Проблемна медицина

Напередодні сесії міської ради одразу кілька питань порядку денного стали на депутатських комісіях «каменем спотикання». Особливу дискусію викликали ті, що стосуються міської медицини. Тут нарікали на все, починаючи з їжі та закінчуючи лікуванням. Причина – недосконала реформа.

Харчування у лікарнях

Кілька місяців тому ми вже порушували питання харчування у лікарнях. Тоді депутати передавали цю послугу з лікарні на підрядну організацію, професійною діяльністю якої є саме харчування. Кухні та їдальні (харчоблоки) тоді передали за одну гривню компанії-обслуговувачу. Питання було дискусійним, і от до нього повернулися знову. Причина – незадовільний стан із харчуванням у дитячій лікарні. Точніше, це дуже дивна система харчування. Адже у перший день, коли дитина потрапляє до лікарні, її взагалі не годують. А починаючи з другого дня, дають суп три рази на добу.

Під час засідань комісій депутати висловлювали не просто занепокоєння, вони були обурені таким станом речей і відсутністю дієтичного столу для дітей. Виявилось, що ситуація трохи інша. Є лише дієтичний стіл, а от розподілу на різновиди дієт за видом хвороби більше немає. Його скасували на державному рівні. Тож усі діти, незалежно від стану та хвороби, мають їсти суп три рази на день.
Надавачем послуг із харчування у дитячій лікарні є «Пантем. ЮА», і ці послуги не є якісними. Голова громадської ради з медицини Ігор Погорелов розповів, що члени ради оглянули харчоблоки і написали доповідну міському голові. Крім того, зазначив, що у дитячій лікарні немає дієтсестри.

Відсутність лікарів

Ідеться про те, що у місті давно є проблема з вузькими фахівцями. Немає імунолога, дитячого окуліста, проблеми з отоларингологом. Хірургів не вистачає, анестезіологів не вистачає. І так можна перелічувати доволі довго – кадрів немає. Більшість студентів, інтернів залишається працювати у столиці чи у великих містах, адже навіть за відсутності програм підтримки з надання житла оплата праці там вища. Також лікарі працюють одразу на кількох посадах у різних лікарнях: державних, міських, приватних. Київські студенти взагалі говорять про те, що поки вони не напишуть розписку про відмову від житла у Києві, їм не підписують практику!

Тож зацікавити такі кадри можна лише одним – житлом. Інакше молоді фахівці поїдуть із країни і, підтвердивши свої дипломи, зможуть працювати десь за кордоном. До того ж подібна тенденція вже помітна.

Реформування стоматології

Особливий резонанс викликали питання реформування комунальних стоматологічних лікарень. Ідеться про те, щоб з усіх наявних стоматлікарень зробити одну головну на вулиці Київській, а всі інші перевести працювати у міські лікарні. Наприклад, стоматологів із відділення на набережній (вул. Троїцька, колишня Красіна) пересадити у кабінети лікарні «Придніпровська» (колишня залізнична лікарня), біля кінцевої зупинки тролейбусів 5, 3, 1 «Річковий вокзал». Приміщення на вулиці Лейтенанта Дніпрова (Крюків) також буде вільним від стоматологів. Їх планують перевести у лікарню «Правобережна» (колишня 2-а лікарня). До речі, керівник цієї стоматології говорить про те, що вони не в змозі утримувати своє приміщення, тож переїзд їх влаштовує.

Щоправда, самі лікарі-стоматологи та інші керівники на засідання депутатської комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства не прийшли. Мало того, за словами депутатів, відмовились надавати інформацію, яку просили депутати.

Чому ж потрібна реформа? Головна причина – не завантаженість лікарів-стоматологів. Якщо раніше вони обслуговували понад 260 тисяч кременчужан, то зараз за рік ця цифра становить 210 тисяч відвідувань. Загальний обсяг, на який розрахована міська комунальна система стоматології – 320 тисяч відвідувань на рік. Тобто фактично зараз є недобір на 110 тисяч. Цікаво, що така комунальна медицина зовсім не є безкоштовною. Тут сплачувати доводиться за все. Є пільгові категорії, є пільговики, є виділені з бюджету кошти на послуги стоматологів для тих самих учасників бойових дій. А от, насправді, ліків немає, матеріалів немає. І, отримуючи начебто безкоштовну послугу, все одно людям доводиться платити. При цьому ні для кого не таємниця, що лікарі-стоматологи живуть добре і, як кажуть, не на ставку в 4500. Більшість свого робочого часу вони працюють на власну кишеню – про це говорили і депутати. Навіть закликали розібратися і притягнути до відповідальності тих, хто вже «накрав» забагато, прикриваючись комунальною вивіскою.

Усі аргументи керівника департаменту охорони здоров’я Максима Середи для присутніх депутатів виявились недостатньо обґрунтованими, і вони наполегливо виступили проти скорочення штату лікарів, переміщення їх на інші територіальні робочі місця і навіть звинуватили його в тому, що вільні приміщення вже комусь потрібні – тому стоматологів і виселяють. Жодні аргументи щодо більшої зручності для пацієнтів і транспортної логістики також не спрацювали.

Рішення комісії – зняти всі питання, пов’язані зі стоматологією, на доопрацювання.

Хочеться зазначити, що державна реформа для нас є дійсно незручною і дивною. Однак те, що роблять, дуже схоже на ту медичну структуру, що існує за кордоном і є ефективною. Реформування проходить тяжко, через скандали та незадоволення. Однак за кордоном уже давно лікарі зібрані в лікарнях, а тим самим стоматологам дають квоти на роботу, і їх не може бути більше зазначеної кількості у певному регіоні. Для проведення таких непопулярних змін потрібні жорсткі рішення, і незадоволених буде дуже багато. Можливо, ті кадрові зміни, які відбулись у міському департаменті охорони здоров’я, і були пов’язані з тим, що потрібно мати дуже сильний характер, щоб «вистояти» і таки провести ці зміни. І, можливо, що у місті таки з’явиться комунальна безкоштовна стоматологія, хоч і ціною -37 лікарів.

Все по темі: Медична реформа  реформа  стомалогогія 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин