Як підготуватися до ЗНО

Скільки коштує підготовка з репетитором? На що звернути увагу, обираючи тренера для ЗНО? Чи можна готуватися самостійно? Скільки часу на це потрібно витратити? На такі запитання відповіді шукав «Вісник».

Недостатньо гарно працювати на уроках, щоб належно підготуватися до ЗНО. Це визнають самі педагоги. Наприклад, одна з учителів історії пояснює, що на вивчення її предмету в школі відводиться дуже мало годин. Програму доводиться «гнати». Та й навряд чи учень в 11-му класі буде в деталях пам’ятати, що він вивчав на уроках 2-3 роки тому. Загалом це стосується не лише історії, а й інших навчальних предметів.
Тож і виходить, щоб отримати високий бал на зовнішньому незалежному оцінюванні, недостатньо старанно навчатися у школі. До нього необхідно готуватися окремо. Як саме – кожен обирає для себе найбільш прийнятний варіант.

Де шукати репетитора

Дехто з кременчужан просто пише у соціальних мережах: «Шукаю репетитора для підготовки ЗНО» і просить порадити чи дати контакти перевіреного фахівця. Так «сарафанне радіо» вийшло на новий рівень. Хоч в Інтернеті, хоч у спілкуванні зі знайомими воно є найпоширеніших способом пошуку вчителя для підготовки до ЗНО. Так само і заняття з репетитором наразі залишаються найпопулярнішим способом підготовки.
Проте і нарікань на таку роботу чимало. Випускники попередніх років та їхні батьки далеко не завжди задоволені результатами тестувань. На це репетитори мають власне пояснення: лише 50% успіху залежить від репетитора і вчителя на уроці, інші 50% – це докладені зусилля самої дитини. Самі по собі заняття з репетитором – це ще не гарантія успіху.

Репетитора можна шукати за допомогою сайтів. Пропозиції підготувати дитину до ЗНО є і на сайтах оголошень, і на спеціалізованих платформах. Останні – це справжні бази репетиторів. Тут є інформація про викладача: його досвід роботи, спеціалізація, досягнення. Є можливість переглянути відскановані документи про освіту. Є рейтинг. А також відгуки тих, хто уже з ним працював. Адміністратори деяких сайтів навіть перевіряють дійсність відгуків у телефонному режимі. Та ставлять про це відповідну позначку. Також на деяких сайтах можна переглянути графік репетитора та обрати години для занять. На інших – одразу обрати час, який підходить саме вам, та вже відповідно до нього пошуковець запропонує вам фахівців.
У деяких випадках репетитор пропонує підготовку одразу з кількох навчальних предметів. Батьки випускників, які вже складали ЗНО, радять готуватися з кожного предмета з окремим учителем – найбільш професійним у конкретній галузі.

Дехто вважає, що шукати репетитора варто безпосередньо у школі. І навіть домовлятися з учителем, який викладає на уроках. Пояснюючи тим, що цей педагог добре знає свого учня та що саме йому потрібно «підтягувати». Проте тут варто звернути увагу, наскільки пояснення шкільного вчителя зрозумілі учню. Часом саме зміна педагога, подавання матеріалу інакше, ніж у школі, допомагають розібратися у раніше незрозумілому матеріалі.

Ціна «особистого тренера»

На вартість занять із репетитором впливає стаж його роботи, чи є у нього 200-бальники (ті, хто у попередні роки отримав найвищу кількість балів у сертифікаті ЗНО), чи треба їхати до учня додому, чи займатися по Skype. А також звідки цей викладач – із Кременчука чи, можливо, зі столиці.

Найдешевший варіант – займатися зі студентом університету. Наприклад, із 3- або 4-курсником факультету філології. Не завжди це означає, що такий викладач некваліфікований. Проте, звичайно, досвіду роботи з дітьми у нього значно менше, ніж у репетиторів зі стажем. Година роботи з таким репетитором може коштувати близько 70 гривень.

У середньому викладачі зі стажем від 5 років хочуть отримувати від 120-150 гривень за годину. Найнижчі ціни на вартість роботи репетитора «Віснику» вдалося знайти з української мови та літератури. За підготовку з цього тестування деякі репетитори розраховують навіть на 70-100 гривень за годину. Найбільше на «кременчуцькому ринку репетиторів», напевно, фахівців з англійської мови. Значно складніше знайти репетитора з німецької чи іспанської. Зовсім небагато – із математики, хімії, фізики, біології. І розцінки на заняття з такими репетиторами дещо вищі за середні – 150-200 гривень за годину. Можна припустити, що вартість підготовки з математики у наступних роках значно підвищуватиметься. Адже з 2021 року ЗНО з цього навчального предмета стане обов’язковим для всіх вступників. А от якість знань в учнів, судячи з результатів ЗНО-2018 саме з математики, низька.

Якщо займатися по Skype, вартість підготовки буде дещо іншою. Хоча такий формат роботи мало чим відрізняється від звичного. А саме: пояснення теми, домашнє завдання, проходження тестів. Кременчуцькі педагоги за такий формат роботи просять у середньому на 50 гривень більше. Зате діапазон вибору репетиторів по Skype значно ширший. І не лише з Кременчука. Можна знайти фахівця із сусідньої Полтави, який готуватиме не за 150, а за 100 гривень за годину. А можна обрати іменитого столичного спеціаліста, що має купу престижних сертифікатів – за 600 гривень. Проте варто враховувати, що для ефективної підготовки заняття 1 раз на тиждень зазвичай недостатньо. Воно має бути 2-3 рази на тиждень. Тож заплатити за підготовку за місяць з одного навчального предмета 800 гривень чи 4800 гривень – різниця відчутна. Також навчання по Skype – альтернатива для тих кременчужан, які не встигли записатися до місцевого репетитора, до якого прагнули потрапити.

Готуватися допомагає Міністерство

Можливість для цьогорічних випускників від Міністерства освіти і науки – безкоштовно готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання онлайн. Відповідний лист у Міністерстві підписали 18 вересня 2018 року. У ньому йдеться про те, що з метою підвищення доступності та якості освіти в Україні компанія «EDUGET» створила інноваційний проект з онлайн-підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Будь розумним/Be Smart». У його рамках кожен учень отримує безкоштовний доступ до курсів підготовки з української мови та літератури, історії України, математики, біології, англійської мови, фізики, хімії та географії. Кожен курс містить відеолекції, тренувальні та підсумкові тести у форматі зовнішнього незалежного оцінювання.

На самому сайті проекту (за посиланням https://besmart.eduget.com/) зазначається, що його експертами є кандидати наук та доценти, учителі-методисти, експерти із ЗНО. На сайті зазначається ефективність проекту – результат ЗНО в середньому на 20 балів вищий, ніж у середньому по країні. Також перевагами підготовки у рамках проекту організатори називають можливість навчатися тоді та стільки часу, скільки хоче сам випускник. А також готуватися безкоштовно та за якісними матеріалами (відеоуроки, тести).

Онлайн-можливості

Також безкоштовно можна готуватися на деяких онлайн-платформах. Наприклад, «Prometheus» пропонує курси з української мови та літератури, історії України та математики. Наприклад, курс із математики розділений на 9 тижнів та 19 тем. А також містить докладну інструкцію для якісної підготовки з цього навчального предмету.

Є і платні сайти для підготовки до ЗНО. Вони пропонують онлайн-заняття з викладачем у режимі реального часу та у записі. Викладача можна обирати самостійно, переглянувши резюме. Також користувач самостійно обирає зручний для нього розклад занять. Так, на одному із сайтів пропонують час, що залишився до ЗНО, у вигляді 3 семестрів. Кожен семестр – це 16 занять. Вартість одного семестру – 1950 гривень. Перед реєстрацією на курс можна отримати безкоштовний пробний урок. Можна знайти сайти, які пропонують навчання за 500 гривень. Тут обіцяють успішно підготувати з різних навчальних предметів за 72, 55, 52 чи то 97 уроків. У вартість входять тестові завдання у форматі ЗНО, відео- та аудіоуроки, презентації, можливість працювати з онлайн-репетитором і таймер при проходженні тестів відповідно до норм ЗНО.

Також можна записатися лише на кілька уроків. На ті теми, в яких випускник не може розібратися самостійно. У такому разі вартість індивідуального уроку по Skype може коштувати 199 гривень за годину.

 

В університеті – вже готуються

Підготовчі курси вже діють у Кременчуцькому національному університеті. Проте записатися на них ще можна. Тут допомагають підготуватися до ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, фізики, біології та географії. А також при університеті можна готуватися до творчого конкурсу за спеціальністю «Дизайн» – рисунок, живопис. Заняття проходять один раз на тиждень і тривають по 2 години. Вартість навчання за 6 місяців – 1500 гривень.

Все по темі: ЗНО  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин