Системи вентиляції в школах пропонують змінити

Задля того, щоб в приміщеннях було свіже повітря.

У Мінрегіоні пропонують змінити системи вентиляції в школах.

Про це на своїй сторінці в «Фейсбук» повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Знайоме відчуття, коли від задухи в погано провітрюваному приміщені з’являється млявість, головний біль та знижується концентрація уваги? Доросла людина витрачає близько 25 кубічних метрів повітря на годину, діти трохи менше. І якщо більшу частину свого часу вони проводять у закритих приміщеннях без свіжого повітря, наприклад, у шкільних кабінетах на уроках, їх самопочуття і настрій починає погіршуватися. Може з’явитися млявість, головний біль і навіть алергія та депресія. Ефективні системи вентиляції в таких випадках мають бути обов’язковими», – пише він.

Зазначається, що зараз, оновлюючи та вдосконалюючи діючі норми щодо навчальних закладів, розглядається можливість внести такі зміни у ДБН. Наприклад, передбачити сучасні системи вентиляції з рекуператором. Вони вже давно довели свою ефективність, як за кордоном, так і в Україні.

Це дозволить:

– забезпечити приміщення постійним свіжим повітрям без шкоди для здоров’я;

– підвищити комфортні умови.

Що таке рекуператор?

Це сучасний пристрій для забезпечення постійної та ефективної вентиляції в закритих приміщеннях. Він не витрачає енергію на підігрів отриманого повітря, а зберігає тепло, яке надходить від повітря, що виводиться. Крім того, такі системи можуть видаляти надлишкову вологу, сторонні запахи та вуглекислий газ. 
До речі, вчені Манчестерського університету відзначають, що якість повітря, температура та освітлення на 50% підвищують продуктивність роботи учнів і вчителів.

Тому реалізувавши ці зміни, наші школи та дитсадки стануть ще кращими. 

Державні будівельні норми (ДБН) обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

Все по темі: в школах  пропонують змінити  системи вентиляції 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин