Захворюваність на грип і ГРВі у Кременчуці не досягає епідпорогу

Найефективнішим засобом попередження захворювань на грип та респіраторні вірусні інфекції є імунізація.

Сьогодні, 29 листопада у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання  міської комісії  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На ньому розглядалося питання про забезпечення заходів щодо профілактики захворюваності на грип та гострі респіраторні  вірусні інфекції в епідсезон 2018-2019 років.

За інформацією фахівця Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»  Василя Товстого, захворюваність на грип та ГРВІ характеризуються високою  масовістю розповсюдження та за кількістю випадків щорічно переважають усі інфекційні хвороби.

В епідсезон минулого року в Україні на них захворіло близько 6 млн людей, 6 випадків – завершилося летально. На Полтавщині  в минулий епідсезон було зареєстровано 65 тис. громадян, що захворіли на грип та ГРВІ, 65 % з них діти. У Кременчуці перехворіло  більше 33 тисяч людей, понад 72 % з них діти. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є: вірус, подібний A/Michigan/(H1N1); вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);вірус, подібний  В /Colorado.  На даний час захворюваність на грип та ГРВІ у Кременчуці не досягає епідпорогового показника на 47 %, серед дітей на 55%.

Василь Товстий зазначає, що найефективнішим засобом попередження захворювань на грип та респіраторні вірусні інфекції є імунізація. Наразі у аптечній мережі міста є у наявності вакцини джісі Флю (GC FLU), ваксігрип  ( Vaxigrip) та інфлувак ( influvac). В першу чергу щеплення необхідно робити медпрацівникам, учителям, дітям віком до п’яти років, вагітним жінкам, літнім людям віком від 60 років, пацієнтам із хронічними захворюваннями та усім, хто працює в місцях скупчення людей. Він також звернув увагу на те, що необхідно рекомендувати обов’язково зробити щеплення проти грипу працівникам підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення у Кременчуці.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив, що необхідно посилити роз’яснювальну роботу серед жителі міста щодо необхідності проведення щеплень проти грипу, щоб уникнути тяжкого перебігу хвороби та  важких наслідків після її перенесення.

 

Все по темі: ГРПИ та ГРВі  Кременчук  не досягає епідпорогу 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин