Дитячі отруєння: що робити?

Про небезпеку, яка чатує на дітей удома з одного року. Про види отруєнь, які останнім часом почастішали. Про те, як їх попередити. Та наскільки довічна інвалідність чи навіть смерть дитини залежить від затягування зі зверненням до фахівця. У цьому матеріалі «Вісника».

Пігулками та хімічними засобами діти труяться не лише випадково. «З одного і до чотирьох – п’яти років – це той період часу, коли діти хапають усе, що доступно, пробують на смак, випивають, – розповідає завідувач відділенням реанімації та інтенсивної терапії КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Юрій Авраменко. Проте діти з
10-12 років можуть «наїстися» таблеток, наприклад, після сварки з батьками.

У разі отруєнь побутовою хімією та медпрепаратами дуже важливо вчасно розпізнати симптоми. А також надати першу допомогу, терміново звернутися в лікарню. Адже найгірше, що може статися з дитиною у разі затягування – смерть.

Яка хімія найстрашніша?

Мама миє посуд, а поряд із нею стоїть маленька дитина. На якийсь час жінка відволіклася, а коли повернулася – у руках дитини вже була відкрита пляшка мийного засобу. Чи встигла вона його випити – незрозуміло. «Треба одразу промити рот, гарно прополоскати водою. Якщо не виходить – одразу привезти в лікарню, – зауважує Юрій Авраменко. – Лікар із розумінням відреагує, якщо мама пояснить, що не впевнена, чи дійсно дитина випила мийний засіб. Краще перестрахуватися. Промити шлунок, дати сорбенти. Для цього знадобиться лише день. Зате потім ви будете знати, що все нормально. І будете більш обачні».

Найнебезпечніше – якщо дитина вип’є засоби для миття туалету або газових плит. Не має значення, у рідкій чи гелеподібній формі. Усі вони містять луг і кислоту. Це активні речовини, які викликають великі опіки та подразнення. Також «лідери» дитячих отруєнь – мийні засоби, різноманітні засоби для чищення, засоби типу «Йорш», «Ваніш». Важкі отруєння внаслідок них призводять до інвалідності. Дуже сильні опіки слизових стравоходу та шлунка стають причиною виразок, некрозів. Щоб допомогти дитині у такому випадку, потрібне хірургічне втручання, бужування (За допомогою спеціального пристрою – бужа – розширюють стравохід, досягаючи його прохідності. Щоб дитина могла вживати тверду їжу). І навіть після цього людина може на все життя залишитися на «рідкій» дієті. Минулого та позаминулого року в Кременчуці подібні випадки дитячого отруєння (коли знадобилося бужування), на жаль, траплялися. Найгірше, що може статися, якщо вчасно не надати дитині допомогу – смерть.

Лікування: довго і дорого

Симптоми при отруєнні побутовою хімією лікар виділяє наступні: в’ялість дитини, слабкість, запаморочення, може бути блювота. Потужне слиновиділення у разі отруєння чистячими та мийними засобами. А також хімічний запах із рота.

Перше, що треба зробити – промити у роті, напоїти, викликати блювоту. Таким чином, концентрація засобу в організмі стане меншою. Тож і опік слизової буде менший. І після цього відразу їхати до лікарні.

А далі може бути тривале і вартісне лікування. Спочатку – 1-5 діб у реанімації. Потім – у хірургічному відділенні лікувати опіки стравоходу з усіма наслідками. А далі реабілітація. Загалом – не один місяць відновлення та лікування.

Уникнути цього можна. Адже найчастіша причина отруєння дітей побутовою хімією, за словами Юрія Авраменка – це недбалість та неуважність батьків. «Батьки залишають дітей без уваги, а вони знаходять цей засіб і випивають. Найчастіше – те, що на видноті, що можуть дістати залежно від віку», – пояснює завідувач відділенням реанімації та інтенсивної терапії. Прикро й те, що останніми роками кількість таких випадків постійно збільшується.

Снодійне і таблетки від тиску – найнебезпечніші

Пігулки, порошки, розчини для регулювання рівня тиску та снодійні – це ті препарати, про які діти навіть не повинні знати, де вони є. Як пояснює Юрій Авраменко, отруєння ними з-поміж медичних засобів найбільш небезпечне.
Кількість дитячих отруєнь медичними препаратами у Кременчуці не поступається отруєнням побутовою хімією.
Симптоми та перша допомога у разі отруєння пігулками, порошками чи розчинами – та ж сама, що й при отруєнні побутовою хімією.

Переплутати таке отруєння, наприклад, із харчовою токсикоінфекцією важко.

Так, при отруєнні таблетками біль у шлунку виникне, швидше за все, одразу. За харчового отруєння – через 2-3 години. При отруєнні таблетками не буде підвищеної температури. Навпаки, вона буде знижена. А за харчової токсикоінфекції завжди підвищена температура.

Зазвичай батьки помічають, що не вистачає таблеток. Тож швидше визначають, що саме сталося з дитиною (Якщо порівнювати, наприклад, із отруєнням побутовою хімією. Коли на її відсутність не завжди одразу звертають увагу).

Чим швидше дитину привезуть у лікарню з таким отруєнням, тим коротшим буде період відновлення. Дуже багато залежить від часу, відколи дитина випила чи з’їла препарат і поки її привезли в лікарню.

Причини отруєнь пігулками

Найчастіше отруюються медпрепаратами діти двох вікових груп. Це малюки від одного до п’яти – шести років. Та інша вікова група – підлітки від 10 до 16 років.

Зазвичай діти першої групи – дошкільного віку – вживають медпрепарати через необачність. Причому, за словами лікаря, буває так, що дитину пролікували від отруєння медпрепаратами, а через деякий час у приймальне відділення потрапляє та ж сама дитина і та сама мама. І дитина «наїлася» тих же самих або вже інших пігулок. Таким дітям усе цікаво, вони усе хочуть знати.

Щоб уникнути отруєння медпрепаратами, рідним варто користуватися засобами у безпечних флаконах – які защіпуються. Тобто такі, щоб їх не можна було легко відкрити. А також прибирати у місце, недоступне для дітей, закривати на замок.

Діти підліткового віку дуже рідко отруюються медпрепаратами, коли випадково вживають їх більше, ніж потрібно. Значно частіше роблять це навмисно. Наприклад, після того, як посварилися з батьками. Такі випадки, за словами фахівця, також почастішали. На жаль, у Кременчуці вони також трапляються.

Алкогольне отруєння у підлітків

Останнім часом підлітки усе частіше труяться алкоголем. Або алкоголем та наркотиками. За цей рік кількість таких отруєнь зросла.

Дехто з кременчуцьких підлітків потрапляв з алкогольним отруєнням до лікарні вже по 2-4 рази. Причому це не завжди діти з неблагополучних родин, чи ті, яких характеризують як складних підлітків.

Напевно, ця проблема й у доступності алкоголю для дітей такого віку. Хтось та й продає їм спиртне. Такі «точки», напевно, є в кожному районі. Підлітки про них знають та користуються. Час від часу на адмінкомісії у міськвиконкомі розглядають справи, коли продавець продає неповнолітнім алкогольні напої, не поцікавившись документом, щоб перевірити їхній вік.

У лікарні діти перебувають від однієї до трьох діб. Крім промивання шлунка, інфузинотерапії та дезінтоксикаційної терапії, на таких підлітків також чекає зустріч із психологом. І якщо потрібно – наркологом. А також сім’ї з такими дітьми ставлять на облік у відділ сім’ї, дітей та молоді.

Домашня аптечка
(на випадок отруєння медпрепаратами чи побутовою хімією):

– сорбенти;
– «Ентеросгель» (обволікальна дія);
– обліпихова олія (прибирає прояви опіку);
– 2-відсотковий содовий розчин (промити рот).

до теми

Про опіки

Катастрофічно у Кременчуці
збільшилася статистика дитячих опіків.
Упродовж останніх років – це
40-45 чоловік на рік.
Із них 8-10 – дуже важкі випадки.
Найчастіше страждають діти 1,5-3 років. Проте трагічні випадки трапляються і з 3-місячними малюками.
Опіки отримують вогнем та ошпарюються окропом. Найбільше страждають тулуб, руки, ноги.

За словами Юрія Авраменка, причина – знову ж таки недбалість батьків.
Відновлювальний період після опіків тривалий та вартісний, особливо якщо це стосується пересаджування штучної шкіри.
Маленькими кременчужанами з опіками займається обласне відділення, що у Кохнівці.

Все по темі: діти  ліки  отруєння 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Червня, 2019 Понеділок
16 Червня, 2019 Неділя
15 Червня, 2019 Субота
більше новин