Початок газової війни

У середу, 24 жовтня, на площі Незалежності зібралось близько сотні кременчужан. Усі вони прийшли висловити свою думку з приводу підвищення ціни на газ. Та, відповідно, і зміни тарифу практично на всі комунальні послуги і ціни загалом.

Подібні акції цього дня відбулись майже по всій Україні. Ініціатором стала партія «Батьківщина» Однак головним меседжем зустрічі був не протест як такий, а зустріч, під час якої мали розробити програму подальших дій, спрямованих на зниження цін.

Зустріч була запланована на 10-у годину ранку на площі Незалежності, біля сходів Кременчуцької районної ради. Можна сказати, що це знакове місце для кременчужан. Саме тут проходили збори під час Помаранчевої революції. Звідти розпочалась і Революція гідності, саме тут у грудні 2013 року в місті проголосили рішення підтримувати Майдан та висловили недовіру владі, яка тоді існувала у країні. Тож і на пропозицію організаторів прийти 24 жовтня на площу Незалежності люди відгукнулися. Не стала на заваді й не дуже гарна погода та ранковий дощ. Проте, щоб люди не стояли і не мерзли, їм запропонували зайти та провести зустріч в актовій залі районної ради.

Під час неї мали змогу виступити всі охочі. Думки лунали різні, об’єднувало їх єдине – необхідність зменшення вартості газу і тарифів на комуналку.

Думки людей

Пенсіонер, ветеран праці:
– Те, що зараз відбувається, схоже на спеціальну акцію. Я розумію, що роблять те, що комусь дуже вигідно. Виробникам тютюну важливо, щоб багато людей палили, щоб вони отримували прибуток. Виробникам алкоголю важливо, щоб більше людей вживали алкоголь, а вони отримували прибуток. От і у цьому питанні потрібно шукати тих, кому це дійсно вигідно – тих, хто хоче, щоб люди платили все більше і більше.

Олександр Мельников, приватний підприємець:
– Я приїхав до Кременчука у
1988 році, постійно працював, як кажуть, на вільних хлібах, приватним підприємцем. Звісно, як і багато інших людей, ми всі тут «обжилися», щось маємо. І от те, що зараз роблять монополісти та олігархи – це стовідсотково спрямовано на те, щоб забрати у людей усе! Замисліться, нам заборонено обирати навіть кількість послуг, які використовуємо! Ми не маємо права самостійно обрати, скільки нам потрібно кубів газу або води, чи температуру в оселі… Про вибір постачальника послуг я взагалі не говорю. На мою думку, причина єдина – у нас бажають відібрати наші оселі, наші гроші.

Позиція депутатів

Віталій Таценюк, депутат міської ради, голова постійної депу-
татської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності:

– Сьогодні на нашу зустріч прийшли небайдужі люди. Ті, кому не плювати на ситуацію у нашому місті та країні в цілому. З приводу ситуації навколо комунальних послуг, які ростуть, та інших проблем. Я вважаю, що пенсіонери взагалі не мають сплачувати за комунальні послуги. Повинна бути розроблена програма, яка врегульовувала б це питання, щоб пенсіонери мали таку або пільгу, або компенсацію за використані послуги. Держава повинна забезпечувати людей похилого віку всіма гарантованими послугами.

Друге, але не менш важливе – це екологічний стан у нашому місті. У Кременчуці така концентрація промислових підприємств, що ми не маємо права не звертати на це увагу. І підприємства цим власникам дісталися у пострадянські часи лише завдяки «щасливому випадку» та безкоштовно. Лише кар’єрів у місті три, і всі вони розробляють надра, які належать громаді міста. А от громада з цього практично нічого не отримує, окрім проблем зі здоров’ям. Тож ми пропонуємо зібрати позачергову сесію міської ради та вирішити з депутатами саме ці болючі питання».

Олександр Головач, депутат міської ради, голова фракції «Батьківщина»:
– Ми з вами зібрались, щоб порадитись та розробити такий собі план спільних дій. Адже зараз наша фракція не має у міській раді тієї підтримки, якої бажалося б. Навпаки, ми бачимо супротив нашим пропозиціям та нашим прагненням. Починаючи з кінця 2015 року, я особисто постійно займався проблемою екології – смороду на Молодіжному. До вирішення проблеми долучали екологів, фахівців із Києва, інститутів. Було отримано припис щодо певних промислових підприємств і модернізації їхніх очисних споруд. Який результат? Жодного! Керівництво підприємств і досі не виконало всіх умов, мало того, я отримав звинувачення у тому, що воюю з промисловцями. Тож ми, у першу чергу, розраховуємо на підтримку активних і небайдужих людей. Нашу роботу зі зміни тарифу на газ та екології ми проводимо одразу за кількома напрямками у місті, районі та на обласному рівні. Було заплановано провести позачергову сесію 1 листопада, але зараз, коли ми бачимо ситуацію зі збором підписів серед депутатів (потрібно 2/3 голосів), гадаю, що першого числа вона не відбудеться.

Проблема якості

Однією з головних проблем із газом є не лише його висока вартість, а й низька якість. Для більш об’єктивного судження провели ряд експериментів – на швидкість закипання 1 літра води. Так-от швидкість закипання суттєво змінилась за останні роки. До того ж колір газу під час горіння інший. А це свідчить про іншу тепловіддачу. До складу газу, який люди отримують із газової плити, входить: метан, етан, пропан, ізобутан, гексан, кисень, азот та інші. Склад має відповідати ГОСТу-554287. Ним  визначена концентрація суміші та теплота згорання. Теплота горіння має бути не меншою 7600 ккал на куб. Полум’я – синього або блакитного кольору. Однак раніше в Україні для людей використовували саме наш, український газ, який має тепловіддачу не меншу, а навіть більше за 8000 ккал\куб. Звісно, вини-кають запитання, чому змінився час закипання води, чому зменшилась тепловіддача, чому змінився колір газу з блакитного на помаранчевий або червоний, і чому за всіх цих показників та запевнень, що газ український, зросла ціна.

 

23 жовтня 2018 року, м. Київ. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, провела аналіз стану регулювання тарифів на теплову енергію органами місцевого самоврядування, яким від НКРЕКП були передані функції регулювання теплопостачальних підприємств. За результатами проведеного моніторингу зафіксували випадки зростання тарифу на 10-20%, подекуди – до 50%, без урахування збільшення вартості паливної складової, а саме природного газу.

Така ситуація найбільш виражена в окремих населених пунктах
Київської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької і Полтавської областей, а також у містах Луцьку, Житомирі, Івано-Франківську і Тернополі.

Наприклад, різниця між середньозваженим тарифом ліцензіатів НКРЕКП на теплову енергію для населення та встановленими органами місцевого самоврядування міста Слов’янська та Івано-Франківська становить 70,3% та 41% відповідно.

На особливу увагу заслуговує ситуація в окремих населених пунктах Київської області, де різниця між тарифами наступна: Славутич – 27,6%; Вишневе – 26,6%; Боярка – 37,7%; Васильків – 19,4%.

Аналогічна ситуація у Львівській області: Стебник – 24,8%; Червоноград – 20,0%; Дрогобич – 28,7%; Борислав – 27,4%; Жовква – 14,1%.

Все по темі: газ  гроші  Тарифи 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Серпня, 2019 Субота
23 Серпня, 2019 П’ятниця
22 Серпня, 2019 Четвер
21 Серпня, 2019 Середа
більше новин