Гучна стоматологія

У вівторок, 9 жовтня, біля  міськвиконкому зібралось близько 50 кременчужан, які прийшли протестувати проти закриття комунальних стоматологічних поліклінік. Блок питань стосовно реорганізації міських комунальних стоматполікліник став одним
із найгучніших серед усіх, які входять до порядку денного сесії міської ради 11 жовтня.

Під час минулого засідання, 9 серпня 2018 року, депутати вже розглядали питання стосовно стоматологічних поліклінік. Тоді прийняли рішення про їхнє реформування – так би мовити, задекларували намір про проведення реформування. З тим, як саме проходитиме реформа, погодились не всі депутати. Дехто, здається, взагалі вирішив скористатись ситуацією і спровокувати скандал, не даючи змоги розібратися з фактами питання.

Мітинг

9 жовтня, о 12:30, біля міськвиконкому зібралось трохи більше 60 кременчужан. Здебільшого, на думку журналіста, люди пенсійного віку. Вони отримали плакати з рук депутата міської ради Оксани Піддубної, яка за день до події закликала у соціальних мережах прийти на мітинг та малювала ті самі плакати. На них були як гучні заяви, вимоги, так і прямі образи на адресу міських чиновників. Метою заходу начебто було бажання отримати інформацію про реформу та заява про те, що вона не подобається громаді. Однак, на думку перехожих, це було схоже на акцію, спрямовану не на отримання відповідей, а на бажання гучно покричати. Крім того, під час мітингу всіх запросили прийти 11 жовтня на сесію та підтримати зняття питання стоматології з порядку денного на
доопрацювання.

Суть питання

У місті діють три комунальні стоматологічні поліклініки. Кожна з них має директора, заступника директора, помічника, штат бухгалтерії та інших фахівців, без яких окрема юридична особа функціонувати не може.

Наявний штат 1, 2 та 3-ї поліклінік становить 341,75 ставки. А саме:

лікарі – 105 посад;

середній медперсонал – 96,25 посади;

молодший медперсонал – 52,25 посади;

бухгалтерсько-економічна служба – 18,25 посади;

адміністративно-господарський персонал – 70 посад.

Згідно з планом реформування збираються залишити головну стоматологічну поліклініку на вулиці Київській, де буде розміщено скорочену адміністрацію (одну замість трьох) та єдину бухгалтерію. Та компактні відділення, лише з лікарями: на Молодіжному – лікарня «Кременчуцька»; центр – лікарня «Придніпровська»; Раківка – лікарня «Правобережна».

Повинно бути скорочено 145,75 посади – 138 працівників. З них 72 – уже пенсіонери, це 13 лікарів, 17 осіб – середній медперсонал, 16 – молодший медперсонал, 26 – інший персонал та адміністративно-господарчий персонал.

19 лікарям та 16 медичним сестрам працездатного віку буде запропоноване гарантоване працевлаштування у дитячій стоматполіклініці та інших медичних закладах міста – від пропозицій кожен має право відмовитись.

У 2018 році на обліку в усіх трьох поліклініках перебувало 61456 пільговиків.

Приміщення, які вивільняться після переїзду поліклінік, так само мають залишитись у міста і будуть використовуватись у тій самій галузі – охорона здоров’я. Наприклад, на «набережній» планують створити міський діагностичний центр – прийом лікарів вторинної ланки медицини (вузькопрофільні фахівці).

Думки людей

Як завжди, думки людей дуже різнились. Одні виступають категорично проти будь-якого реформування, інші – навпаки. Хтось просто не володіє інформацією, але це не заважає бути незадоволеними роботою влади всіх рівнів.

«Ми отримуємо чудові послуги від комунальних стоматологів. І нехай усе буде, як є. Якщо зараз їх зачиняють, де нам, пенсіонерам, лікувати зуби?» – говорить одна з бабусь – учасниць мітингу.

Людмила Коновалова, пенсіонер:

– Я уважно прочитала купу документів, які є у вільному доступі в Інтернеті стосовно реформи медицини. І нічого не знайшла про стоматологію. Так, реформа потрібна, але як на мене, це питання не повністю пропрацьоване і, на жаль, ніхто у місті з громади не бачив жодних постанов щодо реформи. На мою думку, місто має виділити під стоматології приміщення за одну гривню, з безкоштовною орендою землі, щоб реформа не стала приводом для збільшення вартості послуг стоматологів. Узагалі, у законі про закриття поліклініки і звільнення людей не ідеться.

Леонід Харченко, учасник АТО:

– Наші хлопці мають отримувати безкоштовне обслуговування у міських, комунальних стоматологічних поліклініках. І всі вони стикаються з тим, що коли приходиш до лікаря, він говорить: «А у нас поганий матеріал. Плати кошти, купуй у мене інший матеріал – більш якісний, і тоді я тобі все зроблю». Послуги ми отримуємо не безкоштовно! І реформа потрібна. Можливо, не на цій сесії буде прийнято рішення, але зміни необхідні.

Депутатська думка

Ганна Павленко:

– Ми обговорили це питання на комісії і одноголосно прийняли рішення, що знімаємо його на доопрацювання. Реформи проводити треба, як би там не було, і фахівців треба захищати, як би там не було. Інакше всі вони будуть у Чехії, Польщі, абиде, і хто нас буде лікувати?

Тетяна Сідерка:

– Ця програма несе декларативний характер, а як і що буде насправді – поки незрозуміло. Виходить так: програма існує, а запитань залишається безліч, і відповідей немає. Де документи на все обладнання та приміщення? Тож поки документів у паперовій формі не буде, про голосування, особисто від мене, не йдеться. Те, що реформувати медицину потрібно – це безперечно, але не через коліно.

Олександр Коркішко:

– Питання реформування стоматологічної галузі, як й інших галузей медицини, назріло вже давно. Наше – конкретно стосовно стоматполіклінік, комунальних та державних. Я вбачаю в цьому три основні блоки питань. Перше – доля персоналу; друге – якість і доступність; третє – фінанси та економіка. І тут слід розуміти, що всі три є важливими, іноді, дійсно, треба зробити вибір і без чогось залишитися. Як на мене, є певні варіанти вирішення проблеми з персоналом. Можливо, слід укласти з ними договори, надати їм обладнання в оренду, і за кошти міста нехай вони частину свого робочого часу віддають під обслуговування пільговиків. Питання потрібно доопрацьовувати. Однак не варто забувати, що економіка – вона дуже важлива. І гроші з неба не падають.

Проте такими категоричними були не всі депутати, і необхідну кількість голосів для зняття питань з порядку денного (22) зібрати не вдалося.

Говорять лікарі

Лікар-стоматолог, хірург, Друга стоматологічна поліклініка:

– Прийоми у нас зазвичай є. Тож коли говорять, що у нас немає повного навантаження, це не зовсім відповідає дійсності. У мене стаж 25 років, і мені запропонували піти працювати у дитячу стоматполіклініку. Я прийшов до завідувачки, і вона говорить: «Я можу тебе відправити по дитячих садках та школах на огляди». МЕНІ!? Як мені, лікарю вищої категорії, чоловіку 52-х років, можна запропонувати таку, як кажуть, маячню?!

Серед тих, хто потрапив під скорочення, звісно, задоволених немає. І, звісно, жодна людина не бажає залишитися без роботи. Однак такі виступи лікарів для мене теж не зовсім зрозумілі. От правда, особисто у мене виникає запитання: а в чому проблема оглядати дітей у садочках та школах? Можливо, через те, що у школах та садочках 100% немає «лівака»?

 

Світова практика

У Німеччині є квоти на роботу стоматологом. Тобто на кількість населення держава вираховує кількість необхідних лікарів. Вони мають право отримати ліцензію і працювати у кабінеті з певною віддаленістю один від одного, щоб пропорційно «покривати» місто. Якщо в місті є достатня кількість лікарів, отримати ліцензію на роботу на цій території неможливо!

У США навчають на стоматологів доволі багато людей. Ось тільки тут теж не все так просто. Фахівці високої категорії зазвичай відкривають власну практику. А ті, хто має низьку категорію, чи взагалі інтерни працюють у державних лікарнях, де раз на тиждень проводять огляди для незахищених верств населення, а всі інші дні працюють лише з платними клієнтами, які мають страхування чи сплачують за лікування одразу.

Кременчук – невелике місто. Дійсно, кількість стоматологічних кабінетів та фахівців у нас величезна. І дуже хотілося б, що частіше відгуки про комунальну стоматологію були більш позитивними, ніж про приватних лікарів. Зараз же поки приватні працюють якісніше, а іноді чомусь і дешевше.

Все по темі: медреформа  стоматологія 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Квітня, 2019 Понеділок
21 Квітня, 2019 Неділя
більше новин