Патрульна поліція: як відпрацювали копи за 9 місяців

У середу, 10 жовтня, керівник патрульної поліції Кременчука зустрівся із журналістами, відзвітував за 9 місяців роботи у 2018 році та відповів на запитання представників ЗМІ. Які ж головні проблеми у наших копів – з’ясовував «Вісник».

Прес-конференції журналісти чекали понад півроку і неодноразово нарікали на те, що В’ячеслав Деркач, керівник патрульної поліції, ховається від них та не бажає спілкуватись. Однак на такій довгоочікуваній зустрічі він відповів на всі, навіть найбільш незручні запитання.

Статистика

За 2018 рік патрульна зафіксувала 81618 випадків правопорушень, які й були відпрацьовані. Викликів на лінію «102» із них було 49439. Порівнюючи з 9 місяцями минулого року, поліція відпрацювала на 34% випадків більше. За швидкістю реагування та прибуття на місце за викликом кременчуцькі патрульні – одні з найкращих в Україні. Вони посідають четверте місце. Середній час прибуття у Кременчуці – 6 хвилин 15 секунд. Перше місце за швидкістю у копів із Сум.

За 9 місяців було складено 604 протоколи про адміністративне затримання і тимчасово затримано 90 транспортних засобів.

Виконуючи службові обов’язки, патрульні поліцейські за цей час узяли участь у розкритті 280 кримінальних правопорушень по гарячих слідах, з яких: 2 – вбивства, 154 – крадіжки, 24 – грабежі, 2 – розбої, 13 – пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю та вибухівкою, 6 – незаконні заволодіння транспортними засобами, 25 – наркозлочини. Також під час виконання службових обов’язків патрульні поліцейські виявили 66 осіб та 28 транспортних засобів, які знаходились у розшуку.

Кадрові проблеми

У 2018 році керівництво патрульної поліції стикалося з величезним кадровим голодом. Відповідно до штатного розкладу в патрульній поліції 353 посади, а дефіцит кадрів становить 15,86 відсотка. Тобто фактично не вистачає 56 людей. Звісно, це не може не позначитись на якості та швидкості роботи копів. Цього року з лав поліції пішов 51 співробітник. Більшість, 41 людина, звільнилась за власним бажанням, одна людина – через хворобу, а от з іншими ситуація цікава. Вісім людей виявились такими, що не відповідають службі в поліції, а один співробітник прийшов на службу нетверезим, за що і отримав дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення.

Копи під слідством

«Є у нас і проблеми з невідповідним реагуванням на виклик. У такому випадку людина, яка викликала поліцію, має ще раз зателефонувати на лінію «102». Тоді на місце події прибуде моніторингова група, яка і надасть документи щодо недопрацювання наших співробітників. Такі випадки є. Зараз, за 9 місяців поточного року, за невиконання притягнуті 64 поліцейські», – розповів В’ячеслав Деркач.

Що стосується того, хто зі співробітників знаходиться під слідством, то керівник зазначив, що, можливо, знає не про всі випадки. Зараз точно може говорити про шість справ.
Якщо ж просто порахувати, то з 294 осіб, які працюють у патрульній поліції, 230 не мають нарікань на роботу. А якщо врахувати, що частина цих людей не працює на дорогах міста, а має інші службові завдання, то можна говорити, що у третини міських копів є щось на кшталт догани за невиконання роботи.

Скандальні випадки

Нещодавно у місті сталось кілька резонансних подій за участю поліцейських. Це ДТП та дивна протидія порушнику ПДД за допомогою викрутки.

Одна з ДТП із постраждалими – на перехресті вулиць Мазепи та 29-вересня. Там машина копів протаранила таксі з пасажирами. Постраждалі навіть збирали представників ЗМІ та розповідали про погрози з боку копів та протидію слідству.

За словами В’ячеслава Деркача, слідство щодо цієї ДТП триває, покараних поки немає, адже ще продовжується робота. Машина поліції, яка була у ДТП, заарештована, не ремонтована та не експлуатується, винні будуть покарані.

Інша справа – це пошкодження шин водію, який, не маючи прав та будучи у стані алкогольного сп’яніння, катався по місту зі швидкістю до 120 км за годину і не реагував на вимогу поліції зупинитись. Цей випадок також розглядає дисциплінарна комісія, і вона зробить свій висновок. Проблема ж у тому, що поліціянтка використала не спецзасоби, які прописані для використання поліцією. А взяла в машині викрутку і пробила колеса в автівки порушника.

Грошова переправа?

Одним із найцікавіших місць у Кременчуці є міст. До реформи на ньому чудово «заробляли ДАІ-вці», і зараз складається враження, що це роблять і нові копи. За статистикою поліцейських, за 9 місяців вони виписали тут 1200 протоколів. І це немало, однак, лише на перший погляд. Адже прості розрахунки показують, що це приблизно 1200/270 (днів) = 4,4 протоколи на день! Тобто протоколи складають лише на 4 -5 фури за день! А інші? Невже відродилася традиція «податків на проїзд по мосту»?

В’ячеслав Деркач говорить, що гроші його підлеглі не беруть. А патрульні біля мосту працюють не постійно, а лише тоді, коли немає більш важливих справ, наприклад, викликів на лінію «102».

Мовою цифр

За звітній період внесено 34615 адміністративних матеріалів.

У галузі забезпечення безпеки дорожнього руху складено
26885 адміністративних матеріалів.

Із них 786 – керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

360 – ДТП.

У галузі забезпечення публічного порядку складено 7730 адміністративних матеріалів.

Із них 504 – дрібне хуліганство.

4203 – розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв.

61 – непокора поліцейському.

Все по темі: Вячеслав Деркач  поліція 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Травня, 2019 Неділя
18 Травня, 2019 Субота
17 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин