16 днів проти насильства: як захиститися від домашніх тиранів

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

 З 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Про це повідомляє начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко.

Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області долучилося до цієї акції. Правопросвітницькі заходи щодо подолання насильства фахівці управління проводять у вишах, загальноосвітніх закладах, трудових колективах розповідають про останні законодавчі зміни. Зокрема, з початку року в Україні запрацювали механізми, які реально захищають громадян від випадків застосування сили по відношенню до їх самих, а також їхніх дітей з боку партнерів, подружжя, колишнього подружжя і інших “близьких” людей.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Держава гарантує безоплатну соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок. Постраждалі мають право на конфіденційність, своєчасне отримання інформації про остаточні рішення суду та процесуальні рішення, уважне га гуманне ставлення, відшкодування кривдниками матеріальних збитків та шкоди.

Надання допомоги постраждалим не залежить від їх звернення до поліції чи суду.  Звичаї, релігійні переконання, традиції не є підставою для звільнення кривдника від відповідальності.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачає і спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. До них належить:

– терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

– обмежувальний припис стосовно кривдника;

– взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

– направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Таким чином, законодавство запровадило нові механізми застосування до кривдника у разі здійснення ним домашнього насильства, або погрози його здійснення. Такі заходи покликані захищати осіб, які постраждали від домашнього.

Нагадаю, Міжнародна акція «16 днів проти насильства», ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

 

Все по темі: 16 днів проти насильства  від домашніх тиранів  як захиститися 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин