Як правильно приймати ліки

Із багатьма хворобами можна впоратися самому за допомогою безрецептурних препаратів. Однак, незважаючи на наявність інструкції, далеко не всі вміють правильно приймати ліки.
Як же лікуватися грамотно?

Точно по годинах

Багато хто впевнений, що деякі препарати потрібно приймати вранці, а інші – ввечері. Чи це правда?
Якщо препарат потрібно приймати один раз на день, то головне – пити його в один і той же час. Якщо існують принципові моменти, що впливають на ефективність ліків, то це має бути зазначено в інструкції і лікарем. У принципі, лікарські засоби зручно приймати вранці після сніданку.
Якщо в інструкції зазначено «після їжі», то препарат потрібно приймати після її вживання. Але є препарати, наприклад ферментні, які потрібно приймати під час їжі, що необхідно для перемішування компонентів ліків з їжею. Існують засоби, наприклад деякі пробіотики, які приймають натщесерце – не раніше ніж через дві години після вживання їжі або не раніше ніж за годину до цього. Усе це зазначено в інструкції.
А якщо потрібно приймати відразу кілька препаратів, чи треба робити перерву між однією та іншою таблеткою?
Потрібно розуміти, що препарати, як і їжа, знаходяться у шлунку приблизно дві години. Тому немає необхідності розділяти їхній прийом на п’ятнадцять, двадцять або тридцять хвилин.
Однак існують загальні правила, які необхідно знати. Наприклад, якщо призначений антацидний препарат або сорбент, що забезпечують захисну дію, вбирають токсичні речовини, то з таким же успіхом ці ліки можуть «зв’язатися» і з активними компонентами інших ліків. Тому між антацидними препаратами, сорбентами та іншими необхідно робити перерву не менше ніж дві години.
Проте обов’язково звертати увагу на пункт «Лікарська взаємодія», якщо він є в інструкції до препарату. Його наявність – не завжди погано, іноді таке використання підвищує ефективність лікування. Разом із тим вважається, що більше п’яти препаратів одночасно приймати не слід, або ж робити це за суворими показаннями.

Чим запити

Як можна запивати ліки? Чи підійдуть для цього сік, чай або кава?
Ліки рекомендують запивати водою. Проте має значення, якщо препарат приймали після вживання їжі. Адже все, що з’їла людина, ще знаходиться у шлунку. Для багатьох ліків проблему взаємодії з їжею вирішує захисна оболонка. Це капсула, яка береже ліки від кислоти, що міститься у шлунковому соку. Вона розчиняється в тонкій кишці, де препарат і всмоктується.
Особливо хочемо звернути увагу на ефект, у тому числі токсичний, який виникає під час поєднання грейпфрутового соку і досить великого списку ліків. Це антибіотики, препарати для лікування захворювань серця та інші. Взаємодія може відбуватися, навіть якщо приймати препарати через 12 годин після вживання грейпфрута. Тому, якщо ви поціновувач грейпфрутового соку, але потребуєте лікарської терапії, вам необхідно звертати увагу на пункт в інструкції про можливий несприятливий вплив даного соку.
Що стосується чаю, то він багатий на таніни, які здатні формувати нерозчинні сполуки з багатьма ліками, знижуючи ефективність лікування. Каву не рекомендують поєднувати із заспокійливими препаратами. Вона посилює дію психостимуляторів. Деякі антибіотики й антидепресанти сповільнюють виведення кофеїну, що може несприятливо впливати на нервову систему.

Чи може нашкодити їжа?

Чи є якісь поєднання продуктів харчування з ліками, що можуть нашкодити?
Дійсно, деякі продукти здатні змінювати дію ліків. Зазвичай інструкція препарату містить застереження, їх не слід ігнорувати. Крім того, зараз широко застосовують антикоагулянти – препарати, що перешкоджають утворенню тромбів. Продукти, що містять велику кількість вітаміну К, діють протилежно антикоагулянтам. Тому в період їхнього прийому слід мінімізувати або відмовитися від брюссельської та кучерявої капусти, печінки, сої, волоських горіхів і кабачків.

Спиртне під забороною?

Багатьох людей також цікавить можливість взаємодії лікарського препарату з алкоголем.
У деяких препаратів така взаємодія є, і може виникнути непередбачуваний несприятливий ефект. Наприклад, у разі поєднання метронідазолу або протиалергічних препаратів і алкоголю можливий токсичний ефект. Лікарська взаємодія з алкоголем є і у ряду антибіотиків. Усі ці препарати призначають, як правило, ненадовго і за показаннями, і в цей період слід повністю утриматися від алкоголю.
Крім того, існують захворювання, причиною яких є прийом алкогольних напоїв, наприклад, панкреатит, гепатит або цироз печінки. Основою їхнього лікування є повне утримання від алкоголю, оскільки прийом ліків без виконання цієї умови не допоможе.
Коли після завершення курсу лікування можна вживати спиртне?
Якщо ми говоримо про лікарську взаємодію, то більшість препаратів має короткий період напіввиведення. Таким чином, вони досить швидко виходять з організму, відповідно, лікарської взаємодії не буде. Проте має значення, з якою хворобою боролися. Після захворювань, причиною яких є алкоголь, від нього слід відмовитися.

Як розібратися в домашніх ліках

Чи впливає куріння на ефективність ліків?
Якщо у вас хронічний панк-реатит – то тютюн є однією з причин виникнення і прогресування даного захворювання, втрати клітин підшлункової залози. Якщо у вас хронічне захворювання легенів, теж необхідно відмовитися від паління. Якщо гіпертонія, атеросклероз, інфаркт міокарда, також варто позбутися цієї звички, оскільки компоненти тютюнового диму пошкоджують внутрішній шар судин і сприяють прогресуванню атеросклеротичного процесу. Важливо пам’ятати, що ліки призначають не просто так, а для лікування захворювання. Тож потрібно розглядати питання не з точки зору взаємодії ліків і тютюну, а з точки зору впливу тютюну на хворобу.

Все по темі: здоров’я  ліки 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2020 Четвер
19 Лютого, 2020 Середа
18 Лютого, 2020 Вівторок
більше новин