ЗНО: новації, підсумки, на замітку

Про чутки та реальні нововведення зовнішнього незалежного оцінювання цього року. А також про деякі підсумки тестування-2018, які можуть стати у нагоді випускникам цього року, «Вісник» дізнавався цього тижня.

Уже зараз найсумлінніші 11-класники починають готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Шукають репетиторів, купують стоси необхідної навчальної літератури, записуються на онлайн та офлайн курси.

Програми зовнішнього оцінювання 2019 року з одинадцяти навчальних предметів у вільному доступі вже є. Загалом це програми, затверджені ще 2016 року, на основі яких будуть укладати тестові завдання. Вони конкретизують, що має вміти і знати випускник із кожного предмета. Також у програмі ЗНО з історії України є перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, список персоналій, які мають знати випускники. А у програмі ЗНО з української мови та літератури, у блоці «Українська література», є перелік літературних творів, які будуть на зовнішньому тестуванні.
Є зміни, які стосуються організації та обов’язковості ЗНО для різних груп вступників. А також поширюються непідтверджені чутки.

Фізикам та математикам – «зелене світло»

У 2019 році при вступі до закладів вищої освіти діятимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018 та 2019 років. Також можна буде подавати сертифікати 2017 року. Проте останнє не стосується тестування з іноземної мови. А саме, англійської, французької, іспанської та німецької.

Легшим для вступників має стати фіксований перелік конкурсних предметів. Це нововведення 2018 року. Тобто при вступі є два фіксовані конкурсні предмети. Третій предмет вступник може обрати з двох альтернативних варіантів. Такий порядок збираються залишити і у 2019-му. Проте є і нововведення. Так, для цьогорічних вступників мають розширити застосування сертифікатів ЗНО з математики та фізики. Тобто буде більше спеціальностей, де потрібно надати сертифікати саме з цих предметів. Таким чином у Міністерстві освіти і науки планують підвищувати популярність вивчення математики і фізики серед учнів. Які саме це будуть спеціальності – стане відомо згодом.

Фіксований перелік конкурсних предметів має забезпечувати більшу рівність серед абітурієнтів. Тобто раніше могло вийти, що вступники подавали різний перелік сертифікатів ЗНО в різні університети на однакову спеціальність. І тоді при розрахунку їхнього балу в одному виші в одному випадку враховували одні предмети. А в іншому – інші.

Зараз перелік конкурсних предметів для вступників буде наступний:

перший предмет – Українська мова та література (фіксований);

другий предмет – профільний (фіксований);

третій предмет – на вибір із двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Аудіювання: скаржитися одразу

Найбільше скандалів цього року пов’язано з аудіюванням. Уперше його провели як одну з частин зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.

«Аудіювання було абсолютно нечітке. На фоні були різні шуми», «Важко було розібрати вимову. Таке відчуття, що диктор під час того щось їв», «У когось були хороші колонки, а комусь доводилося прислухатися до кожного слова. Або ж навіть чути диктора з іншої
аудиторії, якщо там з якісною технікою пощастило більше» – саме такі скарги найчастіше можна було почути від випускників. Їхні батьки навіть писали відкриті листи міністру освіти Лілії Гриневич, розмістили петицію до Президента.

Проте більшість «зрізалася» на першому кроці апеляції. Скаргу на результати ЗНО потрібно писати, не виходячи з аудиторії. Саме там, де щойно пройшло тестування. Тож офіційно апеляцій на результати ЗНО з іноземної мови було лише 65. Усі інші не мали ваги. Бо їх писали вже за межами аудиторії. Тож випускникам 2019 року можна врахувати цю особливість.

Загалом результати аудіювання у випускників-2018 непогані. Лише 0,02 % учасників тестування отримали 0 балів. Тоді як максимальну кількість (16 балів) отримали 1,4 % учасників. Від 0 до 4 балів набрали 7,1 % учасників тестування. А від 13 до 16 балів – 11,9 %. Такі були результати попереднього аналізу проведення ЗНО з англійської мови Українським центром оцінювання якості освіти. Тобто коли було оброблено більше 95 % бланків відповідей типу А.

Аудіювання передбачене в школах, але його рідко практикують. Частина вчителів не розвиває комунікативні навички. А працює по-старому, тобто лише граматика і читання. У результаті діти не були готові до читання. Так пояснила в одному з інтерв’ю міністр освіти і науки Лілія Гриневич причину багатьох нарікань на цьогорічне
аудіювання.

Тож аудіювання з англійської мови у 2019 році точно буде. І, напевно, стане важливою частиною підготовки випускників до ЗНО з ангійської цього року. Чи введуть аудіювання у тестуваннях з інших іноземних мов – наразі даної інформації немає.

Математика буде обов’язковою

Усі 11-класники в Україні складатимуть ЗНО з математики. Проте з 2020 року. Для випускників 2019 року цей предмет буде одним із можливих на вибір.

Тож навіть якщо учень не випускник – можливо, вже зараз варто сідати за підручники з математики. І добре вчити цей предмет.
Особливо, зважаючи на результати ЗНО з математики цього року. Адже воно було провальним. Майже половина випускників на тестуванні не змогла розв’язати задачу за 8-й клас. 10 відсотків із них узагалі не здолали прохідний бар’єр. Він з-поміж усіх предметів був, до речі, найнижчим – лише 10 балів.

Погані знання з математики, у свою чергу, закривають можливості для оволодіння багатьма професіями. У тому числі затребуваними та престижними. Тими, що називають «професіями майбутнього». Серед них ІТ-сфера, інженерія, біоінженерія, архітектура та інші.
Щоб підвищити рівень знань учнів із математики, у Міністерстві освіти і науки збираються оновлювати методики викладання та займатися підвищенням кваліфікації вчителів.

При цьому, як не дивно, в Україні гарна елітарна математична освіта. Так, цього року українська збірна вперше зайняла 4-е місце на світовій олімпіаді з математики.

Особливості деяких спеціальностей

Поріг ЗНО у 150 балів у 2019-му пошириться на більшу кількість спеціальностей. Із цього року не менше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів потрібно було набрати вступникам на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Такими конкурсними предметами у них були біологія, хімія та математика. Лише з кількістю балів не менше 150 вони могли претендувати на вступ за цими спеціальностями.

У 2019 році до цього списку також потраплять «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини». Для вступу на ці спеціальності потрібно буде мати не менше 150 балів у сертифікатах ЗНО з першого та другого конкурсних предметів. Для галузі «Фармація, промислова фармація» поріг у 150 балів діятиме для другого та третього конкурсних предметів.

Такі новації діятимуть для вступників на бакалаврат.

Проте є зміни і для тих, хто прагне продовжити навчання на магістратурі. Так, єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО потрібно буде скласти за спеціальностями «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також усі спеціальності галузей знань «Богослов’я», «Управління та адміністрування», «Соціальні та поведінкові науки», «Інформаційні технології», «Публічне управління та адміністрування».

Це, крім тих спеціальностей, де вступники складали іспит у форматі ЗНО вже цього року. А саме, «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини».

ЗНО і ДПА у 2019 році

Випускникам 11-го класу результати ЗНО обов’язково будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації (ДПА) з наступних навчальних предметів:

– українська мова і література;

– математика або історія України (на вибір учасника);

– ще один предмет (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2019 році ЗНО з іноземної мови за бажання випускника також можуть зарахувати як результати ДПА. Тим, хто вивчає іноземну на стандартному чи академічному рівні, потрібно буде виконати завдання на ЗНО академічного рівня. Ті, хто вивчає на профільному,

– академічного та профільного рівня.

У 2019 році ЗНО з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть учні ПТУ та коледжів, які 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Їм результати ЗНО з цих предметів також будуть зараховані як ДПА.

Загалом ЗНО у 2019 році триватиме з 22 травня по 12 липня. Кожен його учасник має право пройти тести максимум із чотирьох навчальних предметів.

Факти про ЗНО-2018

• Дівчата склали ЗНО краще, ніж хлопці. За даними УЦОЯО, на високому рівні склали ДПА з української мови 22,3% дівчат та 8,8% хлопців. На достатньому рівні – 33,6% дівчат та 24,6% хлопців, на середньому рівні – 34,3% дівчат та 43% хлопців. На початковому рівні – 9,8% дівчат та 23,5% хлопців.

• Під час складання тестування з математики 52% вступників не змогли розв’язати приклад 8-го класу з дробом.

• Майже 69% учасників тесту з географії не змогли відрізнити карту з басейнами річок від карт з їх долинами. Майже 20% вважають, що айсберги можуть рухатися материковою частиною Антарктиди.

• Якщо не брати до уваги українську мову і літературу (цей тест обов’язковий для всіх), найпопулярнішим предметом стала історія України. Її здавали майже 170 тисяч осіб. Із необов’язкових предметів такою стала географія (79 тисяч осіб). Найбільш непопулярною виявилася іспанська мова. На неї записалися лише 176 осіб.

• Максимальний бал (200) отримали 210 осіб на всю країну. Найбільше «відмінно» одержали з математики (98 осіб), хімії (72) і фізики (15). Українську мову на 200 балів склали лише сім осіб.

• Не з’явилися на тести 46 тисяч осіб. У відсотковому відношенні найбільше не прийшло на іспанську мову (майже 20%, або 35 осіб).

• За рік упав відсоток тих, хто здав тестування з української мови, – з 92% до 86%. Це зниження пов’язане з тим, що зросла кількість учасників ЗНО за рахунок випускників коледжів і ПТУ. Їхні результати значно гірші. Саме вони викликали загальне зниження результатів.

Все по темі: ЗНО  освята 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
23 Травня, 2019 Четвер
більше новин