справжнього нелюда. Це ж як потрібно було його бити, щоб зламати задню лапку? Як узагалі таке можливо? Чим могло завадити ні в чому не винне лисеня, яке дивом вижило після пожежі? Яке змогло вибороти право на життя, і для чого? Для того, аби його безжалісно вбили?

Щодо даного випадку, аби хоч якось прояснити ситуацію, «Вісник» вирішив поспілкуватися з практичним психологом Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни Оленою Гаєвською.

«Коли людина проявляє жорстокість до тварин, – говорить Олена Гаєвська, – то це вже психологічні відхилення. Говорити, що на це здатні всі – не можна. Що стосується нашого лисеняти, то, наскільки я знаю, людина даний учинок повністю продумала. Тобто це рішення не було спонтанним. І це не якийсь емоційний сплеск, після якогось стресу чи, наприклад, пережитих подій. У результаті якого потрібно було б виплеснути негативну енергію. Процес був повністю продуманим. Людина усвідомлено йшла на вбивство».

За словами психолога, вона не знає, чому в якості жертви було обрано саме лисеня. Проте дана людина повністю продумала свій маршрут саме так, щоб її не можна було потім знайти. А це свідчить про специфіку психіки, про певні відхилення в ній. Таких людей невеликий відсоток, але вони є.

Жорстокість починається з дитинства…

Із чого ж починається жорстокість і що саме спонукає до неї людей?

«Якщо дивитися на те, чому люди так вчиняють, то причину потрібно шукати в дитинстві. Аналізувати те, в якому соціумі росла дитина, що бачила навколо себе та як звикла вирішувати свої проблеми. Адже самі по собі діти жорстокими не народжуються. Уся справа в соціумі. А вже тоді, коли вони стають підлітками, то починають застосовувати те, що бачили до цього. І якщо отримують за погані вчинки покарання, то можуть ще якось перелаштуватися. Інша справа, коли не отримують. У такому разі жорстокість тільки набирає обертів. Адже дитина розуміє, що таким чином можна вирішувати свої проблеми. Особливо, коли, наприклад, у школі її ображають однолітки, в неї накопичується злість, яку потрібно кудись виплеснути. Звичайно, не всі діти так чинять. Деякі просто заглиблюються в себе. Та це все не є винятком…» – говорить практичний психолог.

За її словами, швидше за все, випадок із лисеням свідчить про те, що людина саме таким чином вирішила якусь свою проблему. Також лікар зазначає, що доросла людина ні з того ні з сього навряд чи може стати жорстокою. Хіба що у неї буде якийсь дуже серйозний емоційний стрес. Проте у її практиці таких випадків не було.

«Щодо того, коли говорять, що вбивство починається з тварини, а в результаті закінчується людиною, – говорить Олена Гаєвська, – то це не зовсім так. Адже людина може за себе постояти, дати здачі. А от тварина – ні! Враховуючи цей факт, людина може побоятися чіпати іншу людину, а от тварину – запросто. Тож не факт, що після вбивства тварини недалеко і до вбивства людини».

Метод звернути увагу

За словами практичного психолога, лисеня у Міському парку було ексклюзивом, тож убивця міг таким чином привернути до себе увагу. Що також є психологічним відхиленням. Щоправда, вже не так психологічним, як психіатричним.

На запитання «Вісника» щодо того, що випадки знущання над тваринами трапляються все частіше, Олена Гаєвська відповіла, що вони були і раніше. Просто наразі на них почали звертати увагу.

«Викидали і раніше, – говорить психолог, – і шкуродерством займалися. Проте раніше суспільство не реагувало на це. Насамперед не так сильно. Тобто ми могли пройти повз і зробити вигляд, що нічого не помітили. А наразі суспільство змінюється. Спливають питання, і починається їхнє обговорення. Ми не вміємо спілкуватися з тваринами, не вміємо їх цінувати… Спочатку заводимо, а потім вони нам створюють проблеми. Адже за ними потрібно доглядати, піклуватися, і нести відповідальність…» – зазначає психолог.

Днями Марина Кожушко, начальник відлову й утримання собак, виставила на своїй сторінці пост про те, що пункт тимчасового утримання «Спецсервісу» переповнений. Зазначивши, що люди почали викидати тварин як ніколи багато. Щодня «Спецсервіс» приймає від 5 до 10 тварин, явно домашніх. Люди їх знаходять у своїх районах, на трасах, у лісі, канавах…

«Такої кількості викинутих собак і котів у Кременчуці не було ще ніколи. Покараний за такі дії не був жоден «господар», який викинув на вулицю свого вірного друга. Якщо ситуація не зміниться найближчим часом, пункт тимчасового утримання не зможе приймати тварин. Просто буде нікуди. І це – сувора дійсність», – пише Марина Кожушко.

Також вона просить волонтерів і небайдужих людей не забувати про те, що зателефонувати до «Спецсервісу» і повідомити про залишену собаку – це лише початок її спасіння. Тож звертається з проханням, аби люди брали участь і в подальшій долі тварини. Шукали для неї добрі руки.

Психологічний портрет

Щодо того, чи можна таку людину якось охарактеризувати, надати їй, так би мовити, психологічний портрет, Олена Гаєвська відповіла, що це дуже важко зробити. Адже інколи буває: йде людина, і здається, що вона підозріла. А насправді вона хвилюється через якість свої проблеми і не може завдати жодної шкоди суспільству. Тож сказати, що є якийсь шаблон – не можна. Люди бувають непередбачуваними. Виняток становить, коли людина має якісь психологічні захворювання з відповідним діагнозом. А от коли людина просто йде по вулиці, то визначити неможливо. Адже ми інколи приписуємо людям такі речі, яких насправді взагалі не може бути.

Кримінальна відповідальність

Варто зауважити, що торік, 4 серпня 2017-го, набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Законом доповнено Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення статтею «Жорстоке поводження з тваринами».

Відповідно до прийнятого закону жорстоке поводження визначається як «знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Також ідеться про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

Покарання

Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 гривень із конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання штраф збільшується від 5100 до 8500 гривень або адмінарешт до 15 діб із конфіскацією тварини в разі потреби.

За задоволення статевої пристрасті з твариною – штраф від 3400 до 8500 гривень. Тварину конфіскують.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю залежно від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження, позбавлення волі від 6 місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини – обмеження, позбавлення волі на 3-5 років.
Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин)

Випадки в Україні

Жорстоке поводження

7 серпня вперше в історії України Київський відділ поліції в м. Одесі ГУНП в Одеській області оголосив громадянину підозру за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 299 КК України (жорстоке поводження з тваринами) та звернувся з клопотанням про запобіжний захід у вигляді утримання під

вартою.
Громадянину було оголошено про підозру в жорстокому поводженні з тваринами. У разі визнання його вини підозрюваного засудять до восьми років позбавлення волі.
Також зазначається, що такий випадок може стати першим в історії, адже до 2017 року за подібні злочини закон передбачав лише штраф.

Убивство собаки

Наприкінці червня користувачів Інтернету обурила новина про те, що в Житомирі водій автівки жорстоко вбив собаку.
Про це повідомляється на сайті видання «Апостроф».
Відповідний ролик розміщено на сторінці «Київ Оперативний» у «Facebook».

На кадрах зафіксовано, як водій іномарки проїжджає повз собаку, яка безтурботно лежить поблизу відкритих воріт гаражного кооперативу. Потім він повертається, відкриває вікно з боку водійського сидіння і стріляє у тварину.

Безпідставна розправа

Торік у Харкові 51-річний чоловік отримав три роки і чотири місяці в’язниці за вбивство собаки.

Про це повідомляє ТСН із посиланням на прес-службу Харківської прокуратури.

Слідство встановило, що місцевий 40-річний житель найняв засудженого для вбивства свого собаки. Він дав йому молоток і пообіцяв розплатитися пляшкою горілки.

Чоловік тримав вівчарку за нашийник і бив молотком по голові. Скавчання тварини почула одна із сусідок, вона ж викликала поліцію і зоозахисників. Пізніше собака помер.

Отруєння

Та подібні випадки стаються не тільки в Україні. Так, в Італії було отруєно відому собаку Каоса, який врятував життя сотням людей після землетрусу в Аматриче в 2016 році. У результаті став собакою-героєм.

Про це повідомляє видання «Народна правда» із посиланням на ВВС.

Цікаві факти

В Японії тільки в 18,9% населення є тварини й 29% із них у похилому віці. Це можна пояснити тим, що в цій країні багато часу проводять на роботі, а собаку потрібно регулярно вигулювати і годувати.

У США в 63% родин живуть домашні вихованці. І це – незважаючи на те, що правила утримання собак набагато жорсткіші, ніж в Україні. Наприклад, усі собаки з 4-місячного віку повинні бути зареєстровані, на утримання тварини видається платна ліцензія. У деяких містах в одному будинку або в одній родині може бути тільки одна собака. У штаті Огайо собаки повинні бути завжди на повідку або в загоні, за винятком випадків участі в полюванні.

У Швейцарії потенційний власник тварини має бути не молодшим 20 років, несудимим, зобов’язаний мати сертифікат про кінологічну підготовку та укласти особливий акт страхування відповідальності.

 

Все по темі: вбивство  лисман 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Травня, 2019 Четвер
22 Травня, 2019 Середа
більше новин