Стягнути аліменти з боржника, який перебуває за кордоном реально

Як це зробити розповідає в.о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар’я Бриндак.

Якщо той із батьків, який виїхав за кордон, не сплачує аліменти, це є підставою для звернення із позовом про стягнення аліментів до українського суду у загальному порядку. Маючи рішення суду, стягувач може звернутися із клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави.

Про це розповідає в.о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар’я Бриндак.

У випадку звернення до українського суду, варто пам’ятати про одну важливу умову – відповідач обов’язково має бути повідомлений про дату і час розгляду справи.

Відповідно до статті 498 Цивільного процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року
№ 1092/5/54, передбачено, що якщо при розгляді цивільної справи виникає необхідність у врученні документів за кордоном, суд України, який розглядає справу, складає доручення про надання правової допомоги за кордоном та направляє його через головне територіальне управління юстиції до Міністерства юстиції України, якщо інше не передбачено міжнародним договором.

В подальшому при зверненні з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави необхідно мати докази повідомлення про час та місце судового розгляду відповідача.

Тобто, відповідач має бути належним чином повідомлений про розгляд судової справи для надання йому можливості бути безпосередньо заслуханим чи подати пояснення з дотриманням вимог двосторонніх чи багатосторонніх міжнародних договорів України, які діють з тією чи іншою державою.

Процедура визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави залежить від міжнародних договір України з тією чи іншою державою.

Наприклад, порядок зносин між Україною та країнами СНД регулюється Конвенцією про правову допомогу та правові відносини в цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993. Також в Україні діє низка двосторонніх міжнародних договорів у сфері міжнародно-правового співробітництва, перелік яких можна знайти, зокрема, на сайті Міністерства юстиції України.

При цьому порядок звернення із клопотанням про визнання і виконання за кордоном рішення суду України визначений розділом ІV вищезазначеної Інструкції.

Відповідно до Інструкції клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів подається заінтересованою особою безпосередньо до іноземного суду за місцем виконання рішення, а у випадках, передбачених міжнародним договором України, клопотання може бути подано до суду України, який ухвалив рішення.

У разі подання клопотання до суду України, який ухвалив рішення, суд додає до клопотання документи, передбачені відповідним міжнародним договором України, та надсилає клопотання та додані до нього документи до Міністерства юстиції України через головне територіальне управління юстиції.

Якщо міжнародний договір України не визначає переліку документів, що додаються до клопотання, судом України надаються:

– засвідчена належним чином копія судового рішення (або у відповідному випадку – вироку);
– довідка про те, що рішення (вирок) набрало законної сили, якщо це не випливає безпосередньо з тексту рішення чи вироку;
– довідка стосовно виконання частини рішення (вироку) або невиконання рішення (вироку) на території України;
– якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні – довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день та час судового розгляду, та копії документів справи, що підтверджують повідомлення відповідача належним чином про час та місце судового розгляду справи.

Документи, що надає суд України, засвідчуються підписом судді і скріплюються гербовою печаткою суду України.

Також питання стягнення аліментів за кордоном регулюються Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном, укладеною у 1956 році в м. Нью-Йорк, Конвенцією про визнання і виконання рішень стосовно зобов’язань про утримання, укладеною у 1973 році в м. Гаазі, Конвенцією про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року.
Порядок виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном 1956 року визначає Інструкція про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 29.12.2006 № 121/5.

Порядок виконання Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року визначає Інструкція про виконання в Україні Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2017 № 2904/5.

У разі, якщо у відносинах між Договірною державою та Україною одночасно діють вищезазначені Конвенції, застосовується Конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року, яка набрала чинності для України з 01 листопада 2013 року.

Відповідно до Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання (далі – Конвенція) передбачена можливість подання таких заяв:

– про визнання або виконання іноземного рішення про стягнення аліментів;
– про виконання рішення українських судів;
– про вирішення питання про стягнення аліментів в іншій країні, у тому числі з вимогою встановити батьківство;
– про вирішення питання щодо стягнення аліментів в іншій державі у разі неможливості визнання і виконання іноземного рішення;
– про зміну рішення, винесеного в іншій державі.

Заяви мають містити таку інформацію: суть прохання; повне ім’я та дату народження заявника, контактну інформацію, у тому числі адресу для листування, електронну адресу та номер телефону (за наявності); повне ім’я та, якщо відомо, контактні дані (адресу, електронну адресу, номер телефону), дату і місце народження боржника (у заяві боржника – кредитора), за наявності також адресу проживання, місце роботи, іншу інформацію, яка може допомогти в ідентифікації особи; повне ім’я та дату народження кожної дитини, на утримання якої вимагаються аліменти; обставини, на яких ґрунтуються вимоги; реквізити банківського рахунку, на який слід перераховувати аліментні платежі (у заяві кредитора); тощо.

Разом із заявою необхідно подати документи, що підтверджують викладені факти.

Заява та документи, що направляються з України до запитуваної Договірної держави відповідно до Конвенції, складені українською мовою, мають супроводжуватися перекладом офіційною мовою запитуваної Договірної держави або іншою мовою, яку запитувана Договірна держава визначила у своїй заяві відповідно до статті 63 Конвенції як прийнятну для всієї своєї території або тієї її частини, на якій проживає боржник.

Переклад документів забезпечує заявник.

Заяви подаються до Міністерства юстиції України або через головне територіальне управління юстиції.

Форми заяв, рекомендовані Гаазькою конференцією з міжнародного приватного права, з перекладом українською мовою розміщуються на сайті Міністерства юстиції України у підрубриці «Нормативно-правові акти щодо виконання міжнародних договорів у цивільних і кримінальних справах» рубрики «Міжнародно-правове співробітництво у цивільних та кримінальних справах».

 

Все по темі: з боржника  стягенння аліментів  який за кордонм 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин