Собаче щастя: з притулку – додому

Є кілька важливих причин, щоб узяти собаку саме з притулку. Аби усі вдома при цьому були щасливі – доведеться врахувати нюанси. Вони стосуються не лише собаки, а й її потенційних господарів.

Бродячі собаки – агресивні. З таким переконанням доводиться зустрічатися доволі часто.

«Агресія – це наслідок життя собаки. Тварина може бути налякана, так вихована, пережити стрес або бути в такому стані в певний період – наприклад, коли захищає цуценят, – розповідає Марина Кожушко, начальник служби тимчасового утримання тварин КП «Спецсервіс-Кременчук»*. – Проте на агресивну поведінку не впливає, де знаходиться собака – удома чи у притулку».

Навпаки, за словами Марини Кожушко, собаки, які потрапляють до «Спецсервісу», – менш агресивні. Адже бродяча тварина більше залежить від людини. Її мета – дружити з людиною, щоб її нагодували. На підтвердження – статистика. Лише 17% – укуси бродячих тварин, інші належать домашнім.

Проте категорія агресивних собак у «Спецсервісі» дійсно є. Зазвичай таких тварин намагаються здати господарі, які не можуть із ними впоратися. «Є специфічні породи, до яких потрібен особливий підхід. Люди неправильно їх виховують. А тому собака виростає агресивним, командує господарем, кидається на всіх», – розповідає Марина Кожушко. Саме зараз таких тварин на комунальному підприємстві немає. Та й беруть їх неохоче і дуже рідко. Зазвичай пропонують самостійно знайти нового господаря. Адже якщо заповнити пункт тимчасово утримання домашніми тваринами – не зможуть брати бродячих.
Загалом, за словами Марини Кожушко, їхні тварини у сім’ї приживаються краще, вони більш вірні, товариські. «Собака вміє бути вдячним. Якщо його бере гарна людина, то все своє наступне життя тварина намагається догодити їй, віддячити, боїться знову опинитися на вулиці. Тому я завжди кажу, що собака з важким минулим здатен на особливу вірність, він уміє любити як ніхто інший», – розповідає Марина Кожушко.

Тим, хто не прагне бути господарем породистої тварини, стати членом клубу собаківництва та ходити на виставки – Марина Кожушко радить брати собаку з пункту тимчасово утримання або з вулиці.

Особливості тварини і господаря

Є кілька важливих особливостей, на які Марина Кожушко радить обов’язково звернути увагу.

По-перше, добре подумати самому і порадитись із родиною.

Собаку мають приймати і любити усі члени сім’ї.

По-друге, визначитися, для чого потрібен собака. Наприклад, для душі, для охорони, для полювання, для спорту, для подорожей. Обов’язково сказати про це працівникам притулку. Так, тварину для охорони приватного будинку підберуть залежно від того, чи буде вона сидіти на цепу, чи без нього, чи у вольєрі.

По-третє, усвідомлювати, що доросла тварина з притулку має свій важкий досвід. Швидше за все, вона пережила стрес, голод, хворобу, як правило – жорстокість людей. Якщо історія собаки відома – працівник «Спецсервісу» про неї розкаже.

По-четверте, у перехідний пе-ріод собака не буде охороняти двір. Він буде звикати до цього місця. Людині потрібно допомогти тварині прижитися у новій сім’ї. Ця допомога полягає у любові, гарному ставленні – щоб погладили та смачно погодували. Треба терпляче допомогти їй прожити її перший місяць у новому домі. І лише у цьому випадку вона добре охоронятиме двір, буде відчувати, що її люблять, стане другом людини.

По-п’яте, зазвичай пес більш активний, його краще обирати для подорожей, спорту. Собака-дівчинка – спокійніша, її беруть для душі, для охорони будинку. Хоча у кожної тварини свій характер.

І все буває навпаки.

У притулку працюють спеціалісти, які розкажуть про вік собаки, характер та особливості. Наприклад, наскільки добре він ладнає з іншими тваринами. Про це завжди попереджають.

Із документами та без запаху алкоголю

Далеко не всі повертаються із КП «Спецсервіс-Кременчук» із собакою.

Працівники підприємства не віддадуть тварину людині, від якої пахне спиртним. Навіть якщо вдруге вона прийде твереза. «Ми вважаємо, що ця людина пиячить, і вона буде погано доглядати за своєю твариною», – розповідає Марина Кожушко.

Також звертають увагу, чи не відганяє потенційний господар собак, коли заходить у «Спецсервіс». Та обов’язково дізнаються про майбутні умови утримання тварини.

Усіх собак у КП «Спецсервіс-Кременчук» реєструють. Тож під час передачі господарі тварини підписують відповідний акт. Бажано для цього мати із собою паспорт.

Передають тварину безкоштовно. Працівники «Спецсервісу» також розкажуть, як утримувати собаку. І обіцяють допомогти, якщо у господаря виникатимуть проблеми.

«Якщо людина хоче повернути собаку, ми, звичайно, приймаємо. Хоча нам це дуже неприємно. Але гірше, коли собак, яких ми рятуємо, лікуємо, любимо і віддаємо в добрі руки, потім у жахливому стані знаходимо на вулицях міста – поранених, хворих. Ми телефонуємо людині та запитуємо, чому так. Нам відповідають, що вона курку з’їла чи втекла – і не повідомили. Ми завжди просимо: якщо собака втік, будь ласка, повідомте. Ми допоможемо знайти. На жаль, невеликий відсоток безвідповідальних господарів у нас є.

Проте більшість наших тварин живе усе ж добре. Нам дуже приємно, коли люди надсилають нам фотографії, приїжджають у гості, телефонують, розповідають. В Інтернеті у нас навіть є рубрика «Випускники «Спецсервісу», – розповідає Марина Кожушко.

Як обирають один одного

«Щоразу, коли до нас приходять майбутні господарі наших тварин, ми спостерігаємо казкові моменти. Людина приходить шукати конкретного собаку з-поміж наших вихованців. Їй хочеться руду або чорну. Але часто буває так, що людина заходить і дивиться у вічі тваринам. І саме у цей момент розуміє, що це її собака. Він може зовсім не відповідати її попереднім бажанням. Прийшов за великою – взяв маленьку. Буває таке. Прийшов за білою – взяв чорну. Тут треба орієнтуватися на контакт. Ніколи не потрібно поспішати і морочити собі голову заздалегідь кольором чи розміром собаки. Не це важливе та головне. Треба прийти і познайомитися з нашими тваринами. І кожна людина дивиться і розуміє сама: «Це мій собака». Ми бачимо це. І тварини обирають собі господаря. Деякі собаки бачать людину, підходять і кладуть голову їй у долоню або на коліно й дивляться у вічі. Приходить хтось інший – цей же самий собака тікає, не підходить. У цьому є якась таємниця», – розповідає Марина Кожушко.

Ветеринарна допомога

КП «Спецсервіс-Кременчук»:
– стерилізація (безкоштовно);
– щеплення проти сказу (безкоштовно).

Підприємство віддає собак, які досягли вікової зрілості, лише стерилізованих. Якщо беруть цуценя, то обов’язково потім стерилізують його за рахунок «Спецсервісу».

Господар:
– інші щеплення (після консультації з ветеринаром).

Для вакцинації необхідний певний інкубаційний період, різні щеплення потрібно робити за різними схемами – в умовах «Спецсервісу» це неможливо.

Що потрібно тварині:

– килимок;
– 2 миски (для їжі та води);
– ошийник і повідок (відповідно до розміру собаки);
– намордник (для великих порід);
– собачий шампунь проти бліх;
– розчіска (щітка для пуху);
– засоби проти внутрішніх (гельмінтів) і зовнішніх (кліщі та блохи) паразитів – обов’язкова консультація з ветеринаром;
– іграшки (м’ячики, кільця);
– одяг для прогулянок у морозну погоду (для маленьких, не пухнастих тварин).

Ситуація у «Спецсервісі» та Кременчуці

Зараз на підприємстві «Спецсервіс-Кременчук» близько 200 собак.

Їхня чисельність різко збільшилася після того, як люди поїхали з дач. Дехто привіз цих собак у місто, деякі прибігли самі. Проте жити тут вони не вміють. Тому часто потрапляють під машини.
У нелегкий осінній період багато тварин хворіють.

Збільшилась чисельність старих, покинутих домашніх тварин. Їх часто вивозять на траси, у важкодоступні місця, щоб тварини не змогли повернутися.

Не рідкісне явище – коробки на вулиці з цуценятами.

Серед позитивного – наслідки стерилізації. Незважаючи на вище перелічені фактори, бродячих собак у Кременчуці, порівнюючи з минулими роками, стало значно менше. Також, за словами Марини Кожушко, важливо те, що проблеми бродячих тварин постійно порушують. І свідомість людей у цьому питанні росте.

* У Кременчуці притулку для бродячих тварин немає. У місті є КП «Спецсервіс-Кременчук» – підприємство, яке працює з безпритульними собаками і кішками – стерилізує, надає допомогу хворим і тваринам, які потрапили в біду. Установа, що у Кременчуці називають ПРИТУЛКОМ – це лише пункт тимчасового утримання. У той період, коли тварини знаходяться тут на лікуванні або реабілітації, можна прийти і узяти їх у добрі руки.

Все по темі: КП «Спецсервіс-Кременчук»  собака  тварини 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин