Нескорені повернулися додому з медалями

Бійці та ветерани АТО повернулися на батьківщину з «Ігор Нескорених». Команда привезла до України 20 медалей, здобутих у міжнародних спортивних змаганнях. 15 воїнів вибороли 7 золотих, 10 срібних
та 3 бронзові нагороди у дев’яти видах спорту.

Міжнародні змагання серед військовослужбовців, які отримали травми, поранення або мали захворювання під час бойових дій, Invictus Games («Ігри Нескорених») тривали в австралійському Сіднеї з 20 по 27 жовтня, де ветерани АТО гідно боролися за провідні позиції.
У результаті Україна здобула статус однієї з найпродуктивніших команд цьогорічних змагань. 20 разів український прапор майорів на п’єдесталі в Австралії.
Уболівала за бійців на спортивній арені й українська група підтримки. Окрім близьких родичів та друзів, українську збірну прилітав підтримати і міністр оборони України Степан Полторак.
Першу медаль для національної команди виборов 21 жовтня Денис Фіщук. У велосипедних перегонах на час у категорії IRB3 він обійшов 48 учасників та зайняв третє місце. Денис показав час 2:53.82, поступившись 14 секундами британцю Андрю Вайту, який став першим.
По-справжньому переможним для збірної видався другий день змагань, 22 жовтня. Цього дня у змаганнях із веслування на тренажерах відзначились два українці: капітан збірної України Сергій Ільницький виборов «золото» у категорії IR6, а Олександр Бєлобоков – у категорії IR3.
Третій день змагань, 23 жовтня, для України запам’ятається «золотом», яке для команди виборов Олександр Гавриленко у змаганнях із жиму лежачи в середній вазі. Він тричі виходив на поміст та щоразу показував найкращий результат у своїй групі. Перемогу поліцейському з Чернігова принесли фінальні 177 кг – рекорд «Ігор Нескорених» у його ваговій категорії!
24 жовтня українські «нескорені» відзначились водночас у плаванні та пауерліфтингу. День почався важливим «сріблом» для України в пауерліфтингу. Євген Олексенко успішно реалізував усі три спроби та показав фінальний результат у 205 кг за власної ваги 134 кг. Першим у змаганні став британець Тай Мартин, який обійшов Євгена лише на 1 кг в останній спробі.
За нагороди у фінальній частині змагань із плавання боролися одразу п’ять українців, які успішно пройшли кваліфікацію за день до цього. У підсумку Україна має шість медалей із плавання. На 100-метрівці вільним стилем у категорії ISD «срібло» здобув Володимир Король, «бронзу» – Богдан Оксентюк. Вони також розділили другу та третю сходинки у 50-метрівці: Богдан – срібний призер, Володимир — бронзовий. Ще одне «срібло» Володимира Король забрав у запливі на 50 метрів на спині. Вдало на
50 метрах брасом виступив Віктор Шинкарук – у нього «срібло» (він також брав участь у 100-метрівці, де фінішував п’ятим).
Ледь не півсела приїхало привітати медаліста «Ігор Нескорених» Василя Омельченка. Він виборов дві медалі. За стрибки – срібну і у змаганнях із бігу – золоту.
Попри ампутацію ноги Юрій Дмитренко виборов у Сіднеї одразу два «срібла» – у метанні диска та штовханні ядра.
Нагадаємо, що торік збірна України виборола 14 медалей, серед яких 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові.
Вітаємо наших побратимів із видатними результатами. Ви вкотре довели: українці – нація сильних духом переможців.
Ви – гордість України!
Наступні «Ігри Нескорених» відбудуться через два роки у Голландії. Україну представлятимуть уже нові ветерани – такі правила змагань.

Все по темі: АТО  нагорода  спорт