Зробити оселю теплою

Аби взимку в оселі було тепло, кременчужани ще влітку почали утеплювати будинки. Теплова модернізація також сприяє економії коштів під час сплати за опалення. Наприклад, мешканці таких будинків на Молодіжному ще минулої зими відчули полегшення. А тим часом українців почали морально готувати до підвищення вартості газу. Це означає,
що комунальні платежі також зростуть. Наскільки – поки що невідомо. Але краще заздалегідь подумати про економію.

Як показує набутий за останній час досвід, значні кошти, які українська родина витратить цієї зими на опалення власної квартири, буде просто викинуто на вітер. Адже зі своїх зарплат і пенсій громадяни сплачують здебільшого за опалення атмосфери, а не власних домогосподарств, оскільки вони не тримають тепло. Але існує спосіб вирішення проблеми.

Субсидії – не єдина можливість платити за комуналку менше. Після утеплення всього будинку, проведення заходів з енергозбереження можна очікувати на менші суми у квитанції і мати комфортну температуру в квартирі.

Повне утеплення будинку потребує значних коштів, але завдяки державним програмам та кредитам у банках можна здійснити термомодернізацію.

«Теплими кредитами» вже скористалися 4 будинки на Молодіжному», – говорить голова Асоціації ОСББ Олександр Ткаченко. До кінця року він сподівається залучити до термомодернізації 10 багатоповерхівок.

Наразі повним ходом триває утеплення стін будинку №15 на вулиці Тараса Бульби (колишня Карнаухова) із заміною вікон під’їзду.

У сусідньому будинку №17 упродовж вересня вікна у під’їздах замінили на металопластикові.

У будинку №21 на вулиці Лесі Українки утеплили торцеві стіни, щоб не промерзали.

У цих будинках встановлені ІТП (індивідуальні теплові пункти), що дало змогу рівномірно розподіляти тепло. Тепер там немає такого, що на нижніх поверхах холодно, а на верхніх жарко або навпаки.

Але найбільше скористалися «теплими кредитами» ОСББ на вулиці Молодіжній, 35. Це панельний будинок початку 70-х років минулого століття. Що не робили в ньому, але все одно було холодно. Спочатку там встановили ІТП, потім замінили труби гарячої та холодної води на пластикові. Тепер «одягають» будинок зовні, обшиваючи пінопластом. Люди не побоялися дати згоду на три кредити. І зовсім не жалкують про таке рішення. Адже раніше за тепло вони платили по 32 гривні за квадратний метр (за нормами), а тепер – по 16 гривень. А після утеплення фасаду сподіваються вийти взагалі на 12-14 гривень за квадратний метр. Та й у інших будинках, де встановлені ІТП, плата за тепло знизилася з 32 до 18-22 гривень за квадратний метр. І це без зовнішнього утеплення стін. А уявіть, скільки будуть платити будинки без термомодернізації, коли тариф підвищиться до 40 гривень за квадратний метр, а то й більше?

Устигнути «заскочити у потяг»

Навесні, у квітні, Укргазбанк та Ощадбанк відновили кредитування за програмами «теплих кредитів» для ОСББ. Однак уже в липні гроші, виділені Кабміном із цією метою, закінчилися. Тепер прем’єр Володимир Гройсман має на меті виділити додаткові кошти на дані програми. Імовірно, це буде незабаром. Але щоб ними скористатися, потрібно активізуватися самим мешканцям ОСББ. Тобто визначитися, які роботи з термомодернізації потрібно провести в першу чергу, організувати збори, де не менше 75% власників квартир повинні дати згоду на взяття кредиту в банку.

Інколи зробити таке важко. Оскільки є категорія людей, які не вірять жодним аргументам, говорить Олександр Ткаченко. Вони живуть радянським минулим і думають, що їм усі винні.

Переконати їх просто неможливо. Щоправда, таких не більше 10%. Але й даний відсоток досить суттєвий, зважаючи на ті 75%, від яких потрібна згода. Але такі українські закони. Наприклад, у Литві потрібна згода 55% співвласників, аби отримати позитивне рішення зборів. Тому там легше ухвалювати рішення ОСББ.
Але нам усе ж треба проводити збори згідно з українським законодавством. І діяти швидко, оскільки гроші, які планує виділити уряд на «теплі кредити», можуть так само швидко закінчитися, як і навесні. Тобто треба встигнути «заскочити у потяг».

Нагадаємо, держава обіцяє компенсувати 40% на утеплення будинку мешканцям ОСББ. А ті, кому призначено субсидії, отримають 70% компенсації.

«Тепла» арифметика

У середньому в місті експлуатаційні витрати, які сплачують кременчужани за обслуговування будинку, становлять 4,5-5,5 гривень із квадратного метра. У ОСББ на Молодіжному вони набагато менші – 3-3,5 із квадратного метра. Це через те, що їм не треба «годувати» керуючі компанії. Зате різницю експлуатаційних витрат у ті 1,5-2 гривні ОСББ спрямовують на кредити. Виходить, що мешканці об’єднань співвласників витрачають на утримання будинків так само, як і жителі комунального житлового фонду, і в той же час мають можливість здійснити термомодернізацію свого житла. Надалі це призведе до суттєвої економії на опаленні. Вигода в наявності.

Чи можна на власний розсуд утеплювати стіни своєї квартири?

З усього житлового фонду Кременчука, який налічує близько 1100 багатоповерхівок, ОСББ створено лише приблизно у 230. Це трохи більше 20%. Решта не може користуватися державними програмами. Тому багато кременчужан утеплюються самостійно.
У мерії говорять, що індивідуальне утеплення квартир дещо незаконне. Адже змінювати частину фасаду будинку самовільно не можна. Кожен із них має певний архітектурний і естетичний вигляд. Переробляти їх можна лише за погодження відповідних інстанцій. Але з іншого боку, враховуючи нинішню економічну ситуацію у країні, це правильно. Оскільки утеплення оселі дає заощадження, яке нашим людям ніяк не завадить. Та й для міста це вигідніше, оскільки не потрібно витрачати бюджетні кошти.
Тож влада буде, так би мовити, закривати очі на те, що хтось із мешканців вирішив проблему індивідуально. Хоча було б правильно, якби люди гуртом утеплили, скажімо, цілий під’їзд або стояк. А найкраще – будинок повністю.

Все по темі: ОСББ  утеплення 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин