Нові правила вступу до університету

Які сертифікати ЗНО у 2019 році можна буде використовувати? А хто обійдеться і без них? За якими спеціальностями мінімальний поріг вищий, ніж в інших? А куди, навпаки, вступити буде легше завдяки коефіцієнтам? Про особливості вступної кампанії-2019 цього тижня дізнавався «Вісник».

Уперше за всю історії України у 2019 році можна буде здобувати ступінь молодшого бакалавра. За деякими спеціальностями мінімальний прохідний бал встановили у 130 балів, ще для деяких – 150. Вступникам, які мають певні міжнародні сертифікати, здавати ЗНО з іноземних мов узагалі не доведеться. А також цього року дещо змінили перелік тих, хто може вступати до вишу за результатами співбесіди або вступних іспитів. Тобто не здавати ЗНО. І це ще не всі новації майбутньої вступної кампанії.

Які заяви та як подавати

На безкоштовне навчання у 2019 році вступники можуть подати до 7 заяв. Кількість спеціальностей – не більше чотирьох. Проте якщо вступати на платне навчання – можна подавати необмежену кількість заяв.
А от скільки заяв вступник може подати в конкретний виш – кожен заклад вищої освіти вирішуватиме самостійно. Це рішення буде у Правилах прийому. Їх українські виші мають опублікувати на своїх сайтах у грудні (Такі умови не стосуються тих, хто вступає на магістратуру за спеціальністю «Право» або «Міжнародне право». На бюджетні місця вони можуть подати не більше п’яти заяв).
Заяви на вступ необхідно подавати в електронній формі. Тільки у паперовій документи подаватимуть на магістратуру. На вибір – в електронній чи паперовій – вступники, які вступають за співбесідою, іспитами. Проте якщо подавати документи в електронній формі, у подальшому потрібно надати документи у виш, які підтверджують право на такий вступ. Також у паперовій формі можуть подавати документи вступники, які мають право на першочергове зарахування, які мають розбіжності в даних (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження тощо), на повторне здобуття освіти за бюджетні кошти та якщо вступник не може зареєструвати електронний кабінет, подати заяву в електронній формі та це підтверджено довідкою приймальної комісії вишу. Або ж він подає документи після завершення строків роботи електронних кабінетів, або ж якщо документи про повну загальну освіту видані до запровадження фотополімерних технологій їхнього виготовлення. Заяву в паперовій формі вступник має подати особисто у приймальну комісію вишу.
Для заяв, як і раніше, діятиме пріоритетність. Пріоритет 1 – це та спеціальність та університет, де вступник прагне навчатися найбільше. Після того, як пріоритети розставлено, змінити їх неможливо.

Особливі умови вступу

Вступають на навчання за співбесідою: особи з інвалідністю внаслідок війни
(п. 10-14 ст. 7 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи з інвалідністю, які не можуть відвідувати заклад освіти.
Вступні іспити (замість ЗНО) складають особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни, діти-сироти, а також діти, позбавлені батьківського піклування. Вони беруть участь у конкурсі у межах квоти-1. Вступні іспити також складають особи, які не могли пройти ЗНО за станом здоров’я і мають відповідний медичний висновок, а також ті, хто має хворобу чи патологічний стан згідно з відповідним Переліком захворювань та патологічних станів. А також особи, які проживають на тимчасово окупованій території. Також вступні іспити пропонують особам, звільненим із військової служби (у тому числі демобілізованим), починаючи з 1 грудня 2018 року. Та громадянам України, які у рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном (лише на платне навчання, на безкоштовне необхідно здавати ЗНО).
У межах квоти-4 беруть участь у конкурсі на місця державного та регіонального замовлення особи, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних закладів (після навчання повинні відпрацювати не менше 3-х років у сільській місцевості чи селищі міського типу).
Підлягають переведенню на бюджетні вакантні місця діти загиблих військовослужбовців, АТО-вців, волонтерів, добровольців; особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років; діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, осіб з інвалідністю внаслідок війни, чорнобильців; шахтарі зі стажем роботи від 3-х років; внутрішньо переміщені особи; діти з багатодітних сімей (п’ять і більше).

Сертифікати ЗНО та вступні іспити

У 2019 році виші будуть приймати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. Проте це не стосується оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов діятимуть сертифікати 2018 та 2019 років. Якщо вступник має сертифікат тестів з англійської мови TOEFL, International English Language Assessment (не нижче рівня В2), німецької мови – TestDaF (не нижче рівня В2), французької мови – DEFL, DAFL (не нижче рівня В2), він звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Зазначені сертифікати прирівнюються до найвищого балу.
Цього року в конкурсний бал для бакалаврів зараховуватимуть бали сертифікатів ЗНО з трьох конкурсних предметів. На молодшого бакалавра – з двох конкурсних предметів (здобувають цей ступінь на основі молодшого спеціаліста за неявності повної загальної середньої освіти). Перелік предметів ЗНО визначає заклад вищої освіти. Обов’язково першим конкурсним предметом є українська мова та література. Другий – математика, історія України, іноземна мова або біологія. Третій – із переліку інших предметів або творчий конкурс.
Випускники коледжів та ПТУ на спеціальність «Економіка» та за галуззю «Управління та адміністрування» (ступінь бакалавра) сертифікати ЗНО з української мови та літератури можуть подавати 2017, 2018 та 2019 років.
Майбутні магістри мають здати єдиний вступний іспит з іноземної мови та фахові вступні випробування. Прийматимуть результати єдиного фахового вступного випробування 2018 та
2019 року. Оцінки з англійської, німецької, французької та іспанської мов прийматимуть за результататами вступного іспиту 2019 року. Можна здобувати ступінь магістра, маючи ступінь бакалавра або магістра за іншою спеціальністю. Але для цього потрібно успішно пройти додаткові вступні випробування. Також буде мати значення середній бал документа про вищу освіту бакалавра чи магістра.

Особливі вимоги

Не менше 150 балів повинні мати:
– вступники після 11-го класу на спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», галузей знань «Охорона здоров’я» із другого та третього конкурсних предметів у сертифікатах ЗНО.
У 2019 році для спеціальностей «Охорони здоров’я», крім української мови, профільними предметами будуть біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет).
До речі, після введення порогу в 150 балів у
2018 році, порівнюючи з попереднім, кількість першокурсників у медичних вишах скоротилася в середньому на 28 % .
Не менше 130 балів:
– на магістратуру за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» (для другого та третього конкурсних предметів);
– для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (із першого та другого конкурсних предметів).
В інших випадках мінімальну кількість балів (мінімальний поріг) для вступу визначають самі виші.

Як розраховувати конкурсний бал

Для майбутніх бакалаврів:
КБ (конкурсний бал) = К1 * П1 + К2 * П2 + К3* П3 + К4 * А + К5 * ОУ
Для майбутніх молодших бакалаврів:
КБ = К1 * П1 + К3* П3 + К4 * А + К5 * ОУ
Де П1, П2 – оцінки ЗНО або вступних іспитів із 1-го та 2-го предметів, П3 – оцінка ЗНО, вступного іспиту з 3-го предмета або творчого конкурсу, А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200 балів, ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів у рік вступу (відповідно до Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка), К1, К2, К3, К4, К5 визначає кожен заклад вищої освіти (не менше 0,2 кожний).
Учасникам збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, зараховуються оцінки по 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.
Призерам Всеукраїнських олімпіад ІV ступеня (1-3 місце) та Малої академії наук у рік вступу останній доданок встановлюється 10. Якщо вони вступають на спеціальності, які визначені Переліком, яким надається особлива підтримка – то можуть отримати до 20 балів.
Конкурсний бал наостанок множиться на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти.
РК: 1,0 – для Києва, 1,04 – для Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської областей, 1,02 – в інших випадках (у тому числі Полтавська область).
ГК: 1,02 – для заяв із пріоритетністю 1 і 2 на спеціальності, які передбачені у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та 1,0 – в інших випадках.
СК: 1,02 – для осіб, зареєстрованих у селах, які здобули повну загальну середню освіту в закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей, яким надається особлива підтримка), 1,0 – в інших випадках.
ПЧК: 1,05 – для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних закладів (уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу).
Максимальний конкурсний бал – 200. Якщо у вступника виходить більше, то його усе одно прирівнюють до 200.
Конкурсний бал для майбутнього магістра – це сума його оцінок за вступні іспити та випробування.
Для майбутніх бакалаврів за спеціальністю «Економіка», галуззю «Управління та адміністрування» конкурсний бал – це сума оцінок ЗНО або вступного іспиту з української мови та літератури та оцінка фахового вступного випробування (від 100 до
200 балів).

Все по темі: ЗНО  корисно  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин