У Кременчуцьких лікарнях значних порушень по організації харчування не виявлено

З метою покращення якості харчування у бюджеті наступного року буде на 20% більше передбачено коштів на організацію харчування у стаціонарних відділеннях міських лікарень.

Протягом двох тижнів у Кременчуці  тимчасова робоча група з перевірки організації централізованого харчування в стаціонарних відділеннях комунальних некомерційних медичних підприємств на чолі  із заступником міського голови Ольгою Усановою перевіряла дотримання санітарних норм при приготуванні, транспортуванні, роздачі їжі та її якість у лікувальних закладах міста.

Вчора, 22 листопада, комісія за участі  керівників закладів охорони здоров’я та  представників компаній, які на умовах аутсорсингу  постачають їжу до стаціонарних відділень міських лікарень,  підвела підсумки  проведених перевірок.  Значних порушень виявлено не було, проте певні  недоліки все ж таки мали місце.  На це було вказано, як представникам аутсорсингової  фірми, так і керівникам лікарень. Під час перевірки було встановлено, що деякі харчоблоки, а також їдальні у стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров’я потребують ремонтів, хоча  утримуються в належному санітарному стані. Їжа, хоч і недостатньо калорійна, але якісна.

Депутат  міської ради Олександр Коркішко, який входив до складу робочої групи, відзначив, що він куштував їжу у всіх лікарнях, десь вона йому сподобалася більше, десь менше, але в цілому вона була смачною. Це підтвердили і пацієнти, які перебували під час перевірок у лікарнях. Представники Держпродспоживслужби зазначили, що представникам аутсорсингової фірми необхідно придбати ще один автомобіль, щоб  лікувальні заклади, які знаходяться у різних районах міста не чекали, поки харчування їм доставить один автомобіль.  Санлікарі також зазначили, що фірма-постачальник та працівники харчоблоків та їдалень до критики ставляться з розумінням і усувають виявлені недоліки. За інформацією керівників лікарень співпраця з  аутсорсинговими компаніями їм зручно, адже тепер лікувальний заклад отримує готову їжу, а його адміністрації  не потрібно думати, де закупляти продукти, де їх зберігати, можна більше уваги приділяти саме лікувальній роботі.

У підсумку, заступник міського голови Ольга Усанова зазначила, що всі зауваження та недоліки будуть відображені у протоколі перевірок.  Вони потребують вирішення як збоку компанії-постачальника, так і  лікувальних закладів.  Вона повідомила, що з метою покращення якості харчування у бюджеті наступного року буде на 20% більше передбачено коштів на організацію харчування у стаціонарних відділеннях міських лікарень. Цього року на ці цілі з бюджету міста було виділено понад 7 млн грн, наступного року буде передбачено більше 11 млн грн. Аутсорсинговим фірмам рекомендовано оновлювати обладнання, розробити різні види меню, які б задовольняли потреби пацієнтів з різними хворобами, зазначати кількість калорій, жирів та вуглеводів у приготовлених стравах та у своїй подальшій роботі врахувати всі зауваження робочої групи та контролюючих служб.

 

Все по темі: Кременчуцькі лікарні  організації харчування  перевірка 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин