Переворот у міськраді Полтави: мера та його заступників звільнили, обрали секретаря

 

На другому пленарному засіданні позачергової сесії депутати прийняли ряд резонансних для Полтави рішень: звільнили з посади міського голову Олександра Мамая разом із його заступниками та обрали нового секретаря міськради, який фактично керуватиме містом.

 

Друге пленарне засідання позачергової сесії Полтавської міської ради відбулося у п’ятницю, 14 вересня.

Зауважимо, що на офіційному сайті міськради жодної інформації про нього не було.

Із 42 депутатів на засідання прийшли 28. Це представники фракцій СДП“Свобода”“Самопоміч”,”Рідне місто” та БПП “Солідарність”. А от мера міста Олександра Мамая на сесії не було. Замість нього головував очільник фракції СДП Олександр Шамота.

Він озвучив питання, які збиралися винести на порядок денний.

“Звільнення з посад заступників міського голови та друге питання про розпуск виконавчого комітету Полтавської міської ради”, — розповів Олександр Шамота.

Новообраний депутат від “Рідного міста” Едуард Волков додав у перелік і питання про дострокове звільнення з посади міського голови.

Також іще відкритим з минулої сесії залишилося питання обрання нового секретаря міськради замість звільненої Оксани Деркач. Його теж запланували розглянути.

Очільник фракції ВО “Свобода” наголосив: вони вже визначилися, чию кандидатуру підтримають на цю посаду.

“Жертвуючи своїми амбіціями, ми готові віддати свої голоси обраному більшістю депутатів міської ради депутату від фракції СДП Олександру Шамоті. Поки не будуть проведені додаткові консультації, все, окрім недовіри міському голові й секретарю, фракція “Свобода” голосувати не буде”, — заявив Юліан Матвійчук.

Першим розглянули питання звільнення заступників мера: Наталії СукСвітлани Тарашевської та Ольги Борисенко. “За” проголосували 23 депутати, за винятком представників “Свободи”.

Після цього Дмитро Сенчакович, депутат від “Самопомочі”, запропонував оголосити перерву до 15-ї години, аби визначитися у фракціях з кандидатурами на посади секретаря та заступників міського голови.

Після більш ніж чотиригодинної перерви сесію продовжили. До порядку денного внесли ще й такі питання:

“Про затвердження складу постійних комісій Полтавської міської ради сьомого скликання”. Шосте питання пропоную включити “Про обрання голів постійних комісій”, і сьоме — “Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем, та заступниками”, — зачитав Олександр Шамота.

Зазначені питання включили. Далі — голосували. Другим пунктом стояв розпуск виконкому. Його підтримали 22 депутати. Потім взялися за міського голову. Едуард Волков зачитав 31 сторінку обґрунтування недовіри меру Полтави. Після цього розпочали таємне голосування.

Відразу ж підрахували голоси.

29 голосів “за”. Мамая — звільнено. Наступний пункт — кандидатура на посаду секретаря міськради. Голова фракції БПП “Солідарність” Андрій Матковський запропонував обрати на неї голову міського осередку СДП.

“Дуже прошу вас підтримати цю пропозицію і проголосувати за Шамоту Олександра”, — загітував Матковський.

Сам Шамота не став гаяти часу та почав виголошувати обіцянки.

“Я розумію всю відповідальність, яка лягає на мої плечі, на плечі партії СДП, на плечі тих людей, які віддадуть ці голоси за мою кандидатуру”, — заявив з трибуни Олександ Шамота.

Знову таємне голосування — і 27 депутатів із 28 проголосували “за”. Тож тепер фактичним керманичем міста, до обрання нового мера, є Олександр Шамота.

Далі розглянули питання про новий склад постійних депутатських комісій та обрали їх голів.

Сам міський голова ніяк не прокоментував те, що відбувалося у стінах зали засідань.

Згідно з законом, Олександр Мамай має право оскаржити ухвалені рішення в суді.

 

 

Все по темі: заступники  звільнили  мер  Міськрада  Полтава 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Травня, 2019 Понеділок
19 Травня, 2019 Неділя
18 Травня, 2019 Субота
більше новин