Пити або не пити? Ось у чому запитання!

У більшості розвинених країн світу питання пити чи не пити не виникає взагалі. Люди мають безліч розваг і можливостей, тому для того, щоб цікаво провести свій вільним час, їм необов’язково «бухати». Крім того, будучи вільними та не маючи дефіциту, кожна людина може піти в магазин та придбати будь-який алкогольний напій, вино або лікер і випити келих під час вечері. До того ж світові тенденції вести здоровий спосіб життя щороку стають усе міцнішими, і кількість курців та пияків постійно зменшується…

Але це зовсім не стосується нас.

У березні цього року у Верховній Раді до порядку денного внесли «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім
безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових». Цей законопроект було таки прийнято – 22 березня 2018 року (хоча вперше його вносили ще у 2015 році) і у квітні 20-го підписано Президентом. Тож тепер рішення про те, чи будуть українці менше пити, залежить від місцевих рад, адже саме їм відтепер надано повне, законне право приймати рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час.

11 жовтня відбудеться засідання міської ради м. Кременчука, і у нас теж у порядку денному є питання про заборону продажу алкоголю. Виявилось, що це рішення викликає неабиякий супротив та пряму протидію з боку підприємців. На кожному засіданні депутатської комісії можна було побачити купку людей із маленькими плакатами, які виступали категорично проти рішення про заборону. Та про все згодом.

Історична традиція

Масове вживання алкоголю, до того ж низької якості та «міцного», є доволі довгою традицією на пострадянському просторі. Тут можна говорити, що пили і раніше – так, пили. І головною метою такого пиття було забуття, можливість не думати про реальність чи зробити її якоюсь іншою хоч у своїх думках. У часи «молодого» Радянського Союзу горілка була. Її продавали скрізь, мається на увазі навіть у кіосках, де ще продавали лише хліб. Населення поступово привчили до пияцтва, і зробили його таким собі єдиним відпочинком. Поїхати нікуди не можна.

Народився, іди працюй, пенсія і помирай. Розваги: город та пияцтво. Ще і зараз від працівників промислових підприємств можна почути: «П’ятниця! Маю право!» Саме цю «совкову» розважальну гру «набухатись» і слід подолати, а зробите це можна лише на державному рівні. Саме тому і було прийнято законопроект 3149.

Пояснення закону

Один зі співавторів цього законопроекту, народний депутат Ігор Васюник пояснює, що сам закон 3149 не обмежує торгівлю спиртними напоями в нічний час. Він дозволяє місцевим органам влади самим встановлювати заборони – закон не забороняє, а делегує повноваження органам місцевого самоврядування. Справа у тому, що деякі міста, в тому числі й Кременчук, уже раніше мали спробу заборонити продаж алкоголю вночі. Однак це рішення зацікавлені у продажу алкоголю підприємці легко оскаржували у суді.

Ігор Васюник, депутат Верховної Ради в ефірі «Ранкової Свободи» (Радіо «Свобода»):

– Багато надходило звернень від місцевих рад до депутатів Верховної Ради з проханням урегулювати це питання на законодавчому рівні й надати їм таке право. Закон, який ми ухвалили у четвер, надав їм таке право, ми це зробили. Закон зменшить кількість п’яних уночі під ларьками в різних житлових мікрорайонах чи на спортивних, чи дитячих майданчиках. Він точно обмежить можливість підліткам купувати алкоголь, бо одне питання, коли молоді люди спробують купити пляшку алкоголю вдень, а інша справа – коли вони без свідків купують у продавця цілодобового кіоску вночі.

Нарікання підприємців

Міські малі підприємці є головними противниками прийняття заборони на продаж алкоголю. Їхня позиція – це вб’є наш бізнес.
«Ми вважаємо прийняття такої заборони нечесним. Якщо ви хочете, щоб люди не пили, то забороняйте продаж алкоголю і у ресторанах, а не лише у магазинах. Ви ж бажаєте заборонити продаж алкоголю лише для нас. Так-от чого люди мають купувати пляшку з націнкою не 20% – як у нас, а з націнкою 150% – як у ресторанах. Якщо ідеться про порятунок молоді від алкоголю, то до нас молодь не приходить купувати алкоголь. Вони всі йдуть до ресторанів і там відпочивають», – говорять підприємці.

Людмила Жорняк, начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики, неодноразово пропонувала підприємцям задля їхнього обґрунтованого захисту надати документи, які засвідчили б те, що після 22:00 головний виторг у магазинах надходить саме з продажу алкоголю. Однак підприємці на цю пропозицію не погодились. Причини відмови, за їхніми словами, дві. Перша – це відсутність у витягу за день часу, коли продали алкоголь (хоча на касових чеках час продажу зазначають). Друга – що разом із пляшкою купують хліб, ковбасу та інше, а от якщо горілки не буде, то й усе інше людині не потрібно.

На свій захист підприємці зібрали 815 підписів – як від самих власників магазинів, продавців, так і від покупців.

Позиція депутатів

Думки кременчуцьких депутатів щодо цього питання розділились. Є ті, хто активно підтримує прийняття заборони, є ті, хто, навпаки, категорично не згоден.

Костянтин Терещенко:

– Я категорично проти подібних заборон. Люди вклали у свій бізнес кошти, а тепер виявляється, що дарма! Підприємці сплачують податки, ми маємо їх підтримувати, а не заважати їм працювати.

Жінки-депутати, навпаки, висловлювали підтримку на користь заборони. Головний аргумент – нічні наливайки, біля яких уночі збираються певні громадяни, які п’ють, гомонять, влаштовують бійки. А поліція при цьому не робить нічого, посилаючись на відсутність закону про заборону.

Та от чи вплине заборона на роботу поліції, чесно кажучи, викликає дуже багато запитань!

Чорний ринок

Кожна заборона завжди призводить до появи чорного ринку. Можна згадати кілька гучних заборон і «сухих законів» як у США, так і в СРСР за правління Горбачова. Тоді в кожній із кран виникли цілі «заводи» із самогоноваріння. Купити пляшку завжди можна було у таксиста – втричі дорожче, але ж можна.
Зараз противники заборони також говорять про появу нічного чорного ринку, коли біля магазинів із пучечком кропу сидітимуть десятки бабусь, головним товаром яких буде саме заборонена горілка. І всі заборони призведуть лише до збагачення порушників.

Факти

У всесвітньому рейтингу здоров’я Україна посідає 14-у позицію за кількістю смертей від алкоголю. Цікаво, що позиції перед нами зайняли Фінляндія, Монголія, Молдова, Польща (з 10-го по 13-те місця). А лідерами у цьому антирейтингу стали Сальвадор, Росія та Естонія.

У країні, що опинилась на першому місці, отруєння алкоголем стає причиною 17,54 із кожних ста тисяч смертей, причому передусім через неї помирають чоловіки (майже 39 випадків на 100 тисяч, порівняно з 1 випадком у жінок). У Росії цей показник становить 15 випадків на 100 тисяч смертей (26,12 – у чоловіків і 5,25 – у жінок).

В Україні цей показник – 6 смертей на 100 тисяч (10,21 – у чоловіків і 2,38 – у жінок). Здавалося б, не все так погано, однак ми – на 14-му місці з-поміж 183 країн…

За рік українець випиває три літри чистого спирту у вигляді горілки (це 7,5 літра), три літри чистого спирту у вигляді пива (60 літрів) і літр чистого спирту у вигляді вина (сім літрів).

ТОП-9!

За інформацією медичного журналу «The Lancet», було проведено дослідження і виявлено Топ-9 країн, в яких найвищий рівень споживання алкоголю жінками.

Саме Україна стала лідером серед країн із найбільшим споживанням алкоголю серед жінок. Експерти повідомили, що українські жінки вживають до 2,4 одиниці алкоголю в день, з розрахунку: одна одиниця – 10 грамів чистого спирту. Така кількість відповідає 100 мл вина або 0,4 літра пива,
30 мл горілки або іншого алкогольного напою міцністю 40%.

ТОП-9 країн із найвищим рівнем споживання алкоголю серед жінок:

Україна
Андорра
Люксембург
Білорусь
Швеція
Данія
Ірландія
Великобританія
Швейцарія

Все по темі: алкоголь  заборона алкоголю 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Квітня, 2019 Субота
19 Квітня, 2019 П’ятниця
більше новин