Чи буде субсидія?

Українці постійно відчувають ріст цін та вартості життя.
Якщо у 2017 році на «заходження» до магазину вистачало 250 гривень, зараз потрібно мати із собою мінімум 500. Комунальні послуги також стали дорожчими. При цьому прибутки пересічних людей не збільшуються. Індексація, яку пропонує проводити держава, не покриває реальне «зростання вартості життя». До того ж людей лякають тим, що субсидій не буде! Як же отримати ту саму, єдину допомогу від держави – ми і дізнавались.

Хто має право

Згідно із законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (у межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Суму платежу для кожного домогосподарства визначають індивідуально, вона залежить від сукупного доходу сім’ї.

Одним із нововведень уряду є пропозиція тимчасового скасування пільг на квартиру. Таким чином, на період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, їх не нараховуватимуть. Проте розрахунок субсидії здійснюватимуть з урахуванням пільг на сплату послуг, і обсяг обов’язкового платежу за послуги ЖКГ буде залежати лише від доходів сім’ї (Наприклад, багатодітні родини мають обрати, чи бажають вони отримувати пільгу на комунальні послуги, чи субсидію)

Житлово-комунальну субсидію оформлюють на одного із зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг. Решта членів домогосподарства для призначення субсидії повинна підтвердити свою згоду на доступ і обробку персональних даних.
Квартиронаймачі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору оренди, також мають право на надання субсидії (За умови відповідного оформлення документів оренди житла, якщо орендодавець сплачує податки).

Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігрівання. При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія та/або природний газ і/або електроенергія), субсидію призначають і виплачують тільки на один вид палива.

Не мають права

Після оновлення урядової програми надання доплат на сплату комунальних платежів, призначення житлової субсидії приблизно 15-20% субсидіантів позбавляються пільг на житлово-комунальні послуги.

Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій у 2018-2019 році право на отримання втратили наступні категорії громадян:

– орендодавці, які не задекларували доходи від здавання майна в оренду

– особи, які вчинили одноразове придбання або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;

– господарі автомобілів, із дня випуску яких минуло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;

– особи, які упродовж 12 місяців перед зверненням по субсидію отримали спадщину або в інший законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;

– боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

– власники житлових приміщень із великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;

– особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні (Автоматично зараховують у дохід три прожиткові мінімуми, тож отримати субсидію неможливо).

Не дадуть!

Під час оформлення документів потрібно бути більше ніж уважними. Адже помилка хоч в одному з пунктів буде означати, що субсидію не дадуть.

Із 1 жовтня поточного року постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841 чітко визначає норму щодо обов’язку громадян зазначати в заяві та декларації повну та достовірну інформацію про усіх зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їхньої сім’ї, незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей).

Відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення житлових субсидій заява та декларація вважаються не поданими у разі:

– не внесення у повному обсязі відомостей про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а також членів їхньої сім’ї (дружини/чоловіка, неповнолітніх дітей) незалежно від реєстрації їхнього місця проживання, а саме: прізвища, імені, по батькові, інформації про сімейний стан, дати народження, серії/або номера паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків;

– не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків;

– відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім’ї, осіб зі складу домогосподарства, доходи яких враховують під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

У разі не зазначення в заяві та декларації вищезгаданих даних, відповідно до пункту 13 Положення, документи вважаються не поданими. У зв’язку з цим управління соціального захисту населення не буде приймати рішення щодо призначення субсидій на підставі таких документів.

За додатковою інформацією звертатися до управлінь соціального захисту населення: Крюківський район: вул. І. Приходька, 90, тел. 6-13-63, 096 403 29 69, 095 582 03 92;
Автозаводський район: пр. Свободи, 66, тел. 773228, 772995, 068 265 68 25.

Все по темі: гроші  комунальні платежі  субсидія 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин