Військовослужбовців Збройних Сил України забезпечать житлом

Військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на обліку, мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення.

Міністерство оборони України наказом від 31.07.2018  №380 затвердило інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями.

Про це повідомляє начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко.

Військовослужбовців забезпечуватимуть житлом за рахунок новозбудованого, вивільненого або придбаного житла; надаватимуть грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення (за згодою військовослужбовця); переобладнуватимуть нежилі приміщення фонду Міноборони у жилі (крім приміщень, розташованих на територіях, які використовуються за призначенням військовими частинами).

У разі відсутності службових житлових приміщень військовослужбовців та членів їх сімей розміщуватимуть  у гуртожитках, сімейних гуртожитках, а неодружених – у спеціально пристосованих казармах або військова частина орендуватиме їм житло чи за бажанням виплачуватимуть грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення в порядку, визначеному законодавством.

Згідно з інструкцією військовослужбовцям, які перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов  і мають вислугу на військовій службі 20 та більше років надаються житлові приміщення для постійного проживання або виплачується грошова компенсація.

Для ведення обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, ведення оперативного обліку службових житлових приміщень в апараті Міноборони, в Генеральному штабі Збройних Сил України, у інших органах військового управління та військових частинах, вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях Збройних Сил України, а також у військових прокуратурах утворюються житлові комісії.  Для спільного вирішення житлових питань декількох військових частин (підрозділів) у порядку, визначеному цією Інструкцією, можуть утворюватися об’єднані житлові комісії військових частин.

Всі жилі приміщення розподіляються між військовими частинами, військовими комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами (організаціями) заступником Міністра оборони України в пропорційному співвідношенні, залежно від кількості військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов.

У разі неможливості надання військовослужбовцям службових жилих приміщень (службової жилої площі) військова частина в особі командира військової частини зобов’язана орендувати житло відповідно до законодавства України.

Військова частина має право орендувати житло (ліжко-місця, кімнати у гуртожитках, квартири тощо) у межах наявного фінансового ресурсу, передбаченого кошторисом військової частини для цієї мети.

Житло орендується у підприємств, установ, організацій та громадян незалежно від форми власності, про що укладається відповідний договір. Орендувати житло, яке належить до фондів Міноборони, забороняється.

Житлові приміщення, які надаються військовослужбовцям для постійного проживання, мають відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.  Житлові приміщення надаються військовослужбовцям та членам їх сімей не менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею, але не більше 13,65 квадратних метрів житлової площі на одну особу за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Під час надання житлових приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими 9 років, крім подружжя, а також особами, що страждають тяжкими формами деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті разом з членами своєї сім’ї, згідно з переліком хронічних захворювань, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на обліку, мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення. Визначення і надання розміру грошової компенсації здійснюються відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення. Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру військовослужбовці та члени їх сімей подають до житлових комісій військових частин (об’єднаних житлових комісій) документи, визначені в Порядку визначення розміру і надання грошової компенсації.

Для військовослужбовців військових частин, які розташовані безпосередньо в районах ведення бойових дій, орендується житло незалежно від перебування таких військовослужбовців на обліку.

 

 

 

 

Все по темі: військовослужбовці  житло  Збройні Сили України 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин