Мисливці: треба створювати власну організацію

Позаминулого тижня голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа зустрівся з мисливцями. Відбулася відверта розмова про стан мисливського господарства, про проблеми, з якими вони стикаються, і про те, що робити далі, аби покращити ситуацію.
В актовій залі Кременчуцької райдержадміністрації зібралося близько 30 мисливців. Андрій Дрофа попросив охочих висловитися стосовно того, що їм наболіло. І вони сказали…

 

Кременчуцька організація Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) досі залишається старою, «совковою» структурою. Нічого з часів СРСР не змінилося. Навпаки, стало ще гірше, говорять мисливці.
Через це усе почало розвалюватися. Роботу з розведення дичини не ведуть, собаківництво, як один із кращих видів мисливства у нашому місті, припинило існування (Щоправда, під час минулої звітно-виборчої конференції ухвалили відновити роботу секції собаківництва. Але ж колишні традиції було втрачено). З браконьєрством ніхто не бореться. Відстрільні картки на полювання у нас коштують чомусь чи не найдорожче в Україні. Так, вартість відстрільної картки – 460 гривень, плюс 100 гривень треба заплатити за «трудову участь». Тобто, щоб вийти на полювання, кременчуцькі мисливці мають заплатити 560 гривень. Хоча, наприклад, у Козельщині відстрільний талон коштує 400 гривень, а у Світловодську –  430 гривень. До того ж, якщо кременчужанин зазначений у мисливському товаристві іншого населеного пункту і хоче полювати в наших мисливських угіддях, йому доведеться доплатити ще 100 гривень.

Мисливці розбігаються з Кременчука

У Кременчуцькій організації УТМР кількість членів невпинно зменшується. За часів Радянського Союзу в ній перебувало близько  4 тисяч чоловік. Натомість зараз налічується чи не 1,5 тисячі. А в сусідніх регіонах, навпаки, товариства лише збільшуються. Хоча досі кременчуцьке залишається найчисельнішим в області та збирає найбільше внесків.

Із питанням про те, чому в Кременчуці найвищі внески, «Вісник Кременчука» вже звернувся до керівника Полтавського обласного УТМР Костянтина Боровика:
– Різниця у ціні залежить від витрат, яких зазнає та чи інша організація, – відповів посадовець. – Кожне господарство рахує власні господарчі потреби і встановлює свої ціни згідно із законом про мисливські господарства. Кременчуцькі угіддя чималенькі, відтак і витрати великі. Це зарплата працівникам, нарахування на неї, податки за угіддя, пальне тощо. Усе це компенсується за рахунок продажу карток відстрілу. Адже з бюджету ми нічого не отримуємо, існуємо лише за рахунок власних коштів.
У той же час деякі громади відмовляються від членства в УТМР. Вони створили власні організації. Відповідно, й ціни в них менші. Тому що не треба ділитися з Полтавою, говорять мисливці.
За інформацією, яку жваво обговорюють у мисливських колах, за минулий рік із Кременчука до Козельщинського товариства перейшло понад 100 чоловік. Воно й не дивно, оскільки людина завжди шукає місце, де їй краще.
А остання новина ще більше погіршує становище Кременчуцького УТМР. У Білецьківці мисливці вже збиралися для того, щоб створити власне товариство і від’єднатися від УТМР. Відтак територія угідь, де можуть полювати кременчужани, неспинно скорочується.
Узагалі, децентралізація – це загальноукраїнська тенденція. І частина кременчуцьких мисливців також ініціює створення власної організації. Але не всі їх підтри-
мують. Частина мисливців, і причому значна, не бажає змін. Це й показала остання звітно-виборча конференція Кременчуцького осередку УТМР, на якій керівника організації переобрали на новий строк.


20 років головування Коваленка

Під час зустрічі з головою Кременчуцької районної ради Андрієм Дрофою мисливці особливо критикували керівника міської організації УТМР Анатолія Коваленка. І висловили невдоволення його роботою. На їхню думку, демократів передбачає лише два строки перебування на посаді, а це 8 років. Натомість Анатолій Коваленко вже практично 20 років утримує владу в організації. І це не прогресивна робота, а підлаштування під ситуацію. А обласний очільник УТМР Костянтин Боровик лише його покриває, оскільки йому вигідний такий стан справ. Бо Коваленко ділиться з ним грошима. Невдоволені мисливці й звітно-виборчою конференцією. На їхню думку, вона була проведена не легітимно, оскільки вони не бачили протоколи зборів первинних мисливських осередків, на яких мали обирати делегатів на конференцію. І підозрюють, що тут могли «змахлювати», зібравши делегатів із навіть осередків, які не існують. Їх свого часу створювали на кременчуцьких підприємствах та організаціях. Але ж є такі, що вже й позакривалися. Тож і осередків уже немає.
Але ретельно в цьому ніхто не розбирався. «А по документах у Коваленка все добре, тут не підко-
паєшся», – констатують присутні на зустрічі у райдержадміністрації.

Перевіряльники були, але результатів немає

У Полтавській облраді на сесії торік було створено тимчасову депутатську слідчу комісію з перевірки діяльності міської організації Українського товариства мисливців та рибалок. У Кременчуці провели виїзне засідання, під час якого мисливці висловили свої думки з приводу діяльності міського осередку УТМР. Вони практично нічим не відрізнялися від тих, які лунали цього разу на зустрічі з Андрієм Дрофою. Хіба що додали прикрі епізоди.
Минулого року в Кременчуці провели міжнародні змагання із собаківництва. Але Анатолій Коваленко практично ігнорував цей захід. Хоча сприяти й організовувати його – це прямий обов’язок. Адже, перш за все, захід стосується престижу Кременчука. Змагання відбулися на високому рівні й без участі УТМР.
Також минулої осені у Новій Знам’янці прямо обабіч головної дороги виявили голови сімох косуль, яких випатрали прямо в населеному пункті. Зухвала браконьєрська «сваволя» також залишилася поза увагою очільника Кременчуцького осередку УТМР. Хоча це саме він повинен був «бити в усі дзвони». Між тим даний прикрий випадок, схоже, ніхто не розслідує. І вже навряд чи знайдуть браконьєрів та притягнуть їх до відповідальності.
Депутатська комісія також ніяк не збереться для обговорення ситуації.
Зважаючи на такі обставини, кременчуцькі мисливці звернулися за підтримкою вже й до голови Кременчуцької районної ради Андрія Дрофи. І він пообіцяв сприяти їхнім прагненням.

Науковці підтримують нові прагнення

Професор Володимир Нікіфоров із Кременчуцького національного університету під час зустрічі зазначив, що за такого підходу, тобто якщо не займатися відновленням фауни, то через 3-4 роки у Дніпрі вже не буде риби. А її розведенням мають займатися і в УТМР. Дичини теж стало менше.
Володимир Нікіфоров зазначив, що за необхідності фахівці вишу можуть дослідити і зробити експертну оцінку стану фауни навколо Кременчука. Але в такому стані, як зараз, вона не повинна бути. Для підтримки популяції дичини треба докласти певні зусилля.
Так, за словами мисливців, у Козельщині цього року в дику природу випустили 86 фазанів та 21 зайця. Це реальні заходи для підтримання популяції дичини, чим повинне займатися мисливське товариство. Можливо, коли щось зміниться, таке буде і у кременчуцьких угіддях.

Все по темі: Кременчуцький район  мислмці  проблема  УТМР 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Квітня, 2019 Понеділок
21 Квітня, 2019 Неділя
більше новин