Який рівень життя в українців?

Із 2016 року в Україні діє Стратегія подолання бідності. Проте новий звіт Рахункової палати демонструє стабільне зростання бідних людей в нашій країні.

Про це повідомляє Business.ua. Доходи українців зростають лише на папері, а купівельна спроможність залишається мізерно малою.
В Європі аналіз добробуту проводять відповідно до набору певних благ. ЄС визначив 9 таких позицій, що визначають становище людини на шкалі багатий – бідний:
– наявність в домогосподарстві заборгованостей по кредиту, розстрочення, оренді або комунальних рахунках;
– неможливість сім’ї заплатити за 7-денний щорічну відпустку поза домом;
– нездатність підтримувати належну температуру в житлі через брак коштів;
– нестача грошей на м’ясні та рибні продукти раз у два дні;
– неможливість покрити непередбачені витрати в розмірі одного прожиткового мінімуму;
– відсутність телефону через брак коштів, нездатність придбати кольоровий телевізор;
– нестача грошей на оплату медичних послуг і придбання ліків;
– відсутність пральної машини через низький матеріальний стан;
– неможливість придбати автомобіль.
В ЄС вважають, що, якщо з даного набору благ немає 3 – це свідчить про деривацію (втрату чогось такого, що необхідно людині для задоволення певних важливих потреб). Якщо ж відсутні 4 показника – помітна демонстрація глибокої депривації. Наприклад, в 2016 році рівень депривації в ЄС був на рівні 16%, а глибокої – 8%. У нашій же країні за підсумками минулого 2017 року ці показники становили 42% і 27% відповідно. Україна з 2015 року прийняла рішення орієнтуватися у визначенні рівня депривації на 4 з 9 критеріїв, запропонованих даної методологією. Таким чином, у нас понад чверть населення перебуває за межею бідності.
За підсумками 2017 року виявився, що найзначнішою депривації для українців стали несподівані витрати за рахунок власних доходів. 60% громадян не готові до появи незапланованих витрат. Серед європейців таких 36%.
Інші ознаки депривації в нашій країні також істотно були більше, ніж в країнах ЄС. Виявилося, що половина домогосподарств України не може дозволити собі щорічний тиждень відпочинку. До того ж було встановлено, що третина українців стикалася з відсутністю грошей на придбання призначених їм ліків і медпрепаратів.
На даний момент, крім вищеназваних двох способів визначення рівня депривації, існує ще кілька. Часто можна почути, що насправді ми живемо дуже навіть добре. Щоб підкріпити цю заяву, різні чиновники керуються стандартом ООН, згідно з яким на кожну людину в день повинно доводиться 5 доларів. Однак такі аналітики не переводять валюту в гривню за ринковим курсом, а спираються на паритет купівельної спроможності, який в Україні дорівнює 8,1 грн за один долар. В результаті виходить, що межа бідності проходить на рівні 1200 грн на місяць. На даний момент, більшість аналітиків закликають обчислювати депривації за стандартом ООН, керуючись не паритетом купівельної спроможності, а реальним курсом долара в країні. Якщо зробити такі підрахунки, виявиться, що реальна межа бідності проведена на рівні 4200 грн. Проте навіть мінімалка, обіцяна в січні 2019 роки (4173 грн), не дотягує до цього показника.

Все по темі: бюджет  Їжа  комуналка  рівень життя 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Квітня, 2019 Неділя
20 Квітня, 2019 Субота
більше новин