Успішна кар’єра та власна справа: чому вчать кременчужан

Уперше у нашому місті реалізовують проект «Skills Lab». Власні бізнес- та соціальні проекти – це те, що мають зробити кременчужани за результатами участі у ньому. Як у них це виходить, а також про таємниці успіху, які вони дізнаються – у статті «Вісника».

«Це моя особиста трагедія. Маю дві історії про людей, які, на жаль, поїхали на заробітки. Молоді, креативні, дуже класні, вони могли працювати у цій країні, могли їй дуже багато дати. Через це я, власне, тут і зараз», – розповідає координатор проекту в Кременчуці Юлія Суперека.

Якщо за результатами проекту хоча б один учасник знайде роботу своєї мрії або принаймні визначиться, якою її бачить у майбутньому, зрештою відкриє або розпочне власну справу – мету цього проекту буде досягнуто. «Бо ми зможемо, умовно кажучи, врятувати для України ініціативних, творчих людей, які готові щось робити. Зберегти їх тут, зробити так, щоб вони лишилися у цій країні, хотілося б, щоб і в цьому місті. А не за кордоном», – пояснює координатор проекту.

«Skills Lab»: 2 в 1

Проект «Skills Lab» реалізовують за двома програмами. Це «Власна справа» та «Успішна кар’єра». Участь у них безкоштовна.
Учасників програми «Власна справа» вчать створювати ідеї для старт-апу, розумітися на юридичних та фінансових питаннях ведення власної справи, розробляти стратегію маркетингу та продажів, користуватися інструментами розвитку бізнесу, а також створювати і презентувати проекти. Спочатку програма була розрахована на учнів професійно-технічних закладів. Проте зараз серед учасників є і студенти вишів. У анкетах вони настільки вдало пояснили свою мотивацію та ідею старт-апу, що організатори не змогли їм відмовити.

З учасниками програми «Успішна кар’єра» частину занять проводять представники компаній «Lifecell», «Syngenta», «EY», «Park Inn», «Nestle», «Coca-cola». Тут кременчужани отримують навички, необхідні для працевлаштування. Подати анкету міг будь-хто віком від 16 до 35 років.

За кожною програмою займаються по 30 учасників. Крім Кременчука, зараз цей проект реалізують у Львові.

Кого візьмуть на роботу?

Чому ви чудово пройшли співбесіду, але вам не зателефонували? Виявляється, причиною може бути ваша сторінка у соцмережах. Тобто наскільки розказане на співбесіді співпадає з тим, що ви постите на своїй сторінці в Інтернеті. Про це учасникам «Успішної кар’єри» розповідала Ольга Сіножатська, заступник директора департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив Дніпровської міської ради. А також радила не боятися ставити запитання роботодавцю. Підготуватися до співбесіди і знайти «точки дотику» – спільні інтереси з людиною, до якої влаштовуєтеся на роботу. І чітко розуміти, на яку посаду претендуєте, чим саме будете займатися. І навіть якщо ви інженер, а збираєтеся влаштуватися у цирк – доведіть, що, дійсно, маєте для цього навички. Тоді робота ваша, пояснювала Ольга Сіножатська. Також вона порадила бути готовим до того, що лише кожна 5-а співбесіда може бути вдалою. Харизма, почуття гумору та етикет – ключі до успіху. Як саме ними користуватися, щоб 100% узяли на роботу – про це лекторка розповіла учасникам програми.

Креативно мислити, використовувати ті вміння, які маєш, у нових умовах учасники вчилися з кременчужанкою Наталею Глибовець, яка вже реалізувала власний проект. Вони з’ясовували, як можна допомогти з реалізацією старт-апу іншій людині. Для цього ділилися на групи по три чоловіки. А далі кожен у ній створював стратегію, як завдяки своїм професійним навичкам допомогти іншому. Наприклад, якщо Юлі потрібен інвестор, Таня може створити платформу для його пошуку. До речі, старт-апи виявилися на злобу дня. Наприклад, як зробити одяг різних розмірів універсальним. Ця ідея особливо актуальна для жінок, які час від часу то худнуть, то набирають вагу.

Фінал – із кременчуцькими компаніями

Те, чому навчаться учасники «Успішної кар’єри», може знадобитися їм під час працевлаштування у будь-якій галузі, пояснює Юлія Суперека. Це вміння вдало себе презентувати, проявляти креативність та логічно мислити. Тобто бути більш конкурентоздатними та мати більші переваги на ринку праці у порівнянні з тими, хто подібними знаннями не володіє.
До того ж, як уже зазначалося вище, частина лекторів – представники великих компаній. Їхні HR-и (фахівець, який займається підбором кадрів – авт.) також приїздитимуть у рамках програми. «Вони зацікавлені у проведенні таких проектів, адже фахівців ніколи не буває забагато. Ті учасники, які не пошкодували свого часу і хочуть розвиватись – вони вже цікаві компаніям, які шукають кадри», – додає координатор проекту.
У фіналі учасники цієї програми мають презентувати соціальний проект. Обов’язкова умова – його можна реалізувати у нашому місті. «Ми будемо запрошувати усіх охочих підприємців подивитися на ці проекти. Можливо, якщо вони будуть цікаві для них, представники кременчуцького бізнесу їх оберуть та реалізують. Серед таких компаній-партнерів: «Лукас», «Маркетопт», Кременчуцький міськмолокозавод ДАНОН, на всеукраїнському рівні – компанії «Lifecell», «Syngenta».

Створити роботу для себе

«Skills Lab: Власна справа» – це програма про самозайнятість. «Ми не говоримо про великі старт-апи, типу: я знайду спонсора, він мені дасть гроші та я щось зроблю. Ми говоримо про маленькі проекти, малий бізнес», – розповідає Юлія Суперека.

Багато учасників цього проекту прийшли зі своїми конкретними ідеями для старт-апу, який варіант бізнесу вони хочуть мати. Серед них і виготовлення блокнотів, і майстерня з килимарства, і невеликий салон краси, і кава на виніс. Ця програма має на меті допомогти учасникам розібратися, як реалізувати свій задум. Наприклад, якщо випускниця професійно-технічного закладу вміє гарно робити манікюр – що потрібно зробити, аби це вміння стало її бізнесом і приносило дохід.

Є ті, хто прийшов з інших мотивів. «Я зараз у декретній відпустці, – розповідає учасниця проекту Анжела. – Часто гуляю зі своєю маленькою дитиною на вулиці. І зіштовхнулася з тим, що майданчиків саме для малюків у Кременчуці немає. Наприклад, гойдалки з пластмасовою перегородкою. Щоб діти не могли з них випадково випасти. Уже тут від однієї з учасниць я дізналася про «Громадський бюджет» у нашому місті. І що завдяки ньому можна реалізувати подібні проекти. Було б чудово втілити його у Кременчуці». Також Анжела розповідає, що участь у цій програмі – можливість для мами у декреті побудувати нову кар’єру. І зробити це саме у рідному місті. «Я навчалася за спеціальністю «Туристичний бізнес», бувала за кордоном. Проте залишатися жити там мені не хотілося», – розповідає Анжела. Ще одна перевага – ці курси безкоштовні. А для мами у декретній відпустці, коли двоє дорослих і дитина живуть на зарплату чоловіка – це відчутна перевага.

«Дивіться – я це зробив»

Кінцева мета програми «Власна справа» – презентувати свій бізнес-проект. Для цього учасники розглядають маркетинг, бізнес-план, працюють над будовою свого проекту. Спікери дають теми, за якими вони виконують домашнє завдання. Узявши інформацію з теми, мають допрацювати свій проект, сформувати, адаптувати під Кременчук.

«До нас приходять спікери, які пояснюють конкретні теми. Це молоді власники бізнесу, які стверджують: «Усі говорять, що це нереально, але дивіться – я це зробив», – розповідає Юлія Суперека.

Наприклад, на одному із занять учасники проходили шлях від ідеї старт-апу до перших прибутків разом із Наталею Глибовець. Користувалися для цього не лише креативністю та критичним мисленням. Навіть училися дизайну мислення. Щоб не одразу втілювати проект, а продумати можливі ризики. Це, наприклад, незатребуваність на ринку або ж те, що продукт для людей може виявитися просто нецікавим. Вчилися визначати реальних споживачів продукції. З’ясовували, хто має брати участь у генеруванні ідей для старт-апу та як обрати головну з них – саме ту, що приноситиме прибутки.

«Система освіти вмотивована навчити загальним знанням, але у нас немає прикладних знань. Коли ми говоримо про підприємців, про менеджерів – вони мають якісь ідеї, якісь уривчасті знання. Дуже глибокі знання економіки, але не мають розуміння, як це все звести докупи», – пояснює Юлія Суперека.

Будуть в учасників і заняття щодо того, як шукати партнерів та інвесторів. Проте координатор проекту наголошує, що його мета – допомогти молоді створити проект самозайнятості для себе. І здебільшого такі проекти не вимагають великих коштів. «Важливо показати, що навіть якщо ти хочеш чогось великого – не варто нехтувати маленькими починаннями», – зауважує координатор.

Партнери проекту: управління молоді та спорту виконкому Кременчуцької міської ради, Департамент освіти Кременчука, Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, Молодіжний Парламент Кременчука, Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Фонд народонаселення ООН в Україні

 

Все по темі: програми «Skills Labs» 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин