Чи буде опалення у Крюкові?

У середині жовтня у Кременчуці розпочнеться опалювальний сезон. Проте вже зараз у місті гучно лунають заяви про те, що частина Кременчука залишиться без опалення! Про це говорили під час засідання депутатської робочої групи у вівторок, 11 вересня.

Кременчук є унікальним містом. І система міського централізованого опалення у нас також не така, як в інших містах. Обслуговують кременчужан одразу кілька надавачів послуг, які мають не лише різну якість надання послуг, а й різний тариф. До того ж котельню, яка обслуговує частину Крюкова (Раківку), взагалі будували лише для потреб підприємства. Вона мала обслуговувати тільки Крюківській вагонобудівний завод. Однак у певний час надлишки тепла стали продавати місту, і така практика поступово закріпилась. Тепло та гарячу воду частина людей, які мешкають у Крюкові, так і отримує від КВБЗ.

Війна за воду

Минулого року ці кременчужани залишились без гарячої води одразу після завершення опалювального сезону. І знову побачили, як вона тече з їхніх кранів, тільки у жовтні. Слід сказати, що більшість міст Західної України також подає гарячу воду саме за таким графіком. Однак у Кременчуці подібного не було ніколи. Звісно, це обурило людей. У 2018 році історія ледве не повторилась. Воду людям вимкнули у квітні. Однак цього разу в липні вибухнув скандал, і після перемовин за участю депутатів та міського голови воду дали.

Питання грошей

Однією з головних проблем у відносинах міста і КВБЗ у питанні надання послуг із теплопостачання та гарячої води є гроші. Зараз Кременчук має великий бюджет, і декому здається, що може «перекрити» все. Однак із тим, що у місті залишається дійсно величезний, за мірками минулого, бюджет – воно отримало і ті статті витрат, яких раніше взагалі не було. Ідеться про ті ж батьківські внески у школах, які щомісяця збирали з батьків учнів. Зараз їх «закриває» місто, виділяючи 20 мільйонів гривень. Багато років у лікарнях не робили жодних ремонтів. В останні три-чотири роки місто відремонтувало доволі велику кількість відділень та придбало сучасне медичне обладнання. Про благоустрій узагалі говорити не потрібно, місто розквітло! Однак це зараз, а от ще 8-10 років тому бюджету не було. І місто фактично наростило борг перед КВБЗ. А борги слід віддавати. Тож Кременчук у 2016-2017 роках розрахувався з підприємством за старими боргами. При цьому отримавши поточний борг за 2018 рік більше 20 мільйонів гривень.

Представники керівництва КВБЗ практично змусили місто сплатити борг «швидко і негайно», незважаючи на те, що бюджет міста плановий, і статті витрат розписані фактично наперед. Тоді міський голова пояснював, що краще було б закласти виплату боргу на наступний рік, а цьогоріч погашати частинами по два, п’ять мільйонів, щоб не знімати гроші з інших міських програм. Порозуміння не було. Борг місто закрило. І люди отримали гарячу воду в липні.

Нові борги

Отримавши гарячу воду і навіть поки не одержавши рахунки за опалення, люди все одно вже «накрутили» борг у 5 мільйонів гривень. Про те, що борг є, на комісії розповів Олександр Плескун, депутат міської ради, голова бюджетної комісії і юрист КВБЗ. Він зазначив, що місто має розрахуватися вже зараз, бо очікуваний борг перед КВБЗ після опалювального сезону може бути більше 40 мільйонів.
Крім того, на сьогодні документів про надання послуг з опалення між КП «Теплоенерго» та КВБЗ поки немає. Тож є такий собі натяк на відсутність опалення.

Котельня

Головною проблемою крюків’ян є та сама стара котельня КВБЗ. Вона не просто стара, а геть неефективна і має величезні теплові втрати, які оплачує місто! Розмови про необхідність її заміни і будівництва нової тривають не один рік. У 2012 році до Кременчука навіть приїздили інвестори, які були готові збудувати нову котельню. Однак остаточних домовленостей тоді не досягли. У 2016-му депутати міської ради прийняли програму будівництва котельні. Було навіть розроблено проект. Вартість зведення сучасної котельні не менше 11 мільйонів євро. Грошей на неї у міста немає, є можливість узяти кредит. Це має певних як прихильників, так і противників. Підтримку проект отримує від міського керівництва та представників КВБЗ, адже вони чітко розуміють ризики відтягування будівництва і ризик залишити частину міста без опалення та гарячої води.

Другого Алчевська не хоче ніхто. Однак є й такі, які не проти будівництва, але проти кредитів. Звісно, беручи кредит, відбувається втрата частини коштів – сплата відсотків. Але де брати гроші – одразу таку суму, без кредиту – незрозуміло. Однією з пропозицій від депутатів було взяти гроші у того ж КВБЗ. От тільки у цьому разі незрозуміло, як зміниться ситуація, бо котельня знову буде приватна і не належатиме місту.

Результати комісії

На жаль, депутатська комісія була занадто емоційною та проходила напружено. Лунали звинувачення та поради, а от із конструктивом виявилося складніше. Серед позитивних моментів – те, що проект є. Депутат Олександр Кальченко отримає тактико-технічні характеристики нової котельні, які він чекав уже кілька місяців. А міжнародні організації, що надають кредити, готові працювати з Кременчуком.

Все по темі: КВБЗ  Крюків  опалення 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин