Індивідуальне споживання тепла в старих будинках: як рахуватимуть

Дозвіл уряду встановлювати індивідуальні розподільники на тепло у старих будинках – це лише перший крок. Потрібно також розробити методику розподілу тепла, встановити засоби регулювання, а для цього – модернізувати внутрішні системи опалення будинків.

Про це у коментарі сайту 24 каналу зазначив експерт з питань ЖКГ та енергозбереження Святослав Павлюк.

Як відомо, Кабмін дозволив встановлювати індивідуальні розподілювачі на опалювальні прилади. Вони дають можливість вести облік тепла в залежності від індивідуального споживання у будинках зі старою розводкою – вертикальною.

Читайте також: “Теплі” кредити: як за допомогою держави зекономити на опаленні

Експерт нагадав – встановлення приладів індивідуального розподілу тепла передбачене в рамках закону про комерційний облік води і тепла, прийнятого минулого року. Зараз Мінрегіон доробляє підзаконні акти, їх до 20, які будуть регулювати виконання цього закону. Один із них – порядок встановлення таких приладів. Другий має бути – методика розподілу тепла в будинку.

Ці прилади – не лічильники, а індивідуальні розподільники. Вони розподіляють нарахування спожитої енергії між квартирами в будинку за рахунок загальнобудинкового лічильника. Повинна бути методологія – яким чином розподіляти плату,
– наголосив експерт.

Він пояснив: квартири всередині будинку будуть обігріватися сусідніми квартирами і споживатимуть менше. Тому питання суспільно-філософське – чи мають наріжні квартири платити однакову з усіма ціну, в той час як вони очікувано споживатимуть більше. Якщо будинок добре утеплений, нерівномірностей не буде. Якщо ні – кутові квартири матимуть платити більше.

Так само методика розподілу має враховувати, які в будинку встановлені батареї. Також, зауважив Павлюк, розподільники можуть піддатися маніпуляціям з боку споживачів. Тому їх треба встановлювати з можливістю дистанційного зйому інформації, щоб в режимі реального часу відслідковувати рівень споживання. Якщо він занизький – значить щось не так, маніпулюють. А закон про комерційний облік визначає, що не може бути нульового споживання енергії у квартирі.  Якщо в ній холодніше, значить – тепло перетікає від сусідньої, опалюваної квартири. Тому нуль у платіжці не нарахують – буде не менше, ніж в середньому по будинку.

Ще один момент – самі по собі розподільники не економлять, просто показують споживання. Потрібна установка якихось термостатів, засобів регулювання, щоб споживач міг не просто відслідковувати, але і зменшувати чи збільшувати споживання тепла за необхідності. Це все потребує не просто установки розподільника, а модернізації внутрішньої мережі,
– констатував експерт.

Методики розподілу ще немає, зауважив Павлюк. Оголошена лише методика встановлення розподільників, але вона ще теж не оприлюднена.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

Все по темі: індивідуальне  споживання  тепла 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Вересня, 2019 Середа
17 Вересня, 2019 Вівторок
більше новин