АМКУ оштрафував “Полтаваобленерго” і “Запоріжжяобленерго» на 45 млн грн за зловживання монопольним становищем

 

Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «Полтаваобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» на загальну суму 45 млн грн за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомила прес-служба АМКУ.

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ наклала штраф в розмірі 30,1 млн грн на «Полтаваобленерго» за перешкоджання в доступі до ринку постачання електроенергії ряду постачальників електроенергії за нерегульованим тарифом (ПНТ), зокрема, ТОВ «ТЕК« Елком », ТОВ «Енерджі 365», ТОВ «Енергосервіс плюс», ТОВ «Енерсвіт», ТОВ «Агро – НВ» і ТОВ «ДТЕК Трейдинг».

«Полтаваобленерго», зокрема, зволікало з отриманням поштових повідомлень від ПНТ з заявами щодо укладення договорів про передачу е / е локальними електромережами, а також вимагало від постачальників документи, не передбачені чинним законодавством. Такі дії, крім обмеження доступу постачальників на ринок, також обмежували передбачену законодавством можливість промспоживачів області вільно вибирати постачальника е / е.

АМКУ відзначив, що випадки створення перешкод ПНТ носять систематичних характер, зокрема, через те, що обленерго поєднують в собі діяльність з передачі та постачання електроенергії.

«Маючи у власності електричні мережі, обленерго використовує всі доступні важелі впливу на ринку передачі, на якому вони займають монопольне становище, для створення бар’єрів для доступу своїх потенційних конкурентів на ринок поставок електроенергії», – відзначили в комітеті, акцентувавши увагу на необхідності якомога швидше і якісніше провести анбандлінг обленерго.

На «Запоріжжяобленерго» було накладено штраф в сумі 14,9 млн грн за неузгодженість повідомлень про заявленому обсязі покупки е / е на оптовому ринку (ОРЕ) постачальникам за нерегульованим тарифом.

«Це призвело до неможливості ПНТ закуповувати електроенергію на ОРЕ і поставляти її своєму споживачеві. Як наслідок, постачальник е / е фактично був усунутий з ринку, а його споживач, як передбачено чинним законодавством, автоматично перейшов до споживання електроенергії обленерго », – наголошується в повідомленні АМКУ.

Крім того, такими діями «Запоріжжяобленерго» також позбавило одного з найбільших споживачів – «Запоріжсталь» – можливості вільно вибрати постачальника. При цьому подібні дії були вчинені не вперше. При визначенні розміру штрафу колегією АМКУ враховувався критичний рівень неплатоспроможності ПАТ, фінансова нестабільність, а також потенційне банкрутство підприємства.

Все по темі: АМКУ  Полтаваобленерго  штраф 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин