Безпечний манікюр

Манікюр повинен бути не тільки гарним, а й безпечним.
Але про це стали дещо забувати. Особливо, що під час нього можна підхопити не лише грибок, через який нігті втратять свій гарний вигляд, а й гепатит. Чи куди гірше – ВІЛ. Тож як обрати манікюрний салон та переконатися в безпеці манікюру чи то педикюру – цього тижня дізнавався «Вісник».

На даний час, напевно, важко побачити когось без манікюру. Особливо це стосується дівчат, які полюбляють нарощувати нігті або ж покривати їх гель-лаком. Так, безумовно, це гарно. Проте існує декілька «але». І вони стосуються не того, що цього робити не треба. Естетику ніхто не скасовував, і ручки та ніжки, безумовно, повинні виглядати гарно. Неважливо, жінка це або чоловік. У сучасному світі чоловіки також полюбляють робити манікюр, і в цьому, як раніше, немає нічого дивного. Обрізані нігті та кутикула забезпечують рукам гарний вигляд, особливо якщо людина постійно перебуває у соціумі та їй доводиться спілкуватися з навколишніми. Напевно, чи не кожен, знайомлячись або ж тиснучи руку, звертає увагу на нігті. Або ж коли, наприклад, їде у громадському транспорті, а людина тримається за поручень – важко не помітити наявність чи відсутність манікюру. А що вже говорити про те, коли лак на нігтях обдертий, або ж під нігтями знаходиться бруд. Про естетику в такому разі не може і йтися. Та все ж повернемося до «але». Так, манікюр став невід’ємною частиною життя, особливо жіночого. Проте дуже часто люди забувають про його безпечність. Адже інструменти, за допомогою яких його роблять, потребують ретельної обробки. У разі її недотримання можна мати плачевні наслідки. Звичайно, може, так би мовити, «пронести», і людина не заразиться. Але також буває інакше.

Не можна оминути той факт, що манікюр чи то педикюр люди намагаються зробити подешевше. Не замислюючись над тим, чому він стільки коштує, і нехтуючи при цьому своїм власним здоров’ям. Проте салони краси також не є винятком. І в них також не можна бути застрахованими. Справа в тому, що мало хто звертає увагу, як обробляють інструменти перед початком процедури. А варто було б замислитися. Адже наслідки такого манікюру можуть бути доволі непередбачуваними та неприємними. І добре, якщо вони завершаються лише грибком, який упродовж деякого часу можна вилікувати. Але ж існують захворювання і значно страшніші…

За цього усього багато майстрів зупиняються на одному етапі. Нібито вміють покривати нігтьову пластину гель-лаком, робити манікюр та педикюр – і цього досить. Вони не йдуть уперед. Не проходять різноманітні курси підвищення кваліфікації та курси, де ґрунтовно навчають, як правильно обробляти інструменти. До того ж повне оброблення інструментів коштує недешево. І багато хто не хоче викидати на нього зайві кошти. Вирішуючи обійтися лише дезінфікувальними засобами та сухожировою шафою.

Думаючи, що можливі мікроби знищені. Тож про наслідки такого манікюру, та як переконатися у його безпеці – «Віснику» розповів лікар-дерматовенеролог Кременчуцького обласного шкірно-венерологічного диспансеру Дмитро Корінь.

Випадки почастішали

Лікар-дерматовенеролог Дмитро Корінь розповідає, що останнім часом дуже багато людей приходять зі скаргами на появу грибка в ділянці нігтьової пластини. До того ж часто дані проблеми з’являються після відвідування майстра манікюру та педикюру. Тим паче, що 80% інфекцій передається саме через руки.

«Серед таких звернень, – говорить він, – 70% становлять люди, які десь роблять манікюр та педикюр. Дуже часто 30% із цих 70% звертаються до салонів, а 40% – майстрів удома. Нібито так дешевше. Але ж тут виникає запитання щодо обробки інструментів. Якщо манікюр зробили клієнту, в якого був грибок, а інструмент після нього не пройшов усі стадії обробки, то наступна людина заразиться грибком».

Також лікар зазначає, що грибок – не єдине захворювання, яким можна заразитися під час даних процедур. У кабінеті майстра можна захворіти на гепатит, туберкульоз та навіть ВІЛ… Будь-які захворювання, які передаються через контакт, порізи та кров.
«Але всі ці моменти не означають, що манікюр робити не потрібно. Навпаки, кожна людина повинна доглядати за своїми нігтями – як на руках, так і на ногах. Манікюр рекомендують робити один раз на три тижні. Те ж саме стосується і педикюру. Адже нігтьова пластина повинна рости добре, а нігті – виглядати гарно», – наголошує Дмитро Корінь.

Оброблення інструментів

Дмитро Корінь говорить, що проблема нігтьових пластин чи інших захворювань з’являється, коли майстри не дотримуються правил дезінфекції та стерилізації інструментів. У багатьох салонах даному питанню не приділяють значну увагу.

«До того ж ризик захворіти набагато зростає, коли люди роблять дані процедури у майстрів удома. Адже такі фахівці дуже часто економлять у питанні дезінфекції. Тим паче, що на даний час манікюр чи то педикюр не може коштувати від 100 до 200 гривень. Його собівартість є більшою. Коли відняти видаткову частину: світло, оренда, матеріали, прибуткові податки – то майстер отримуватиме 50 гривень за роботу. А так працювати ніхто не буде. Особливо, якщо використовувати якісні препарати. На сьогоднішній день ціна гарного манікюру чи то педикюру з покриттям повинна бути в межах 250-500 гривень. У такому разі людина більш-менш може бути впевненою, що всіх необхідних правил дотримано, і вона не заразиться якимись грибковими чи то іншими інфекціями».

Крім того, клієнти повинні цікавитися, чим саме майстер обробляє інструменти. Це не повинно бути лише бризкання якимось розчином. Після того, як закінчилася процедура, всі інструменти мають пройти процедуру очищення. Спочатку інструменти занурюють у дезінфікувальний розчин, потім перекладають в ультразвукову мийку, а далі ретельно просушують. А вже після цього їх поміщають у крафт-пакети і кладуть у сухожирову шафу на 120 хвилин за температури 180 градусів.

«Досить часто буває, – говорить Дмитро Корінь, – що приходять до мене люди і скаржаться, що на нігтях з’явився грибок після якоїсь процедури у салоні. Починаєш запитувати, як обробляли інструменти? Вони відповідають, що їх побризкали або ж просто помістили до сухожирової шафи. Але справа в тому, що одна сухожирова шафа, без замочування, їх не стерилізує».

Підвищення кваліфікації

Також не менш важливим питанням є підвищення кваліфікації майстрів. Дмитро Корінь зазначає, що вони повинні постійно проходити різноманітні курси, семінари з дезінфекції, стерилізації. Лише у нашому місті таких закладів 8. А по всій Україні – й не перерахуєш. Цим не можна нехтувати, адже захворюваність на грибок та інші хвороби досягне епідпорогу.

«Можу навести один із прикладів, – говорить лікар-дерматовенеролог. – Верхній шар гель-лаку спилюють фрезером, але багато майстрів і досі працюють за старою звичкою. Вони його не спилюють, а замочують спеціальними розчинами на основі ацетону, щоб він пом’якшувався. Але в результаті у клієнтів можуть виникати сильні опіки, з якими вони також звертаються до нас. А все через те, що майстри не навчаються або ж економлять на клієнтах».

На що звертати увагу

Аби уникнути неприємних наслідків, обираючи заклад або ж майстра даних косметичних процедур, потрібно дотримуватися наступних правил:

– гігієна рук (майстер і клієнт обов’язково повинні мити руки антибактеріальним милом або ж обробляти їх антисептиком), а також майстер повинен бути в одноразових рукавичках;

– усі інструменти мають ретельно стерилізувати та дезінфікувати після роботи з кожним клієнтом. Перед початком роботи у майстра варто поцікавитися, як саме їх обробляли, а ще краще, щоб він продемонстрував наявність необхідних для цього умов;

– рушники та серветки повинні бути одноразовими або ж піддаватися обробці;

– звертати увагу на термін придатності та умови зберігання препарату;

– кожен майстер повинен володіти достатньою кваліфіка-
цією та мати сертифікати про проходження навчання.

Все по темі: здоров`я  краса 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Липня, 2019 П’ятниця
18 Липня, 2019 Четвер
більше новин