Чим шкідливе переїдання

Для чого людина вживає їжу? Відповідь на це запитання очевидна: звичайно, для того, щоб підтримати свій організм, поповнити запаси життєво важливих елементів та енергетичних ресурсів. Проте для багатьох людей ця відповідь не настільки однозначна. Адже смачна їжа приносить неймовірну насолоду, від якої важко відмовитися. Як показує життя, переїдання згубне для організму. Воно впливає як на фізичний, так і на психічний стан людини. З’ясуємо, чим шкідливе переїдання для здоров’я людини.

Причини переїдання

Існує чимало факторів, що спонукають людину їсти понад норму. По-перше, це святкові застілля, коли хочеться спробувати кожну зі страв. У цьому випадку переїдання посилюється прийомом алкогольних напоїв. По-друге, стреси. Адже багато людей звикли «заїдати» свої проблеми, вживаючи в їжу все, що знайдеться в холодильнику. Проте більшість регулярно переїдає лише тому, що дуже любить смачно поїсти. І при цьому вони навіть не замислюються над проблемами, які забезпечує переїдання. Спроби наситити свій організм призводять до того, що поступово шлунок розтягується, в мозок перестає надходити команда про насичення, а їжі потрібно все більше і більше. Результат не змушує себе довго чекати.
Негативні наслідки для здоров’я

Вплив на шлунково-кишковий тракт

За словами лікарів-дієтологів, переїдання негативно позначається на всіх травних органах. Їм доводиться працювати в посиленому режимі, щоб перетравити великий об’єм їжі. А це означає, що вони дуже швидко зношуються. Насамперед порушується робота підшлункової залози, адже саме їй доводиться виробляти значно більшу кількість травних ферментів, необхідних для перетравлювання їжі. Результатом цього можуть стати такі небезпечні захворювання, як панкреатит або цукровий діабет.

Стан серця і судин

Серце також страждає від того, що людина багато їсть. Йому доводиться переганяти більшу кількість крові, що загрожує якнайшвидшим ослабленням і зносом. А звідси – підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Саме огрядні, які систематично переїдають, частіше за інших страждають від інсультів, інфарктів, стенокардії, ішемічної хвороби серця та інших хвороб. Тут потрібно зауважити, що до хвороб серця і судин призводить і підвищений рівень холестерину в організмі. Він виникає у разі неправильного і надмірного харчування. Його надлишок в організмі загрожує закупорюванням судин, викликає атеросклероз і провокує інсульт.

Збільшення ваги

Не варто забувати і про ожиріння. Для тих, хто любить багато їсти, особливо на ніч, це явище звичне. Справа в тому, що з потраплянням зайвої їжі в організм усі внутрішні сили витрачаються на її переробку. Особливо шкідливими є жири, перетравити які не надто легко. І якщо одна їхня частина успішно трансформується в енергію, то друга залишається в організмі, переходячи в надлишки жиру на тілі. У цьому випадку людина втрачає колишню рухливість, а з цим – і можливість вести повноцінне активне життя.

Емоційно-психологічні проблеми

Ожиріння негативно впливає і на самооцінку людини. Її стан стає пригніченим. Через це вона починає їсти ще більше. Психологи стверджують, що переїдання свідчить і про бідне емоційне життя. У таких людей найчастіше єдина радість у житті – це смачно поїсти. І, дійсно, смачна, гарно оформлена страва – потужний емоційний стимул. Але в людини повинно бути багато таких стимулів – того, що приносить задоволення, робить щасливою і дає сили жити. Це спілкування з близькими та друзями, природа, музика, театр, фізична активність, досягнення мети, різні хобі – перераховувати можна довго. І від самої людини залежить, чи зможе вона все це організувати. Переїдання і в результаті велика вага – це привід замислитися, а чи все добре в моєму житті?

Обмін речовин

Крім того, переїдання негативно впливає на метаболізм (обмін речовин), і навіть операція з відкачування жиру не гарантує повернення до повноцінного життя. Але порушення обміну речовин тягне за собою не тільки зміну форми тіла у бік збільшення. Воно стає причиною різних захворювань, адже порушуються базові основи роботи організму. Враховуючи всі вищеописані фактори, вас навряд чи спантеличить запитання: чим шкідливе переїдання для здоров’я?

Все по темі: здоров`я  корисні поради  поради  харчування 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин