Мисливські розбірки

Кременчуцьку організацію місцевого товариства
мисливців і рибалок (УТМР) знову лихоманить. Два тижні тому мисливці з Білецьківки під час зборів висловили недовіру голові осередку Анатолію Коваленку. І взагалі забажали відокремитися від Кременчуцької організації УТМР. А на понеділок, 19 листопада, Коваленка й активістів із Білецьківки викликали на засідання обласної ради УТМР до Полтави, аби розібратися у конфлікті. Про це «Віснику Кременчука» повідомив її керівник Костянтин Боровик.

Варто зазначити, що діяльністю Анатолія Коваленка задоволені далеко не всі кременчуцькі мисливці. У місті навіть сформувалася така собі опозиція, яка прагне усунути його з посади керівника місцевої організації УТМР. Такі мисливці нарікають на те, що в наших угіддях не залишилося ні звірів, ні птахів. Дичина стала рідкістю. УТМР не займається її розплідненням, хоча це зазначено у статуті та є обов’язком мисливської організації. До речі, дану ситуацію підтверджують і у Кременчуцькому лісгоспі, на балансі якого перебувають лісові угіддя. Там говорять, що за останні п’ять років у ліс не випустили жодного кабана чи зайця, що вже й говорити про копитних. У той же час внески і відстрільні картки – чи не найдорожчі в усій Україні. А як використовують зібрані кошти, люди не знають. Через це значна частина кременчуцьких мисливців перейшла в інші товариства, які діють у сусідніх населених пунктах. Із 4 тисяч членів Кременчуцького осередку УТМР наразі залишилося менше половини.

Опозицію не слухають

Для досягнення своєї мети (щодо усунення Анатолія Коваленка з посади) опозиція залучила депутатів Полтавської обласної ради. Саме вони своїм рішенням надають у користування угіддя і можуть забрати їх, якщо умови користування порушують.
Для перевірки діяльності Кременчуцької організації УТМР майже два роки тому в Полтавській облраді створили спеціальну комісію. До неї увійшли кременчуцькі депутати Олександр Алексюк, Олег Сазонов, Наталія Макаруша і Геннадій Нежурбіда. До скарг та претензій щодо роботи Анатолія Коваленка мисливці додали випадки браконьєрства, винних у яких не притягнули до відповідальності. Та, схоже, їх ніхто й не шукав. Хоча ситуації були кричущими. Так, обабіч дороги на околиці села у Новій Знам’янці браконьєри випотрошили та повідрізали голови шістьом косулям. Кров була розбризкана з кювету до самої проїжджої частини. І все це бачили люди, які проходили поруч, діти… Тому, як стало відомо, прокуратура області взяла на конт-роль кримінальну справу, яку проводить Кременчуцький відділ поліції. І констатує, що під час розслідування слідчий поліції не здобув достатніх доказів для повідомлення про пі-дозру конкретній особі щодо незаконного полювання.

Як стало відомо, у вівторок, 13 листопада, в районі Нової Знам’янки невідомі застрелили кабана. При тому, що Кременчуцький УТМР не бере ліцензію на відстрілювання диких свиней. Хоча, як бачимо, вони є, і полювання на них вважається браконьєрством. Крім того, наші мисливці повідомляють і про інші випадки убивства браконьєрами косуль, які виявили нещодавно. Тобто незаконно полювати в угіддях навколо Кременчука стає вигідніше, ніж робити це офіційно.
Утім, як бачимо, робота комісії була даремною. Нічого не змінилося, Анатолій Коваленко продовжує керувати організацією. І вважає, що все робить правильно.
Костянтин Боровик: «Люди мають об’єднуватися, а не розділятися»

На запитання «Вісника Кременчука» щодо того, навіщо кременчуцьких мисливців викликають на засідання обласної ради УТМР, Костянтин Боровик відповів, що в області повинні розібратися у причині конфлікту між мисливцями Білецьківки та Анатолієм Коваленком, як керівником кременчуцької організації. Але обласний керівник стоїть на тому, що люди мають об’єднуватися, а не розділятися. Тому краще владнати конфлікт і не змінювати наявний порядок речей.

Хоча теоретично білецьківські мисливці можуть вийти з УТМР і організувати власне товариство. Але для того, щоб бути повноцінною самостійною організацією, треба мати не менше трьох тисяч гектарів угідь у користуванні. Як відомо, наразі цими угіддями користується УТМР. Три роки тому їх передали даному товариству на строк 15 років. Тобто білецьківцям треба чекати ще 12 років, аби законно оформити все на себе. Тривалість можна скоротити, якщо Кременчуцька організація УТМР добровільно відмовиться від угідь. Або якщо роботу Анатолія Коваленка визнають незадовільною і примусово передадуть угіддя іншій організації.

Але вочевидь, добровільно ніхто від угідь не відмовлятиметься. А незадовільною діяльність Кременчуцького УТМР не визнають. Це ми вже бачимо на прикладі нашої мисливської опозиції, критика якої не має жодного результату. Тож у Білецьківці мають усвідомити, що найближчим часом шансів відокремитися в них, схоже, немає.

А чи можна усунути Анатолія Коваленка з посади? Можливо, причина конфліктів саме в ньому? На це Костянтин Боровик відповів, що його обирали на конференції місцевої організації, тож на місцевому рівні йому й мають висловити недовіру щонайменше дві третини учасників зборів. У Кременчуці існують 43 первинні осередки, які брали участь у роботі звітно-виборчої конференції, під час якої обрали головою міського УТМР. Тож принаймні 29 із них повинні висловитися проти. Але чи мають вони таку думку?

Як кременчуцькі мисливці до обласної ради УТМР їздили
Близько 20 кременчуцьких мисливців автобусом їздили на засідання Полтавської обласної ради УТМР, аби послухати, яким чином будуть розглядати конфлікт УТМР із білецьківцями. Поїхали до Полтави й мешканці Крамаренок, Нової Знам’янки, Рокитного. Їздив навіть голова Кременчуцької райради Андрій Дрофа, який також не задоволений ситуацією, що склалася. А мисливці Максимівки взагалі передали до ради УТМР ще один «сюрприз» у вигляді листа про недовіру керівнику кременчуцької організації Анатолію Коваленку.

Утім, за словами кременчуцького активіста Олександра Барковського, належної реакції та оцінки роботи Анатолія Коваленка не було. Керівник обласної організації УТМР Костянтин Боровик закликав присутніх дочекатися, доки у Коваленка закінчиться строк повноважень, якими його наділили звітно-виборчі збори. Тобто ще 5 років. І пообіцяв, що поговорить із кременчуцьким керівником УТМР, щоб той не йшов на конфлікт, а знаходив компроміс із мисливцями.

Однак самі мисливці не сподіваються на це. Вони вважають, що Анатолій Коваленко просто вигідний Костянтину Боровику, бо отримує від нього частину грошей від мисливських внесків. Якщо кременчуцьку організацію очолюватиме хтось інший, з області не зможуть впливати на нього, і кошти залишатимуться на місці. Тоді місцева організація УТМР зможе повноцінно функціонувати, в тому числі й займатися відтворенням популяції тваринного світу, що є статутним зобов’язанням.

Невдоволені перебігом обласної ради УТМР кременчуцькі мисливці автобусом поїхали до губернатора, де залишили лист із власним баченням майбутнього нашої міської організації. Копію цього листа вони напрвили голові Полтавської обласної ради депутатів Олександру Біленькому. А голова Кременчуцької райради Андрій Дрофа зазначив, що ситуацію винесуть на розгляд сесії.

Самі ж мисливці дивуються: невже в їхньому багатотисячному колективі не можна знайти кризового менеджера, який замінив би Анатолія Коваленка, що біля керма організації може просидіти чверть століття? А як же бути з таким розумінням, як децентралізація, місцеве самоврядування та незалежність, прозорість діяльності тощо? Де все це?

Заборонити полювання!

Доки мисливці чубляться, держава взагалі заборонила полювати у деяких місцях. Ідеться про території природно-заповідного фонду. Навколо Кременчука такими є Білецьківські плавні, Кременчуцькі плавні та Сулинський заказник. Так ось, у новій редакції закону «Про природно-заповідний фонд» (від 22.03.2018 р.) тепер тут не дозволяється полювання взагалі. І мисливцям не видають відстрільні картки.

Люди обурюються, адже вони жили і полювали, не завдаючи шкоди місцевій фауні. Тим паче, що згідно з указом Президента від 10.12 1994 року положення про ландшафтний заказник Білецьківські плавні, затвердженого Міністерством екології, там дозволяється любительське полювання. Тож після ухвалення нового закону упродовж трьох місяців зміни повинні були внести і до інших нормативних документів. Але цього не сталося. І тепер вийшла юридична колізія, коли один документ дозволяє полювати, а інший забороняє.

Зважаючи на це, мешканці багатьох населених пунктів почали писати скарги до державних інстанцій із вимогою роз’яснити, які є законні підстави не видавати їм дозвільні документи на полювання. Більше того, у таких селах, як Бугаївка, Липове, Святилівка, не тримають домашніх свиней через африканську чуму. А розповсюджують її якраз дикі свині. Крім того, лисиці та єнотовидні собаки поширюють сказ. Тож санітарне відстрілювання для регулювання чисельності диких тварин просто необхідне, доводять селяни. Але їхні аргументи бюрократична машина поки що не бере до уваги. І у відписках посилаються на останній закон про заборону полювання, який має вищу силу.

Все по темі: мисливці  полювання 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин