Хто смердить?

Увечері 8 вересня кременчужани знову почали скаржитися на неприємний хімічний запах. Про це у «Фейсбук» повідомила «Служба Допомоги Мера». Однак, хто псує повітря – з’ясувати неможливо, зізнаються служби.

«Звернення надходять із нагірної, центральної частини міста та частково з Молодіжного, скарги на неприємний хімічний запах та запах горілого у повітрі. Диспетчери підприємств Північного промвузла повідомляють про те, що на підприємствах штатна ситуація, відхилення у роботі обладнання відсутні. Служба ДСНС повідомляє, що осередки пожеж відсутні. Уся зазначена інформація доведена до відома причетних осіб згідно зі встановленою інструкцією. Відділ екологічної безпеки повідомлено, та лабораторія опрацьовує дані звернення», – зазначено в повідомленні.

Утім, кременчужанам не легше через те, що хтось опрацьовує їхні скарги, і нічого завдяки цьому не змінюється. Адже сморід переслідує мешканців міста вже не один рік. У межах Кременчука встановлено три стаціонарні пости із замірювання вмісту шкідливих речовин у повітрі. Є пересувна лабораторія, яка може виїхати у будь-який район міста і взяти проби повітря для аналізу. В поліції навіть порушено кримінальну справу щодо факту забруднення атмосфери у місті. Але сенсу від того мало. Хто винен у цьому – з’ясувати не можуть.

Причина неспроможності у законодавстві?

У мерії періодично збирається спеціально створена робоча група щодо недопущення перевищення викидів шкідливих речовин. На її засідання час від часу викликають представників підприємств, які є потенційними забруднювачами, для пояснень щодо їхніх заходів для зменшення викидів. І всі вони, як один, запевняють, що в їхньому господарстві все під контролем. Нічого надмірного в них не виникає. Вони роблять усе, щоб зменшити викиди. І це не дивно. Адже потрібно бути справжнім самогубцем, аби взяти на себе провину. Оскільки штрафи за забруднення навколишнього середовища чималенькі. Тож слід розуміти: не варто розраховувати на те, що вони «розкриють усі карти і посипатимуть голову попелом».

Наприклад, під час останнього засідання робочої групи щодо недопущення перевищення викидів шкідливих речовин директор КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» Валерій Кірєєв безапеляційно заявив, що робота асфальтного заводу не є причиною неприємного запаху в повітрі.

Керівник ШРБУ підкреслив, що упродовж двох останніх років на підприємстві виконали велику роботу щодо зменшення негативного впливу на довкілля під час виробництва асфальту. Не тільки модернізували стару асфальтну дільницю, де встановили потужні фільтри, а й придбали нову сучасну екологічну установку з виробництва асфальтобетону, що дозволяє вловлювати 95% усіх викидів.

Причиною неприємного запаху в повітрі  в мікрорайонах, прилеглих до ШРБУ, можуть бути приватні підприємства, розташовані поряд із КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління», – говорить Валерій Кірєєв. Саме на території таких невеликих підприємств палять старі автомобільні шини, використані фільтри, що і є причиною неприємного запаху.

Аналогічна риторика і у представників заводу технічного вуглецю, ТЕЦ, НПЗ та пропарювальної станції. Туди навіть запрошують прийти у будь-який час і без попереджень перевіряльників. А пересувна екологічна лабораторія може зробити свої замірювання.

Однак що робити далі з цими аналізами – незрозуміло. Справа у тому, що офіційні висновки може зробити лише державна екологічна інспекція. Знаходиться вона у Полтаві, у Кременчуці її представника немає. Тож його потрібно викликати. Але не все так просто. Під час засідання робочої групи запрошений представник державної екоінспекції зазначив, що перевірки можуть бути планові й позапланові.

Планові перевірки розписані по датах, і підприємства знають про час їхнього проведення. Тож до прийому інспекторів вони можуть ретельно підготуватися і дійсно зменшити викиди під час інспекції. А ось для того, щоб зробити позапланову перевірку, потрібна згода Державної регуляторної служби. Треба офіційно звернутися до цієї установи, вона розгляне звернення і, якщо угледить підстави, надасть дозвіл.

Представник державної екоінспекції зазначив, що, реагуючи на повідомлення кременчуцької влади, вже звернувся до Державної регуляторної служби з проханням провести позапланову перевірку підприємств північного промвузла на предмет перевищення норм викидів шкідливих речовин. Він зазначив, що, швидше за все, відмови не буде, оскільки об’єктивні підстави для такої перевірки є. На відповідь доведеться чекати тиждень – два. Однак про це тепер знають і підприємства. І, відповідно, можуть підготуватися. Тож невдовзі можна буде побачити, чи буде від такої перевірки користь.

На засіданні робочої групи представника державної екоінспекції запитали, чи можна виділити одного інспектора, аби він знаходився у Кременчуці та міг у найкоротший строк відреагувати на виникнення смороду в місті. На що він відповів, що у будь-якому випадку є процедура планових і позапланових перевірок. І обійти її державний
екоінспектор, який знаходитиметься у Кременчуці, не зможе. Його просто не пустять на підприємство.

А кременчужан тим часом переслідує сморід, і усі знають, звідки він тягнеться. Але «офіційно» його там немає. Такий ось парадокс.

Все по темі: Молодіжний  смердить 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин