Злодії-«металісти» загрожують українським містам

Крадіжки кабелів мобільного зв’язку стали настільки масовим явищем, що під загрозою нормальне життєзабезпечення цілих міст.

Жителі Кременчука можуть згадати, як у серпні поточного року з вини злодіїв-«металістів» місто з населенням у чверть мільйона на кілька годин залишилося без мобільного зв’язку та Інтернету. Вирізаний у декількох місцях оптоволоконний кабель замінили на новий. Але гарантувати, що завтра його НЕ поріжуть знову, не можуть ні оператори мобільного зв’язку, ні правоохоронні органи.
До чого можуть призвести подібні ситуації? Хтось не зможе викликати «швидку», хтось – поліцію або пожежників. Без зв’язку не може нормально функціонувати міська інфраструктура, яка робить життя не просто комфортним, але і більш безпечним. Наприклад, у поточному році зафіксовано епізод, коли через розкрадання кабелю на деякий час без стаціонарного зв’язку залишилися всі органи місцевого самоврядування і Держказначейство Горішніх Плавнів.

Як свідчить статистика, з початку поточного року в Полтавській області спостерігається значне зростання кількості фактів розкрадання кабелів зв’язку. Так, за вісім місяців поточного року зареєстровано близько 1200 епізодів розкрадань. Для порівняння, за аналогічний період 2017 року було зафіксовано 930 подібних випадків, у 2016-му – близько 770. Зростання в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року становить 27%, а в порівнянні з 2016-м – 54%.

Як бачимо, зловмисники стали активніше робити замахи на мережі та обладнання мобільних операторів. Мета злодіїв – метал, який потім можна здати на брухт. «Металістам» невтямки, що оператори мобільного зв’язку не використовують для прокладки своїх мереж металеві кабелі. За своєю суттю оптичне волокно, яке зараз забезпечує зв’язок, не становить жодного інтересу для зловмисників. Але при цьому кількість крадіжок кабелів і обладнання із року в рік зростає. Явище стало настільки масовим, що почало загрожувати нормальному забезпеченню цілих міст.

Правоохоронні органи стверджують, що їм вдається розкрити лише кожен другий злочин, пов’язаний із розкраданням мереж. І без комплексного підходу проблему навряд чи вдасться вирішити. Мобільні оператори, зокрема «Київстар», пропонують посилити покарання за пошкодження мобільних мереж. Для цього можна було б навіть ввести нову статтю в Кримінальний кодекс України. Сприяти зменшенню кількості крадіжок може і закриття пунктів приймання металобрухту. Коли зловмисникам буде нікуди подіти крадене, вони втратять інтерес до такого промислу, вважають у телеком-галузі.

Однак поки можна констатувати, що кількість крадіжок не змен-шується. Але ж розкрадання кабелів завдає не тільки матеріальної шкоди операторам телефонного зв’язку та кабельного телебачення, а й створює значні незручності для тисяч користувачів, які не можуть отримати своєчасні та якісні послуги.

Довідка. Крадіжка кабельного обладнання кваліфікується за статтею 185 (крадіжка) КК України, відповідно до якої передбачається покарання до трьох років позбавлення волі й до п’яти, якщо розкрадання було вчинене повторно або групою осіб.
Також передбачена відповідальність і для працівників пунктів вторсировини, які в даному випадку є співучасниками злочину. Стаття 213 (порушення порядку здійснення операцій із металобрухтом) КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-8500 гривень). Або громадські роботи від ста до двохсот годин.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин