Кременчуцьку стоматологію таки реформують

Сьогодні, 11 жовтня на сесії Кременчуцької міськради було прийнято рішення про затвердження статусу комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний центр».

Дане питання викликало у депутатів бурхливе обговорення. Кожен намагався висловити свою думку з власного питання. Багато хто виступав проти даного рішення, інші ж навпаки підтримували його.

Депутат міськради Денис Терещенко просив зняти з обговорення дане питання. Зазначаючи, що не розуміє, навіщо виганяти 138 чоловік.

«Чому ви приймаєте устави підприємств, не цікавлячись, де ці люди працюватимуть? Людьми, які підуть просто на вулицю. Це не олігархи, ні великі бізнесмени, а люди, які отримують зарплату нижче мінімальної…», – говорить він.

Також свою думку висловив Дмитро Кавунник.

«Ті, хто думає голосувати за дане питання, – говорить він, – думає, що це реконструктаризація. Але це не так. Я хочу запропонувати не виносити дане питання на голосування, а дати проголосувати саме кременчужанам. Самі споживачі повинні вирішувати, хто залишиться. Вибрати тих, до кого найчастіше звертається, тих, хто насправі працює, той і залишиться. У цьому рішенні багато доброго але потрібно його доопрацювати».

На це мер міста Віталій Малецький відповів, що подібне чув, коли хотіли зберегти районну ПМСД. А також зазначив, що у разі не прийняття даного рішення, постраждають і самі кременчужани. Зауваживши, що зараз роблять те, що через кілька років повторюватимуть інші. Наприклад, Тернопіль, Луцьк зробив це давно.

«Реформи потрібні, адже ми рухаємося вперед, – говорить депутат міськради Олександр Плескун. – Але найважче питання – це реформування, коли підлягають звільненню. Скільки людей ми повинні звільнити? Хто ці люди? Це найперше питання, яке потрібно обговорювати. Тож потрібно, щоб Максим Середа доповів , яких саме людей звільняють, куди вони підуть. А також яким чином будуть використані приміщення».

Костянтин Терещенко також погодився, що потрібно вислухати Середу.

«За послуги всі платять гроші. Це і бабуся, яка прийшла, і їй потрібно заплатити за укол. Все одно доводиться платити. Тож в систему, яка існує наразі, я не готовий вливати бюджетні кошти. Якщо ми залишимо все так як є, то в березні буде колапс. Їм не буде чим платити зарплату».  

Після цього із своєю доповіддю таки мав можливість виступити начальник міського управління здоров’я Максим Середа.

«У нас зараз утримується структура, – говорить Максим Середа, – у якій четверть відвідувань, а крісло все одно простоює. Ми оплачуємо комунальні послуги, заробітну плату… А коштів на самі медикаменти не вистачає. Ніяких поліклінік ми не закриваємо! Просто змінюємо структуру. Звичайно, це все не буде зроблено 17 листопада, і ніхто замок на поліклініки не повісить. Це все поступовий процес. Відкриття буде десь через 4-5 місяців, в березні 2019-го. До того ж після створення стоматологічного центру, в 2019 році на видатки становитимуть близько 3,5 млн грн. Дана сума дозволить забезпечити пільгові категорії населення. Все, що буде потрібно людям, вони отримають».

Також він зазначає, що саме неприємне питання стосується кадрів. Проте всім медпрацівникам буде запропоновано працевлаштування, а також проходження курсів перекваліфікації за рахунок коштів міського бюджету. Як мінімум, 100 людей з них будуть працевлаштовані.

Що стосується місць обслуговування лікарями-стоматологами майбутнього стоматологічного центру, то головний його офіс залишиться в стоматполіклініці на вулиці Київській. Стоматологи комунальної стоматполіклініки з  вул. Троїцької прийматимуть у лікарні «Придніпровська»,  комунальної стоматполіклініки  з  наб.  Лейтенанта Дніпрова – в лікарні «Правобережна», комунальної стоматполіклініки на проспекті Лесі Українки – поліклінічному відділенні лікарні «Кременчуцька» (колишня 4-а поліклініка). Всі нові  місця прийому комунальними стоматологами розташовуються неподалік від зупинок громадського транспорту.

У результаті проголосувавши депутати прийняли дане рішення.

 

 

 

Все по темі: Кременчук  реформація  стоматологія 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин