Неподалік Кременчука 8-місячне немовля отруїлося питною водою з нітратами

Кременчужан просять пити воду лише з перевірених джерел.

У селі Роботівка Кременчуцького району Пришибської ОТГ стався випадок  отруєння дитини раннього віку (8 місяців) нітратами, які були в  питній воді децентралізованого водопостачання.

Про це повідомляє прес-служба міськради.

Медики наголошують, що вода є фактором передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження. Однак, небезпеку для здоров’я становлять ще й різноманітні хімічні сполуки, які  можуть у ній бути. Небезпеки для здоров’я та життя людей вони не несуть, якщо їх вміст не перевищує – гранично допустимих норм.Важливим є те, що деякі хімічні речовини (зокрема, нітрати) навіть при високих концентраціях ніяким чином не змінюють органолептичні властивості води (смак, запах, мутність, прозорість). І хоча нітрати у питній воді навіть при значних перевищеннях нормативних значень дуже рідко спричиняють гострі отруєння, проте, мають надзвичайно токсичний вплив на організм людини, і особливо небезпечними є для дітей раннього віку (від 0 до 3р.), з чим безпосередньо пов’язане виникнення такого захворювання як водно-нітратна метгемоглобінемія.

Також в.о. начальника Кременчуцького міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області В.С. Покотило звертає увагу жителів Кременчука на те, що не можна вживати для потреб харчування питну воду із  невідомих децентралізованих джерел водопостачання (криниць, колодязів, бюветів, каптажів тощо) та тих, у воді яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50,0 мг.дм.куб.).

“Ні в якому разі її не можна  не використовувати для приготування сумішей в дитячому харчуванні.  Необхідно використовувати для споживання воду із альтернативного джерела водопостачання лише гарантованої якості, для харчування дітей віком до 3- ох років використовувати бутильовану воду, яка має відповідну супровідну документацію, що засвідчує її якість та безпеку для здоров’я населення.  У разі наявності на присадибній території джерел забруднення питної води (купи гною, вигрібні ями, мінеральні добрива, надвірні туалети, тощо) на відстані менше 20 м від криниці потрібно здійснити необхідні заходи з їх ліквідації. Варто також з обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні та органічні добрива”, – йдеться в повідомленні.

Картинка взята із сайту прес-служби міськради.

 

 

Все по темі: Кременчуцький район  немовля  отруєння водою 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин