На Полтавщини захворюваність на ГРВІ не досягає епідпорогу

Показник захворюваність на понад 30% нижчий за епідпороговий.

Про епідситуацію щодо захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції й додаткові заходи боротьби з ними в області проінформував під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

– У 2017 році на Полтавщині перехворіли на грип 232 тисячі осіб. За дев’ять місяців поточного року – майже 148 тисяч осіб. Показник порівняно з аналогічним періодом минулого року нижчий на 5 відсотків й менший середнього багаторічного також на 5 відсотків. За останній тиждень у регіоні на ГРВІ захворіли 5136 осіб. Більше половини хворих – діти. Показник нижчий за епідпороговий на 33,8 відсотка. Найвищі показники захворюваності – в Горішніх Плавнях, Полтавському й Хорольському районах, – поінформував Віктор Лисак. – Рівень госпіталізації не відрізняється від минулорічних – 3-4 відсотки. Летальних випадків не зареєстровано.

За словами Віктора Лисака, очікують, що в регіоні циркулюватимуть віруси грипу А й В.

– В області створений оперативний штаб. Перевіряється готовність мережі. Виїжджаємо на місця й дивимося, що необхідно зробити. Переглянули маршрути, логістику доставки пацієнтів, обговорили питання залучення додаткового транспорту й персоналу. В жовтні провели моніторинг готовності мережі. Звертаюся до керівників райдержадміністрацій, міських голів, очільників ОТГ, керівників закладів охорони здоров’я: нам потрібно ще раз переглянути рівень підготовки й забезпечити готовність надання кваліфікованої допомоги при невідкладних станах, а також запас відповідних противірусних препаратів. Останні є в мережі, – додав Віктор Лисак.

За його словами, у мережі комунальних і комерційних структур протигрипозної вакцини вдосталь. Її вартість – 300-318 гривень.

– Щеплення є необов’язковим, але для підвищених груп ризику воно необхідне. На Полтавщині щеплено 3362 людини. Це переважно працівники освітніх і медичних установ, – поінформував Віктор Лисак. – Роботодавці мають убезпечити своїх працівників від захворювання й створити умови, які упередять ризики розповсюдження інфекції. На низькому рівні імунізація населення у Миргороді, Миргородському, Великобагачанському, Зіньківському, Козельщинському, Лохвицькому, Новосанжарському, Решетилівському, Чорнухинському, Шишацькому районах. Там щеплено від 10 до 50 осіб.

Віктор Лисак наголосив на необхідності дотримання температурного режиму, зокрема у школах і дошкільних закладах, санітарно-гігієнічних норм, потребі провітрювання приміщень, вакцинації населення й веденні активного способу життя.

– Нині важливим питанням є імунізація населення. В області вакцини проти грипу вдосталь. Необхідно забезпечити вакцинуванням працівників медичної сфери. Спільно з органами місцевого самоврядування вирішуємо це питання, зокрема щодо залучення коштів для закупівлі вакцини для медпрацівників, – розповів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

 

Все по темі: захворюваність на ГРВІ  не досягає епідпорогу  Полтавщина 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин