В ЄС заборонили галогенні лампи

В Євросоюзі ввели заборону  на використання галогенних ламп, вона набула чинності з 1 вересня. Україна, яка інтегрується у ЄС, зобов’язана дотримуватися її стандартів. Тож невдовзі таку заборону можна очікувати й у нас.

Під заборону, в першу чергу, потрапили свічкоподібні лампочки і світильники. При цьому покупцям запропоновано перейти на світлодіодні лампи, які споживають у п’ять разів менше електрики, ніж галогенні моделі.

Відмова від використання галогенних ламп дозволить запобігти 15 мільйонам тонн вуглецевих викидів за рік.
Експерти зазначають, що галогенні лампи дешевші у продажу, проте витрати на електроенергію під час використання вищі, ніж у випадку зі світлодіодними (LED).
Згідно з підрахунками компанії Philips, споживачі зможуть економити більше 124 євро (приблизно 3,5 тисячі гривень) на рік із переходом на світлодіодні лампи. Крім того, термін експлуатації галогенних ламп становить у середньому два роки, в той час як термін служби світлодіодних моделей – 10-15 років.

Заборона на галогенні лампи здійснюється в рамках політики енергозбереження ЄС.

Принцип роботи галогенних ламп

Поява галогенної лампи стала свого роду революцією в освітленні. Її попередницею була звичайна лампа розжарення. У новому винаході було до невпізнання змінено зовнішній вигляд виробу і в рази поліпшені його технічні характеристики. Але незважаючи на значні поліпшення та модифікації у пристрої галогенних ламп, сам принцип їхньої роботи практично не відрізняється від звичайних ламп розжарення.

Тіло каналу розігріває електричний струм, протікаючи по ньому. Через високе нагрівання починає світитися нитка, випромінюючи при цьому світло. У цей же час починає випаровуватися вольфрам. Для ламп було виготовлено оригінальне кварцове скло. Саму колбу обробляють різними газами і парами: бромом, йодом, хлором, фтором. Їхнє використання дозволило виробникам дещо зменшити показники випаровування вольфраму і тим самим запобігти
появі осаду на колбі.

Утилізація

Такі лампочки істотно не шкодять здоров’ю людини і навколишньому природному середовищу.
Галогенні лампи є екологічно безпечними і не вимагають особливих способів утилізації. Вони складаються з металу і скла, тому не містять жодних шкідливих для навколишнього природного середовища речовин. Утилізація відбувається через контейнер побутового сміття або контейнер для залишків матеріалів. Однак самі лампи не викидають у контейнер для збору скла, бо лампове скло відрізняється від пляшкового за структурою.

Все по темі: Євросоюз  лампи 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Серпня, 2019 Субота
23 Серпня, 2019 П’ятниця
22 Серпня, 2019 Четвер
21 Серпня, 2019 Середа
більше новин