Готуємося до подорожчання

Окрім подорожчання газу, в листопаді для нас впровадили ще низку нововведень. Із 1 листопада, згідно з рішенням Уряду, газ коштує 855 гривень за 100 кубометрів замість 690. Це зростання на 23,5%. Логічно, що вартість опалення та гарячої води також підвищиться. Але дещо менше – приблизно на 16%. Є й інші блага, за які доведеться платити більше.

«Газова атака»

До 1 листопада сума оплати за газ за одну особу на місяць становила 68 гривень 18 копійок. А ось після підвищення на 23% кременчуцький споживач газу сплатить 83 гривні 79 копійок. Тож середньостатистична родина сплачуватиме більше
250 гривень.

Варто зауважити, що мешканці, оселі яких обладнані будинковими лічильниками, споживають у середньому 10-15 кубометрів газу на місяць. Тож сплачуватимуть вони вдвічі, а то й утричі менше.

Від вартості тепла стає гаряче

Тарифи на тепло і гаряче водопостачання зростуть приблизно на 16%. Про це говорять не лише у Міністерстві соціальної політики, а й на місцях. Уже з 17 листопада для всіх кременчужан подорожчають тепло і гаряча вода.

Нагадаємо, «Полтаваобленерго» тільки з 1 вересня ввело нові тарифи для населення на послуги з централізованого опалення – на 30% вищі за попередні. Так, для абонентів із будинковими та квартирними лічильниками теплової енергії вони зросли до 1538,19 грн/Гкал.

Для абонентів без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії тариф становить 40,11 грн за 1 кв. м на місяць упродовж опалювального періоду.

Послуга з централізованого постачання гарячої води за умови підключення сушарок до систем гарячого водопостачання дорівнює 90,53 гривні за 1 куб. м, а за умови відсутності сушарок – 83,46 грн за 1 куб. м

А 29 жовтня під час засідання міськвиконкому в Кременчуці підвищили тарифи для виробництва тепла для Крюківського вагонобудівного заводу. Для населення вони зростуть на 16,7%, на 11,5% – для бюджетників і на 22,5% – для інших споживачів.
Також під час засідання міськвиконкому підвищили тарифи на тепло і гарячу воду для КП «Теплоенерго» та ПАТ «Полтаваобленерго».

У свою чергу, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» оприлюднило намір скорегувати тарифи на виробництво теплової енергії. Скореговані цифри виглядають так:

– для потреб населення – 1 245 грн 15 коп. за Гкал (без ПДВ) –
було 1 059 грн 54 коп.;

– для потреб релігійних організацій – 1 247 грн 31 коп. за Гкал (без ПДВ) – було 705 грн 95 коп.;

– для потреб бюджетних організацій – 1 246 грн 32 коп. за Гкал (без ПДВ) – було 1 486 грн 48 коп.;

– для потреб інших споживачів (крім населення) – 1 241 грн 52 коп. за Гкал (без ПДВ) – було 1 480 грн 53 коп).

Для населення спростили надання субсидій

Для призначення субсидії до органів соцзахисту населення потрібно подавати лише заяву та декларацію про доходи. Додатково орендарі надають договір оренди житла.
На опалювальний сезон субсидію призначатимуть для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію з 16 жовтня, для домогосподарств із централізованим опаленням – із дати, визначеної кременчуцьким міськвиконкомом, із 22 жовтня.

Із 15 листопада сім’ям почнуть надсилати повідомлення про розмір призначеної субсидії. Крім того, у квитанціях зі сплати за житлово-комунальні послуги за листопад буде відображено суму призначеної субсидії за два місяці (жовтень, листопад). Тобто громадянам перерахують вартість отриманих послуг з урахуванням суми призначеної субсидії.

За більш детальною інформацією – звертатись до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання:
Крюківський район: вул. І. Приходька, 90, тел. 6-13-63, 6-01-20,
Автозаводський район: пр. Свободи, 66, тел. 773228, 772995.

Що робити, якщо субсидію ще не нарахували

Якщо субсидію на комунальні послуги нарахували, але в листопаді 2018-го платіжка за газ чи тепло надійшла без її врахування, допомога однаково буде.

Її наявність і розмір можна перевірити в реєстрі субсидіантів, на сайті subsidii.ioc.gov.ua.  Якщо субсидію ще не нарахували, доведеться оплачувати свій обов’язковий платіж, який було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні 2018-го.
«Якщо управління соціального захисту населення прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки зі сплати житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена з моменту оформлення заяви, та, відповідно, буде здійснено перерахунок із місяця призначення житлової субсидії», – зазначено у повідомленні на сайті.

Паркування по-новому

Із першого листопада на дороги в українських містах вийшли інспектори з паркування. Вони каратимуть водіїв за порушення правил дорожнього руху, а також за несплачене або неправильне паркування. Найбільший штраф – 510 гривень.

Нові тарифи на телефонний зв’язок

Із 1 листопада подорожчали розмови по «міському» телефону. Максимальна абонплата за стаціонарний телефон окремої лінії без погодинної оплати місцевих дзвінків зросла з 43,85 до 51,3 гривні. З 1 січня 2019 року буде ще одне подорожчання – до 55,92 гривні.

Утім, якщо для вас дротовий телефон уже давно не є необхідністю, то й проблеми немає.

ID-паспорти для всіх

Із 1 листопада всі українці можуть замінити паперові паспорти громадянина України на пластикову ID-картку. Причому лише за бажання, а не у випадку втрати, пошкодження чи 14-річчя.

Утім, великих черг експерти не прогнозують. ID-картка не має таких переваг, як біометричний закордонний паспорт. Та і процес переходу на ID-картки буде більш плавним, бо вже є відповідна інфраструктура.

Все по темі: гроші  підвищення тарифів  Тарифи 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин