Як кременчужани хочуть змінити місто та свою кар’єру в ньому

Продумані презентації, прорахований кошторис та детальні приклади з досвіду інших міст, а ще експерименти з немовлятами, кульки та навіть пророщена пшениця – усе це для презентації своїх проектів використовували кременчужани, які завершили безкоштовне навчання у проектах «Skills Lab: власна справа» та «Skills Lab: успішна кар’єра».

Що кременчужани хочуть бачити у місті

Пеленати дитину на руках чи на лаві – це дуже важко. Учасники експерименту з іграшковими ляльками під часу презентації проекту – і то ледве впоралися. Тож батькам, які мають дітей до 2 років, Будиночок малюка може бути дуже в нагоді. Наприклад, у парку «Придніпровський». Щоб не бігти з дитиною додому чи не намагатися пеленати малюка на лаві. Ідею кременчужани запозичили у Харківського парку імені М. Горького. Проте адаптували до нашого міста. З двома кімнатами, столиком для пеленання та стільцем для годування, рукомийником, паперовими рушниками. Користування таким будиночком – безкоштовне. Проте спонсор, який узявся би за реалізацію такого проекту, зміг би розмістити там свої логотипи. «Це чудова таргетована аудиторія (таргетування – вибір якоїсь економічної «мішені», на яку треба впливати, щоб досягти певних результатів, поставленої мети, – авт.)», – розповіли учасники проекту. Такий проект за бажання може реалізувати будь-яке підприємство або компанія. З особливою вигодою – якщо його продукція стосується дітей або батьків. Також учасники проекту запропонували свою ідею на розгляд «Громадського бюджету». Для цього прорахували кошторис – вийшло близько 1 мільйона гривень.

Ще одна з пропозицій учасників «Skills Lab: успішна кар’єра» – впровадити у Кременчуці технологію озеленення дахів. Такі дахи можуть стати чудовим місцем відпочинку для кременчужан, а також привабити у місто туристів. До речі, досвід такого озеленення дахів в Україні вже є. Вперше в Україні такий дах з’явився ще у 2016 році. Учасники продумали всі деталі: гідро- і теплоізоляцію будинку, необхідну товщину ґрунту для різних рослин. І навіть продемонстрували, що виростити пшеницю для такого даху – страва одного тижня.

Інша пропозиція – створення муралів у Кременчуці. І тут учасники детально пропрацювали можливість їхньої появи: де вони можуть бути, скільки коштуватиме робота майстрів.

«Загалом до фіналу дійшло 12 учасників проекту «Skills Lab: успішна кар’єра», – розповіла одна з координаторів проекту Юлія Суперека. – Результати виявилися значно крутішими, ніж очікування. Хоча наше місто – невелике, не мільйонник, але воно різне. І учасники запропонували проекти зовсім різних спрямувань».

«Кременчуцькі соціальні проекти особливі тим, що вони спрямовані на вирішення конкретних проблем», – відзначила київський координатор проекту Анна Аранжій.

Дехто вже почав власний бізнес

«Skills Lab: власна справа» завершили 13 кременчужан. «Це готові підприємці. У них абсолютно реалістичні проекти. Вони можуть із цього починати», – подылилися враженнями Юлыя Суперека.

До речі, один з учасників уже почав свій бізнес два тижні тому. Це аудіо- та відеопродакшн. Перший замовник – киянин, який має унікальну для України японську автівку і дуже нею пишається. Його кременчужанин зі своїм братом знайшли самостійно. Вони зробили це завдяки влансому Youtube-каналу. Їхні потенційні клієнти – люди, які хочуть зберігати важливе для себе у відео. До речі, до створення власного продакшну кремен чужанин уже змінив кілька професій, які були «не його».

Інша учасниця Юлія, головний економіст одного з банків, через 5-10 років хоче сама створювати робочі місця та розвивати власний бізнес. Для неї це – створення мережі магазинів та особистого бренду. А саме, салон гарної нижньої білизни для людей із середнім достатком та вище. Дівчина вже детально продумала, як буде створювати сторінки у соцмережах. Яку ставку робитиме на рекламу, розповсюдження флаєрів, наявність сертифікатів та збір анкет. Щоб білизну в могли з легкістю купувати чоловіки для своїх жінок.

Ще одна з учасниць Ольга планує продавати біжутерію у техніці hand-made. «Прикраси, які допоможуть жінці самовиразитися, бути більш жіночною та унікальною. Ручна робота завжди це підкреслює», – говорить Ольга. Її продукція буде виготовлена з матеріалів, що не викликають алергію та не зазнають корозії. Застібки – такі, що не псують речі. Дівчина зараз чітко розуміє, як просуватиме свою продукцію у соцмережах та який контент для реалізації її бізнесу потрібний.

Чи вийшло у кременчужан почати власну справу та стати успішними в ній – координатори також збираються слідкувати. Для цього збираються організувати зустріч ближче до нового року. Про це розповіла київський координатор проекту Анна Аранжій.

Про те, як з’явився проект у Кременчуці, ви можете прочитати у статті Успішна кар’єра та власна справа: чому вчать кременчужан.

Партнери проекту: управління молоді та спорту виконкому Кременчуцької міської ради, Департамент освіти Кременчука, Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, Молодіжний Парламент Кременчука, Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Фонд народонаселення ООН в Україні

Все по темі: Skills Lab  власна справа  молодь  успішна кар’єра 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин