Кузня спортсменів

Кременчуцька школа-інтернат імені А. С. Макаренка стала спеціалізованим загальноосвітнім закладом зі спортивним спрямуванням, де виховують майбутніх чемпіонів. Принаймні такі сподівання має керівник інтернату Олександр Кириченко.

 

Із 2012 року інтернат перестав бути сиротинцем, де виховують дітей, позбавлених батьківської опіки. Адже держава взяла курс на створення дитячих будинків сімейного типу. Тож інтернат почав відходити від практики виховання сиріт. Рік тому, згідно з прийнятим законом про загальну середню освіту, його реформували у спеціалізовану школу-інтернат суспільно-гуманітарного профілю. А саме, спортивний. Тепер тут передбачається конкурсний відбір учнів. Тих, кому здоров’я дозволяє і вчитися, і в той же час займатися спортом.
«Власне, усі 28 років існування наш інтернат мав спортивне спрямування. Тут були спортивні класи, які спеціалізувалися на футболі. Потім організували класи зі змішаними видами спорту, – говорить Олександр Кириченко, – тож перед нами стояло завдання не втратити ці надбання і розвиватися надалі».

Зараз у спортивному інтернаті навчаються учні, які займаються такими видами спорту, як: футбол, велоспорт, греко-римська боротьба, баскетбол, волейбол, гребля. Найближчим часом цей перелік поповнять боксери, а можливо, навіть хокеїсти. Адже у планах Олександра Кириченка – створення на території інтернату критої льодової ковзанки, де вони зможуть тренуватися. Можливо, там займатимуться і юні фігуристи. Хоча це привабливе, але нелегке завдання, зізнається керівник закладу. Адже невідомо, у скільки обійдеться облаштування ковзанки, які кошти витрачатимуть на його утримання потім. Наразі замовлено виготовлення проектної документації, де буде обраховано кошторис будівництва. Скільки воно триватиме, наразі сказати важко. Єдине, що для цього є – підтримка і міської влади, й обласної. Адже заклад є обласного підпорядкування.

Хоча сам навчально-виховний процес перевернувся з ніг на голову, говорить Олександр Кириченко. Якщо раніше дітей доводилося навчати, так би мовити, з-під палиці, то зараз вони прямо горять бажанням оволодівати і новими знаннями, і розвиватися фізично. Навіть незважаючи на щільний графік, якого немає у звичайній школі. Адже тренуватися необхідно і до занять, і після них. А змагання зазвичай проходять у вихідні. Тож доводиться відмовлятися від дозвільного способу життя.
Але це дає результат, яким задоволені вихованці – перемоги. Ось лише останні досягнення.

• Так, 17 медалей вихованцям спортивного інтернату приніс фінал Кубку України та Всеукраїнські змагання з велоспорту в Олександрії 10-11 листопада.

• Переможно закінчилися змагання 9-го Всеукраїнського турніру, присвяченого пам’яті майстра спорту Д.О. Лисуну в Черкасах –
7 призових місць.

• Наприкінці жовтня пройшов чемпіонат України з греко-римської боротьби у Харкові. «Золото» турніру виборов Влад Іваніна. Ще два вихованці спортивного інтернату Б. Тихоненко та Е. Шевченко отримали «бронзу».

• Загалом у жовтні було багато змагань. У чемпіонаті України з велоспорту Міла Яценко завоювала бронзову медаль.

• У чемпіонаті Полтавської області, який проходив у Кременчуці:
4 золоті медалі: 2 – Кондрашова К., Говорун К., Щава К.;
1 срібна: Говорун К.;
4 бронзові: Говорун Б., Корже-
невський О., Федорчук М., Щава К.

• У Полтаві відбулися обласні змагання з греко-римської боротьби серед кадетів 2002-2003 р. н.
8 вихованців закладу взяли участь і вибороли сім перших місць та одне третє.

• Відбувся турнір із греко-римської боротьби серед юнаків 2008-2009 р. н. у Новомосковську Дніпропетровської області, у якому Єгор Купріянов виборов 2-е призове місце.

• У Світловодську відбулися обласні змагання з легкої атлетики, у яких вихованець нашої школи, спортсмен із легкої атлетики Юрій Юрко завоював 3-є призове місце.

Все по темі: благолійність  спорт 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин