Усі в декрет, або «Пакунок малюка» та інші цікавинки для новоспечених батьків

Який розмір виплат цього року на дитину, скільки отримують жінки під час декретної відпустки, коли кременчужанки зможуть одержати «Пакунок малюка»? А також муніципальна няня та чи справді татусі зможуть працювати неповний робочий день – цього тижня розповість «Вісник».

Для народження та виховання дитини потрібно не тільки чимало зусиль, а ще й чималенька сума коштів. Адже народити – це одне, а от поставити, так би мовити, на ноги – зовсім інша справа. І в цьому на допомогу приходить держава. Окрім звичних виплат на дитину, які батьки отримують після її народження, та декретних коштів, цього року запровадили ще деякі нововведення. Тож тим, хто у мріях хоче дитину, а в реальності вагається, можна зробити крок уперед. Наприклад, уже з вересня породіллі можуть отримувати доволі приємний бонус від держави під назвою «Пакунок малюка», так званий «Бебі-бокс». Бонус є дійсно приємним, адже містить найнеобхідніші речі, завдяки яким батьки можуть хоча б якось заощадити. А враховуючи те, що загальна вартість речей у ньому становить близько 5000 гривень, то вже на заощаджені кошти можна купити, наприклад, візочок або ж колиску для маляти. Також не менш приємною новиною є те, що вже з наступного року батьки зможуть користуватися послугами муніципальної няні. Більш детально про все це та багато іншого розповість «Вісник».

«Пакунок малюка»

На початку літа, 20 червня поточного року, Кабінет Міністрів України прийняв постанову №512, яка затверджує Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». Ідеться про те, що породіллі, які народили дитину, починаючи з 1 вересня, можуть отримати такий пакуночок під час виписування новонародженої дитини з полового будинку.

Дана допомога є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою. У разі відсутності матері/батька допомогу видають родичам, патронатним вихователям дитини. Варто зауважити, що отримати її можна не пізніше, ніж через 30 днів із дня народження дитини.

Право на отримання допомоги «Пакунок малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Вартість пакунка, без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов’язаних із комплектуванням пакунків і доставленням їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становить не більше 5 тисяч гривень.

Також варто зазначити, що отримання допомоги «Пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини та не враховується під час обраховування сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надають відповідно до законодавства.

У Кременчуці видача допомоги «Пакунок малюка» буде здійснюватися через Комунальне некомерційне медичне підприємство «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» та пологове відділення Комунального некомерційного медичного під-приємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна».

Головним розпорядником коштів є Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

 

 

Пакуночків у Кременчуці поки що немає

Раніше планувалося, що родини, в яких народяться малюки, зможуть отримати такий пакунок уже 1 вересня. Але поки що Полтавська обласна державна адміністрація до Кременчука їх не надіслала.

Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа розповів «Віснику», що у місті вони повинні з’явитися після 15 вересня.

За його словами, наразі їх немає по всій Україні. Тобто з Києва ще не надійшли до жодного регіону.

«По всіх обласних центрах їх буде надіслано одночасно, – говорить Максим Середа. – Тому це не питання і не проблема місцевого рівня. Як тільки вони надійдуть до Полтави, ми їх отримаємо упродовж доби. Після чого будемо видавати породіллям. Як кажуть, у боргу не залишимося. Усі, хто народив дітей із 1 вересня, отримає пакунки. До того ж по них не доведеться йти. Пакуночки буде доставлено управліннями соцзахисту додому. А от ті, хто буде народжувати після того, як пакуночки надійдуть до міста, отримає їх відразу під час виписування з полового будинку. Як і було обіцяно».

Також варто зауважити, що поки місто не отримало «Пакунки малюка», породіллям під час виписування з полового будинку потрібно подавати необхідну заяву, щоб отримати пакуночок згодом.

Вміст пакуночка

Що ж саме входить у «Пакунок малюка»? Зазначається, що, окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.

До того ж увесь комплект буде запакований у коробку-колиску з міцного картону. Розмір 43*70*27 см. Зазначена коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашивкою та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки. А для зміцнення конструкції у дно та бокові стінки мають бути додані окремі вставки. Тож завдяки всьому цьому батьки можуть використовувати дану коробку в якості колиски для дитини.

Усе те, що входить у даний пакуночок, можна побачити в інфографіці, яка зображена на сторінці.

Куди звертатися у разі неотримання

Якщо у день виписування «Пакунок малюка» у пологовому будинку не отримали, необхідно звернутися відповідно до фактичного місця проживання:

– до управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (адреса: проспект
Свободи, 66, каб. 2), відповідальна особа за видавання «Пакунка малюка» – Воробйова Олена Іванівна, завідувач сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій (контактні телефони: (0536) 773-228, 097-490-84-41, 066-261-01-14);

– до управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (адреса: вул. І. Приходька, б. 90, каб. 111), відповідальна особа за видавання «Пакунка малюка» – Скачек Маргарита Семенівна, завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат і компенсацій (контактні телефони: (05366) 61-121, 097-480-86-72).

Муніципальна няня

Ще одним, так би мовити, сюрпризом для батьків новонародженої дитини є те, що держава відшкодовуватиме частину коштів за оплату праці няні. Завдяки цьому батьки зможуть працювати і виховувати дитину одночасно.

Планується, що в січні 2019 року в Україні з’являться муніципальні няні, які будуть доглядати за дітьми до трьох років. Дана послуга буде діяти саме для тих батьків, які замість того, щоб перебувати в декреті, йдуть на роботу.
У Мінсоцполітики зазначають, що даний механізм є прозорим і простим. А полягає в тому, що батьки офіційно наймають няню, при цьому обираючи її самостійно та визначаючи умови контролю її роботи. А вже наприкінці року їм буде відшкодовано за кожний місяць роботи няні суму, що становить розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.

«Завдяки даному механізму для батьків створюється можливість самостійно обирати няню для своїх дітей, контролювати її діяльність, отримувати підтримку, якщо мама повинна виходити на роботу, а також багатодітним сім’ям», – повідомляє Мінсоцполітики.

Для отримання послуг муніципальної няні батькам буде потрібно підписати з нею офіційний договір і виплачувати їй зарплатню. А вже держава буде повертати 1 500 гривень, що дорівнює прожитковому мінімуму на дитину до шести років, за кожен місяць роботи няні.

Відшкодування будуть здійснюватися на умовах співфінансування: з державного (25%), обласного (15%) і місцевого (60%) бюджету.

Декретні виплати

У 2018 році право на отримання грошової виплати у зв’язку з вагітністю та пологами має кожна вагітна жінка. Проте розмір допомоги та порядок отримання залежить від її статусу. А саме, від того, чи працює вона, чи навчається, чи є приватним підприємцем, військовослужбовцем або ж безробітною. А також від розміру її доходів.

Для працюючих жінок законом передбачено виплати у розмірі 100% від середньої заробітної плати, які надають відразу за весь період декретної відпустки.

Дана сума буде залежати від двох показників: середньоденної зарплати і кількості календарних днів декретної відпустки.
Допомога ж для тих, хто навчається (аспірантам, докторантам, студентам вищих навчальних закладів І-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів) призначається в розмірі місячної стипендії. Пояснюється, що жінка в такому випадку може сама вирішувати, що саме вона буде отримувати: соціальну допомогу чи стипендію. Одночасне нарахування декретних виплат та академічної стипендії є неможливим.
Фізичні особи – підприємці можуть отримувати соціальну допомогу за умови сплати єдиного соціального внеску та якщо немає заборгованості.

А от непрацюючим жінкам декретну допомогу сплачують у розмірі 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, який у 2018 році становить:

– за 126 календарних днів: із 1 січня по 30 квітня – 1 850 гривень, із 1 травня по 30 листопада – 1 933 гривні, з 1 грудня по 31 грудня – 2 017 гривень;

– за 140 календарних днів: 1 січня – 30 квітня – 2 055 гривень, 1 травня – 30 листопада – 2 148 гривень, 1 грудня – 31 грудня – 2 241 гривня;

– за 180 календарних днів: 1 січня – 30 квітня – 2 842 гривні, 1 травня – 30 листопада – 2 761 гривня, 1 грудня – 31 грудня –
2 881 гривня.

Допомога при народженні дитини

Упродовж останніх років допомога при народженні дитини залишається незмінною. Вона становить
41 280 гривень. До того ж не залежить від того, яка за рахунком народилася дитина (перша, друга чи третя).

Її виплачують поетапно упродовж трьох років. Першу частину – 10 320 гривень – видають через 2-3 місяці після подання в соціальні служби всіх необхідних документів. Решту ж суми виплачують щомісяця рівними частинами (по 860 гривень) упродовж наступних 3 років. Варто зазначити, що виплати на дітей по досягненню ними тримісячного віку в розмірі 130 гривень були скасовані рішенням уряду.

Подання заяви в електронній формі

На початку вересня Міністр со-ціальної політики України Андрій Рева під час участі у панельній дискусії на тему «Сім’я – це сила. Новий вимір сімейної політики в Європі Карпат», яка проходила в Польщі, розповів про систему соціальних виплат в Україні. Її метою є підтримка вразливих груп населення. До даної категорії також належать жінки у період вагітності, пологів та при народженні дитини.

Міністр звернув увагу на те, що Уряд України врегулював питання щодо можливості подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням телекомунікаційних систем.

Таким чином, батьки для призначення державної допомоги при народженні дитини можуть подати документи у будь-який зручний час за допомогою мережі Інтернет, без необхідності особистого від-відування районного управління соціального захисту населення. При цьому подають лише заяву (заповнену в електронній формі), факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.

НОУ-ХАУ ВIД ДЕРЖАВИ

Неповний робочий день для татусів

Влада затвердила розроблений Міністерством со-ціальної політики законопроект, який дозволяє татусям, які доглядають за дитиною, працювати неповний або скорочений робочий день за рахунок роботодавця.

Про це нещодавно повідомила прес-служба Мінсоцполітики.
«Зазначений проект нормативного акта створений із метою забезпечення соціальних гарантій усім працівникам, без дискримінації за ознаками статі. З метою забезпечення таких гарантій вносяться відповідні зміни в Кодекс законів про працю України і Закон України «Про відпустки», згідно з яким, зокрема, на батька поширюється право на встановлення за його бажанням в обов’язковому порядку режиму роботи на умовах неповного робочого часу, на скорочену тривалість робочого часу за рахунок роботодавця», – ідеться в повідомленні.

За даними Мінсоцполітики, реалізація таких норм буде сприяти забезпеченню рівних умов і можливостей для реалізації батьками своїх обов’язків щодо виховання дітей і догляду за ними.

Цікаві факти

У Сполучених Штатах Америки дородові та післяродові виплати працюючим узагалі відсутні, як і поняття оплачуваної декретної відпустки. Федеральний закон FMLA дозволяє матері взяти 12 тижнів відпустки, але ця відпустка за рахунок матері. Тому ні компанія, ні держава не виділяє матеріальної допомоги.

Декретна відпустка для німецьких жінок починається з 34-го тижня вагітності та закінчується через вісім тижнів після пологів. За ці чотирнадцять тижнів жінці повністю виплачують суму її зарплати. Це називається Mutterschutzgeld – «материнські гроші». Крім того, один із батьків може сидіти вдома з дитиною доти, поки їй не виповниться 14 місяців. До речі, мама з татом можуть розділити цей батьківський обов’язок між собою і сидіти з дитиною по черзі. За цей час їм виплачують «батьківські гроші» – Elterngeld.

Швеція. За оцінками фахівців, славнозвісний «шведський соціалізм» пропонує одну з найдосконаліших у світі систем догляду за дитиною. Батьківська відпустка тут триває рік і три місяці. При цьому 60 днів зарезервовані для батька. Весь інший час батьки можуть поділити між собою, як вважатимуть за потрібне. Окрім цього, той із батьків, який сидить із дитиною, отримує виплати в сумі 73% від зарплати.
Ісландія. Це одна з небагатьох країн, в яких батьки активно користуються правом на декрет. За деякими даними, майже 90% ісландських чоловіків побували у відпустці по догляду за дитиною. Вона триває 90 днів. Виплати становлять 80% від зарплати.

Китай. Оригінальна система декретних відпусток існує в Китаї. Тут чим молодша мама, тим коротша відпустка. Матусям до 23 років належить тільки 98 днів. Зате ті, хто старші, можуть розраховувати на 120 днів. Крім того, відпустку можуть збільшити, якщо пологи пройшли з ускладненнями або народилися двоє і більше дітей. До речі, на таку саму відпустку може розраховувати і батько. Але оплачують у її межах тільки 14 тижнів.

Дана інформація розміщена на сайті EtCetera.

 

Все по темі: гроші  декрет 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Травня, 2019 Четвер
22 Травня, 2019 Середа
більше новин