Голосуємо за проекти «Громадського бюджету»

На потреби «Громадського бюджету» Кременчука у мерії планують виділити 6 мільйонів гривень. Це на три мільйони більше, ніж минулого року. Переможцями мають стати 12 проектів (до цього було 10). Голосування для визначення кращих почнеться вже наступного тижня.

Що таке «Громадський бюджет»?

«Громадський бюджет» – це частина міського бюджету Кременчука, з якого фінансують проекти, підготовані мешканцями для покращення умов проживання свого мікрорайону і вирішення різних місцевих проблем. Проекти обирають на конкурсній основі. Подані ініціаторами пропозиції спочатку аналізують фахівці щодо можливості втілення у життя. А потім їх оприлюднюють на офіційному сайті міської ради. І кременчужани мають можливість проголосувати за проект, який, на їхню думку, заслуговує на реалізацію.

Можливості збільшено

Під час останнього засідання робочої групи з питань впровадження «Громадського бюджету» в Кременчуці, яке відбулося 4 вересня, обговорили пропозиції щодо збільшення суми коштів на впровадження «Громадського бюджету-2018» на 2 мільйони гривень. Планувалося, що цього року переможцями мають стати 12 проектів, із них: 1 – загальноміський та 11 – із секторів, на які умовно розділена територія Кременчука.

На їхнє фінансування в міському бюджеті було передбачено 4 мільйони гривень. Однак члени робочої групи запропонували збільшити цю суму на 2 мільйони гривень, з яких 1 мільйон витратять на окремий загальноміський проект, ще 1 мільйон – на впровадження цікавих проектів у комунальних закладах соціальної сфери: школах, дитячих садочках, бібліотеках, поліклініках тощо. Члени робочої групи вирішили, що цей мільйон розділять між трьома проектами, кожен з яких отримає фінансування у сумі 325 тисяч гривень з урахуванням проектування.

Також обговорили механізм голосування. Визначилися, що мешканці Кременчука за бажання зможуть проголосувати тричі: один раз – за один загальноміський проект, один – за один проект у закладі соціальної сфери, а також за один із проектів по секторах. Триватиме голосування упродовж місяця – з 1 по 30 жовтня 2018 року. Голосувати, як і минулого року, можна буде на сайті. Якщо хтось із громадян не зможе сам це зробити, йому допоможуть у відділі по роботі зі зверненнями громадян, який зараз знаходиться в адмінбудівлі Кременчуцької міської ради за адресою: пл. Перемоги, 2.

Традиційно реалізовувати будуть проекти за напрямками: майданчики та зони відпочинку (спортивні та дитячі майданчики у визначених місцях, рекреаційні зони (зони відпочинку); майданчики для вигулювання собак; енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії у громадських місцях; безбар’єрність міського простору; розвиток міського туризму, туристичної інфраструктури і туристичної привабливості міста; інновації, інформаційні технології, телекомунікації тощо.

Проголосувати за кращий проект можна за посиланням на головній сторінці офіційного веб-порталу мерії «Громадський бюджет» за посиланням: https://kremen.pb.org.ua/.

Як кременчужани реалізували попередні проекти

Кременчук – одне з небагатьох міст України, де вже третій рік успішно діє «Громадський бюджет».

Так, у провулку Героїв Бреста, 63, встановили новий дитячий спортивний майданчик. Цей проект реалізували у рамках «Громадського бюджету Кременчука -2017». Автор проекту – Роман Дуганець.

У навчальному закладі № 16 (вулиця Велика Набережна, 17) урочисто відкрили спортивний майданчик, збудований у рамках реалізації проекту-переможця «Громадського бюджету Кременчука 2016 року».
За кошти минулорічного громадського бюджету в дитячих поліклініках міста облаштували антистресові куточки. Тепер маленькі пацієнти, очікуючи лікаря, можуть переглянути мультфільм або зайнятися художньою творчістю. Цей антистресовий куточок допомагає дітлахам покращити настрій та наближує атмосферу медичної установи до домашньої.

Як у інших містах

У Луцьку реалізували проект «Бандера square» у рамках «Громадського бюджету»: у сквері встановили креативні лави. На це витратили 45 тисяч гривень із міського бюджету і 5 тисяч гривень співфінансування. У Кременчуці до такого креативу ще не дійшли.

Найбільший у світі «Громадський бюджет» – у Парижі

«Громадський бюджет» Парижа у 2015 році становив 75 мільйонів. Із них половина призначена для міських проектів, а половина розподілена між 20 округами. Перший округ, центр Парижа, має бюджет у розмірі 200 тисяч євро. Бюджети найбідніших районів, таких як Belleville-Menilmontant (20-й округ) та Pigalle (18-й округ) – останній відомий серед туристів своїми секс-шопами та нічними клубами – отримали значно більші бюджети (3 мільйони євро кожен).

Все по темі: "Громадський бюдежт-2018"  бюджет 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин