Як підвищуватимуть пенсії

 

Українців очікує підвищення пенсій з 1 грудня. Пенсія буде складати тисячу чотириста дев’яносто сім гривень – на 62 більше, ніж зараз. Це торкнеться близько 10 мільйонів пенсіонерів.

Також пенсії підвищують з 1 січня і 1 березня, а в новому році запускають другий етап пенсійної системи.

На скільки і кому піднімуть виплати, і чи буде ефективним таке підвищення? Чи забезпечить “друга пенсія” українцям безбідну старість?

Підвищення з 1 грудня

Збільшиться не тільки мінімальна пенсія. Ті, хто отримують найбільші виплати, можуть розраховувати на надбавку побільше. Максимальна пенсія зараз становить 14,3 тисячі гривень. З першого дня зими вона досягне 14,9 тисячі.

Цей приріст пов’язаний з тим, що з грудня в Україні піднімають прожитковий мінімум. Для всіх вікових категорій він виросте на 76 гривень і становитиме 1853 гривні. Прожитковий мінімум з липня вже виріс на 4,5%, з грудня підніметься ще на 4,3%, при тому, що Нацбанк прогнозує інфляцію на кінець року на рівні 10%.

Разом з пенсіями з грудня збільшать розмір аліментів для дітей до 6 років. До колишніх тисяча п’ятсот п’ятьдесят дев’яти гривень додадуть 67 гривень. У випадку з дітьми від 6 і до 18 років обов’язкові виплати зростуть на 83 гривні і досягнуть 2027 гривень. Збільшиться і максимальний розмір допомоги безробітним: зараз він – 7108 гривень, а з 1 грудня стане 7412.

Без підвищення соцстандартів обійтися не можна, тому що в Україні зростають ціни. Правда, експерти вважають, що через підвищення пенсій та інших виплат під ударом можуть опинитися субсидії на оплату комуналки.

Справа в тому, що прожитковий мінімум (ПМ) є у формулі розрахунку субсидій. Збільшується ПМ – значить, ця різниця зменшується, і субсидії стають менше. З іншого боку, зменшення субсидії може погасити подорожчання газу. Таким чином, розмір державних виплат може залишитися незмінним.

Підвищення з 1 січня

З 1 січня 2019 року підвищать пенсії військовим пенсіонерам. Для цієї категорії соцвиплати зростуть у кілька етапів. Але цей пункт так і не заклали в бюджет поточного року, але в 2019-му це вже передбачено. З нового року півмільйона військових пенсіонерів отримають додатково 750 гривень. Ще стільки ж грошей додадуть 1 січня 2020.

Цією надбавкою намагаються зробити пенсії “сучасними”. Справа в тому, що пенсії піднімали менше, ніж зарплати військовим. Тепер же їх перерахують в залежності від поточних заробітних виплат.

Надбавка 1 березня

З весни проіндексують виплати тим пенсіонерам, які мають значний трудовий стаж, але маленькі зарплати. Це передбачає проект держбюджету. Прем’єр Володимир Гройсман назвав підвищення “першим в історії України масовим перерахунком пенсій”, хоча насправді індексація повинна була відбуватися щороку.

Перша причина – інфляція. Пенсії підвищать наполовину зростання цін на продукти. Наприклад, якщо прогнози збудуться, і до кінця року подорожчання товарів складе 10%, то до соцвиплат можна буде додати 5%.

Друга причина – заробітна плата. Тут працює така ж схема, як з інфляцією – до пенсії додають половину зростання мінімалки. З 1 січня розмір мінімалки вже становитиме 4170 гривень, а не 3723, як зараз. Якщо до держбюджету на 2019 рік все-таки закладуть таке підвищення на 20%, пенсії зростуть ще на 10%.

Таким чином, поки можлива приблизно 15% відсоткова надбавка до пенсій. На неї можуть розраховувати близько дев’яти мільйонів пенсіонерів, але ще три мільйони під індексацію не підпадають. Це стосується тих, у кого і так досить висока пенсія. Не отримають надбавки і ті, хто вийшов на пенсію менше року тому.

Все по темі: пенсії  підвищуватимуть 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин