Інформація для кременчужан, які хочуть всиновити дитину

На сьогоднішній день в Кременчуці функціонує 8 прийомних сімей.

Кожна дитина має право на виховання у сім’ї. Прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опіка, піклування, усиновлення, патронат – є формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, що втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання.

Інформація розміщена на сайті прес-служби міськради.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Порядок прийому дітей в сім’ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю». Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми.

Прийомна сім’я, як форма виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, не є новою для України. Як свідчать історичні данні, в Київській Русі, ще за часів Ярослава Мудрого, існували не лише сім’ї, які можна назвати прийомними, а й необхідні закони й правила, що регулювали ці питання.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

На виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування беруть батьки. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.

На сьогоднішній день в Кременчуці функціонує 8 прийомних сімей, де виховується 12 дітей. Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Полтавським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді системно проводиться підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів.

«Якщо ви житель м. Кременчука і маєте бажання взяти дитину у сім’ю, створивши прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, вам необхідно звернутись за адресою: вул. Академіка Маслова, буд. 15/4 тел. 096-728-42-08, 099-329-06-96, (05366)3-21-50», – йдеться в повідомленні.

 

Все по темі: всиновити дитину  Кременчук  що потрібно знати 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Травня, 2019 Субота
24 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин