Рада дозволила банкам відбирати квартири у боржників

Новий Кодекс про процедури банкрутства, прийнятий Верховною Радою, скасовує мораторій на стягнення квартир у неплатників по кредитах.

 

“З моменту вступу в силу цього Кодексу втрачає силу закон України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті “, – йдеться в прийнятому Кодексі.

При цьому Кодекс встановлює особливий 5-річний період реструктуризації іпотечних валютних кредитів, відзначає видання Фінансовий клуб.

В рамках процедури борг по валютному кредиту конвертується в гривню за курсом НБУ на день відкриття справи про неплатоспроможність і погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.

Якщо загальна площа квартири не перевищує 60 м2 (або не більше 13,65 м2 житлової площі на кожного члена сім’ї боржника) або загальна площа житлового будинку не більше 120 м2, то процентна ставка встановлюється на рівні українського індексу ставок за 12-міс. депозитами фізосіб (UIRD), збільшених на 1%.

“План реструктуризації укладається на 15 років, якщо інше не погоджено сторонами”, – йдеться в Кодексі. Зараз індекс UIRD становить 15,36%. Якщо площа нерухомості більше, то процентна ставка встановлюється на рівні UIRD, збільшеному на 3%, а план реструктуризації укладається на 10 років.

У Кодексі зазначається, що членами сім’ї боржника вважаються особи, які проживали в квартирі або житловому будинку, яке є предметом забезпечення, на момент укладення іпотечного договору і проживають на момент відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також діти зазначених осіб, які народилися після укладення іпотечного договору.

Мораторій був введений у 2014 р.. Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня прийняла Кодекс по процедурах банкрутства в другому читанні. Він буде введений в дію через 6 міс. і передбачає, що майно боржників, включаючи житло і автомобілі, буде продаватися на електронних торгах.

Мінпром

Все по темі: Банки  боржник  відбирати  квартири 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин