Знайдено залишки древніх континентів під льодом Антарктиди

Знахідка допоможе краще зрозуміти минуле і майбутнє нашої планети.

Виявити залишки древніх континентів вдалося за допомогою супутника гравітаційної картографії Європейського космічного агентства. Зібрані ним дані дозволили чітко визначити вид поверхні під товщею льоду в Антарктиці.

Про це пише УНІАН з посиланням на Newsweek.

Дослідники знайшли древній ландшафт з КРАТОН – великих і стабільних блоків кори Землі, які залишилися від стародавніх континентів. Такі освіти – це частина літосфери. Вони зазвичай лежать в центрі сучасних континентальних плит. Дослідження таких утворень дозволяє вченим краще зрозуміти історію нашої планети, а також її майбутнє.

«Кратон – це древні частини літосфери і форма найстаріших основ континентів. Розуміння їх структури і протяжності – це ключ до відповіді на всі питання про ранню історію Землі і про те, як тверда поверхня вплинула на еволюцію планети, що надзвичайно пов’язано з кліматом і її майбутнім», – пояснив учений Йорг Єббінг з Університету Кіель.

 «Антарктика з багатьох точок зору досі залишається білою плямою. І незважаючи на нові сейсмологічні дані, ми не очікували побачити, що древня частина Східної Антарктики настільки різноманітна», – додав він.

За словами німецького вченого, завдяки сейсмологічних досліджень легко виявити відмінність між Східною і Західною Антарктикою.

«Наші дані, схоже, вказують, що Східна Антарктика – це не один кратон, а ціле злиття КРАТОН частинок. Ці знахідки ведуть нас до суперконтиненту Гондвана і зв’язку Антарктики з континентами, які її оточують», – сказав Єббінг.

Все по темі: друвніх континентів  залишки  під льодом Антарктиди 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Квітня, 2019 П’ятниця
18 Квітня, 2019 Четвер
більше новин