Сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати

Згідно з новими нормами, необхідність влаштування сміттєпроводів в населених пунктах визначатиметься з врахуванням прийнятої системи поводження з відходами.

З 1 жовтня сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати.

Про це на своїй сторінці в «Фейсбук», повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Ця радянська норма тепер не є обов’язковою – в дію вступили нові зміни у ДБН щодо скасування обов’язкового проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках», – пише він.

У всій Європі такі сміттєпроводи вже давно заборонені до використання, а громадяни, у свою чергу, роблять все для збереження екологічного стану нашої природи – ретельно сортують сміття на переробку. У наші же сміттєпроводи скидається усе без розбору, і це дуже шкідлива звичка, від якої треба позбавлятися. Тільки тоді в Україні реально запрацює система сортування сміття. Будинки мають будуватися за більш високими європейськими стандартами, це стосується і екології. Крім того, без сміттєпроводів в минулому мають залишитися бруд та антисанітарія й високі ризики пожежі в сміттєсховищах, що знаходяться безпосередньо в будинках.

Згідно з новими нормами, необхідність влаштування сміттєпроводів в населених пунктах визначатиметься з врахуванням прийнятої системи поводження з відходами. Так, замість сміттєпроводів можна використовувати, наприклад, підземний чи вакуумний спосіб збирання сміття. Це сприятиме чистоті в житлових будинках населених пунктів та покращенню екологічної ситуації. Обов’язкова норма проектування сміттєпроводів зберігається тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.

Зміни у ДБН розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих житлових будинків.
Для довідки.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

Все по темі: можна не проектувати  сміттєпроводи в багатоповерхівках  україна 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин