День Кременчука: «Старі будівлі розповідають»

Маленька Одеса, Маленька Москва та Маленький Париж – саме так називали Кременчук у часи його найбільшого розквіту  – у ХІХ столітті.

Про це кременчужанам та гостям міста розповіли під час пішохідної екскурсії у другий день святкування Дня міста, 23 вересня.

Екскурсія мала назву «Старі будівлі розповідають». Тож працівники Кременчуцького краєзнавчого музею розповідали про міську думу та Успенський собор, про Пушкінську народну аудиторію, банк та земство.

Наприклад, про те будівля сучасного краєзнавчого музею – це дім сім’ї Володарських, які володіли тютюновими фабриками. Був збудований у 1916 році. І встиг побувати і будівлею, де знаходилася міліція, і житловим будинком. Наразі у Кременчуцькому краєзнавчому музеї більше 60 тисяч експонатів. Проте його зали ще не готові приймати відвідувачів.

А будівля банку на площі Перемоги, теоретично, взагалі не мала там з’явитися. Адже будувати банк поряд із храмом (а в той час на площі вже стояв Успенський собор) заборонялося. Проте у 1900-х роках будівлю банку все ж звели.

Сама ж площа, де зараз стоїть банк і планують зводити Успенський собор, раніше так і називалася Соборною. До цього – Олександрійською, бо з’явилася завдяки відповідного наказу царя Олександра І. А площею Перемоги стала вже після перемоги у Другій світовій війні.

Крім історичних довідок, кременчужани та гості міста різного віку, могли дізнатися багато цікавої інформації про сучасне місто. Наприклад, про «тиху» та ігрову зони парку «Придніпровський». І навіть послухати вірші, написані у Кременчуці або йому присвячені.

Все по темі: банк  День міста  Краєзнавчий музей  площа Перемоги 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Червня, 2019 Середа
18 Червня, 2019 Вівторок
більше новин