101 аліментник Полтавщини відпрацював борги на суспільно корисних роботах

Суспільно корисні роботи призначаються в судовому порядку на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин.

Суспільно корисні роботи як один із видів покарання для неплатників аліментів було введено першим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, що набули чинності 6 лютого 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба ГТУЮ у Полтавській області.

Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, схвалений Верховною Радою 3 липня, посилив відповідальність боржників, зокрема, ввів кримінальну відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт.

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, боржника притягатимуть до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.

Однак не всіх осіб можна притягнути до суспільнокорисних робіт. Вони не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.

Суспільно корисні роботи призначаються в судовому порядку на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин.

Вид та перелік об’єктів оплачуваних робіт, на яких порушники повинні працювати, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт.Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 15 годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

В разі злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт до боржника буде застосована кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років.

Варто зазначити, що суспільно корисні роботи боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час, йому нараховуватиметься  заробітна плата погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

«На Полтавщині до виконання суспільно корисних робіт притягнуто 101 боржника, з яких 46 їх уже відпрацювали та сплатили майже 97 тис. грн аліментів», – начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Тож, закони працюють, борги повертаються, батьки починають сумлінніше виконувати свої обов’язки перед дітьми.

 

 

 

 

 

 

 

 

Все по темі: аліментники  Полтавщина  суспільно корисні роботи 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин